Politie onderzoekt gezonken boot op Lek, vrouw nog vermist
AMEIDE (ANP) - De Landelijke Eenheid van de politie onderzoekt zaterdagochtend het pleziervaartuig dat na een aanvaring vrijdag zonk op de Lek in de buurt van het Utrechtse Ameide. Afhankelijk van wat uit dat onderzoek komt, onderneemt de politie daarna volgende stappen om een vrouw te vinden die na het ongeval nog steeds vermist is, laat een woordvoerster van de politie weten.
Het pleziervaartuig werd vrijdag overvaren door een binnenvaartschip, waarna het zonk. Duikers hadden de boot gevonden, maar slechts een deel kon worden doorzocht. De rest was te gevaarlijk, liet een woordvoerder van de brandweer vrijdagavond weten. Het schip is richting de oever gesleept. De zoektocht naar de vrouw werd gestaakt toen het donker werd.
De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de vermiste vrouw. Volgens het AD gaat het om een 35-jarige uit Veenendaal.
Ook andere mensen waren op het pleziervaartuig aanwezig, maar die hebben zelf de wal kunnen bereiken. Ze zijn daar opgevangen door de hulpdiensten. Het is nog niet duidelijk of het binnenvaartschip ook is beschadigd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
4 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
6 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
8 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
9 uur geledenNAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.
9 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
10 uur geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
11 uur geleden