Politie pakt bijna 60 aanhangers van Feyenoord in Berlijn op
BERLIJN (ANP) - De Duitse politie heeft in Berlijn bijna zestig supporters van Feyenoord opgepakt. Zij wilden volgens de politie woensdagavond in de wijk Kreuzberg de confrontatie aangaan met aanhangers van 1. FC Union Berlin, donderdagavond de tegenstander van Feyenoord in de Conference League.
"We hebben een groep van 58 supporters preventief aangehouden", zegt een politiewoordvoerder tegen het ANP. "Ze hadden slagwapens bij zich en gedroegen zich verdacht." Het was voor de politie aanleiding om de groep op te pakken, uit vrees voor ongeregeldheden.
De politie pakte in de buurt ook dertien Duitse voetbalfans op. Zij zouden aanhangers zijn geweest van Union Berlin en Energie Cottbus, een andere Duitse club. Het is de bedoeling dat alle voetbalfans die zijn opgepakt tot na de wedstrijd vast blijven zitten op het politiebureau. Dat geldt ook voor de twee mensen die in de nacht van dinsdag op woensdag werden aangehouden omdat ze Feyenoord-graffiti op een monumentaal stuk van de voormalige Berlijnse muur hebben geverfd. Ze zitten vast op verdenking van vernieling van openbare eigendommen.
Vuurwerk
Zo'n duizend Feyenoord-fans arriveerden woensdag al in Berlijn. Her en der werd vuurwerk afgestoken in de stad. Zeker 5200 supporters van de Rotterdamse club hebben een kaartje voor het duel in het Olympiastadion. Zij moeten donderdag flinke regenbuien trotseren in de Duitse hoofdstad. Berlijn zet zo'n 2700 agenten en ordebewakers in om alles in goede banen te leiden. Twee weken geleden liep het voorafgaand aan het duel tussen beide clubs in Rotterdam uit de hand.
De wedstrijd begint om 21.00 uur. Feyenoord gaat met 7 punten uit drie duels aan kop in groep E, Union Berlin heeft 3 punten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Hoe groter het scharrelgebied van hobbykippen, hoe meer PFAS er waarschijnlijk in de eieren van de dieren zit. Dat is een van de conclusies uit een onderzoek van burgerinitiatief PFASinKaart en een onderzoeker van de universiteit van Wageningen naar PFAS in de eieren van hobbykippen.
1 uur geledenPEEST (ANP) - De Nederlandse hulpverlener Pieter Wittenberg is vrijdag op 78-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de hulporganisatie Human Power zondag na een bericht van RTV Drenthe. Wittenberg was op het Griekse eiland Lesbos aangeklaagd voor onder meer mensensmokkel, omdat hij bootvluchtelingen had geholpen. In januari werd hij vrijgesproken, net als 23 andere hulpverleners.
10 uur geledenASSEN (ANP) - Na een dubbele aardbeving in de buurt van Assen heeft het Instituut Mijnbouwschade Groningen meer dan driehonderd meldingen van schade gekregen. Dat instituut is eigenlijk verantwoordelijk voor het afhandelen van schade door gaswinning uit het Groningenveld. De aardbeving bij Assen gebeurde in een ander gasveld. Die schade wordt afgehandeld door de Commissie Mijnbouwschade, die 132 meldingen heeft gekregen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een reisadvies opgesteld voor Nederlanders die weg willen uit de Westelijke Jordaanoever. Zij kunnen reizen via Jordaniƫ, waar het luchtruim nog open is. Een andere optie is vliegen vanuit Israƫl. Daar is het luchtruim beperkt open.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.
19 uur geledenGEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbevingen bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 132, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De buurtschap bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0. Enkele uren later was er een naschok met een kracht van 1,3.
19 uur geleden