Politie ontruimt kraakpand in binnenstad Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse politie probeert zaterdagmiddag een kraakpand aan de Marnixstraat te ontruimen. Het Openbaar Ministerie heeft opdracht gegeven tot de ontruiming, zegt een woordvoerster van het OM.
Vrijdag diende in de rechtbank in Amsterdam een kort geding, zegt de woordvoerster. De rechter besloot dat de ontruiming door mag gaan, onder meer vanwege de brandveiligheid van het pand.
De politie voert de ontruiming uit en heeft de krakers gesommeerd te vertrekken. Dat hebben ze geweigerd, waarop de gemeente een noodbevel heeft afgegeven. Volgens Het Parool hebben zes mensen zichzelf vastgeketend aan een auto. Voor de deur van het pand, dat door de krakers Hotel Mokum wordt genoemd, staat een groep van ongeveer zestig personen. Het pand werd volgens de krant in oktober gekraakt door actiegroep Pak Mokum terug.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit Amsterdam heeft alle systemen die in verbinding staan met onderwijssoftware Canvas losgekoppeld. Dat liet de onderwijsinstelling weten nadat hackersgroep ShinyHunters donderdagavond de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten had weten over te nemen.
2 uur geledenUITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
11 uur geleden