Politie ontruimt kraakpand in binnenstad Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse politie probeert zaterdagmiddag een kraakpand aan de Marnixstraat te ontruimen. Het Openbaar Ministerie heeft opdracht gegeven tot de ontruiming, zegt een woordvoerster van het OM.
Vrijdag diende in de rechtbank in Amsterdam een kort geding, zegt de woordvoerster. De rechter besloot dat de ontruiming door mag gaan, onder meer vanwege de brandveiligheid van het pand.
De politie voert de ontruiming uit en heeft de krakers gesommeerd te vertrekken. Dat hebben ze geweigerd, waarop de gemeente een noodbevel heeft afgegeven. Volgens Het Parool hebben zes mensen zichzelf vastgeketend aan een auto. Voor de deur van het pand, dat door de krakers Hotel Mokum wordt genoemd, staat een groep van ongeveer zestig personen. Het pand werd volgens de krant in oktober gekraakt door actiegroep Pak Mokum terug.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De opkomst in Rotterdam bij de gemeenteraadsverkiezingen was woensdag 40,7 procent. Dat maakte burgemeester Carola Schouten bekend tijdens de uitslagenavond in het stadhuis.
1 uur geledenBREDA (ANP) - In Breda is woensdagavond een 14-jarige jongen verwond met een mes. Hij moest naar het ziekenhuis. Een of twee jongens zijn de mogelijke daders, meldt de politie.
1 uur geledenHAAKSBERGEN (ANP) - Van de kiesgerechtigde inwoners van Haaksbergen had woensdag om 19.00 uur 44 procent een stem uitgebracht in het referendum over de opvang van asielzoekers. Dat betekent dat het referendum geldig is.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB) is positief over de nieuwe mogelijkheid een ophoging van een verkeersboete kwijt te schelden om te voorkomen dat mensen nog verder in problemen komen. Sinds medio vorig jaar heeft het CJIB dat bijna vierhonderd keer gedaan, schrijft staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie en Veiligheid, D66) aan de Kamer.
5 uur geledenROERMOND (ANP) - Het aantal schademeldingen na de dubbele aardbeving bij het Drentse gasveld Eleveld, nabij Assen, is opgelopen naar 955. Dat meldt de Commissie Mijnbouwschade. Dinsdagmiddag ging het nog om 630 meldingen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal advocaten in Nederland groeide afgelopen jaar met iets meer dan 1,5 procent tot 19.046, meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA). Het aantal sociaal advocaten blijft krimpen.
8 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Het Belgische Openbaar Ministerie heeft woensdag in hoger beroep vijf jaar cel geëist tegen de eigenaren van de website Funcaps voor de handel in illegale medicijnen. De rechtbank in Mechelen legde Jord van W. (31) en Stefan P. (30) eerder beiden een werkstraf van 120 uur op. Hun bedrijf kreeg toen een boete van 80.000 euro. Zowel het OM als de verdachten gingen daartegen in hoger beroep.
8 uur geleden