Politie roept bezoekers Veerse Meer op verdachte boten te melden
VEERE - De politie zet tijdens het Hemelvaart weekend digitale bannering in rond de jachthavens van Dinteloord en het Veerse Meer. In de banner wordt gevraagd om verdachte boten te melden. Dure boten worden vaak gebruikt om crimineel vermogen mee te witwassen.
Mensen die vandaag rond de jachthavens van Dinteloord of het Veerse Meer zijn krijgen op hun smartphone, tablet of laptop een banner te zien. In die banner vraagt de politie om verdachte boten te melden via 0900-8844, Meld Misdaad Anoniem (0800-7000) of via een tipformulier.
De reden voor de actie is dat dure boten vaak gebruikt worden om crimineel vermogen mee wit te wassen. Het wordt echter ook gebruikt voor andere criminaliteit, zoals het vervoer van drugs, mensenhandel, belastingontduiking en verzekeringsfraude. In de aanpak van ondermijnende criminaliteit in Zeeland-West-Brabant geldt dat misdaad niet mag lonen. Daarom verzamelen politie en justitie informatie over dure boten die zijn gekocht met crimineel vermogen en die boten worden afpakt.
Waar moet je op letten?
Kostbare boten zijn er in verschillende vormen en maten. Van luxe jacht tot een speedboot of een jetski. Bel de politie als je een verdacht gevoel hebt bij een boot in combinatie met de eigenaren. Mensen waarvan je vermoedt of weet dat ze geen legaal inkomen hebben dat past bij een kostbare boot. Vaak speelt buikgevoel ook een belangrijke rol. Deze persoon in combinatie met deze boot, dat klopt gewoon niet.
Volgens de politie is het volgende interessant:- Waar vaart de boot regelmatig?
- Wat is de ligplaats van de boot?
- Waar wordt de boot gestald?
- Wat is de naam van de boot?
- Wat is het registratienummer van de boot?
- Wat zijn typische kenmerken van de boot (merk, type, kleur, andere opvallende zaken)?
Meer uit Middelburg
ARNEMUIDEN - Op een camping aan de Kraaijenholseweg in Arnemuiden heeft vrijdagavond een uitslaande brand plaatsgevonden. Vanwege de aanwezigheid van gasflessen werd door de brandweer snel opgeschaald naar een grote brand.
2 uur geledenMIDDELBURG - Wandelen door weer en wind, Jacqueline Berkel maalt er niet om. Het begeleiden van de wandelgroep gaat gewoon door. "Behalve op feestdagen", zegt Jacqueline, "dan slaan we een keer over."
3 uur geledenDOMBURG - Deze winter trekt de bibliotheek, in samenwerking met Cultuurpunt Walcheren, met de cultuurtour door de gemeente Veere. Van november tot en met februari wordt wekelijks een gratis creatieve workshop georganiseerd in één van de dorpen van de gemeente. Het doel: kunst en cultuur laagdrempelig naar de inwoners brengen, ontmoeting stimuleren en bijdragen aan het mentale welzijn van de gemeenschap.
23 uur geledenMIDDELBURG/DOMBURG - In diverse buurtapps en via wijkagenten wordt gewaarschuwd voor een nieuwe oplichterstruc. "Wij zien verschillende berichten voorbij komen op social media dat er in buurtapps gewaarschuwd wordt voor zogenaamde volkstellers die met een smoesje bij mensen proberen binnen te komen. Dit zou op meerdere plekken in Nederland zijn gebeurd," meldt een wijkagent. Ook in buurtapps worden inwoners opgeroepen extra alert te zijn.
1 dag geledenMIDDELBURG - Bij een flat aan de Vrijlandstraat in de Middelburgse wijk Dauwendaele is donderdagavond politie uitgerukt na een melding over een verdachte situatie met mogelijk een wapen.
1 dag geledenMIDDELBURG/DOMBURG - Gedeputeerde Staten van de provincie Zeeland hebben het Stikstofplan 2025 vastgesteld. 'In dit plan staan duidelijke kaders voor natuurherstel en stikstofreductie, met als doel om sámen met ondernemers, agrariërs, natuurorganisaties, gemeenten en andere betrokkenen te werken aan uitvoerbare oplossingen', staat in een persbericht van de provincie.
1 dag geledenMIDDELBURG - Ben je na de film De Wilde Noordzee enthousiast over het duiken geworden, dan ben je welkom voor een introductieduik. Duikvereniging Duikteam Zeeland biedt op de woensdagen 26 november en 17 december gratis introductieduiken aan in het Feel Fit Center Middelburg-Vlissingen.
1 dag geleden