Politie onderzoekt explosie en vondst explosief in Alblasserdam
ALBLASSERDAM (ANP) - In de nacht van vrijdag op zaterdag is een explosie geweest bij een woning aan De Boezem in Alblasserdam. De woning was eerder al gesloten door de burgemeester. Er raakte niemand gewond. Kort na de ontploffing vond de politie bij een woning aan de Merelstraat een explosief. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft dit volgens de politie weggehaald en onschadelijk gemaakt.
Ook de woning in de Merelstraat was op last van de burgemeester al gesloten. Uit voorzorg zijn de bewoners direct naast de woning ergens anders ondergebracht.
Het onderzoek is nog in volle gang. Volgens een woordvoerder zijn er sporen veiliggesteld. De politie is op zoek naar getuigen.
Vergisontvoering
De beide woningen zijn eerder deze maand gesloten in verband met de 'vergisontvoering' van een 56-jarige man uit Hoofddorp. De regionale nieuwszender Rijnmond meldde destijds dat het eigenlijke doelwit van de ontvoering in het huis aan De Boezem zou wonen. Bewoners van een huis in de Merelstraat zouden in relatie staan met het doelwit, aldus de omroep. De ontvoeringszaak zou verband houden met de onderschepping van een grote partij cocaïne in de haven van Antwerpen. Voor de vergisontvoering van de Hoofddorper zitten zes verdachten vast.
Het Openbaar Ministerie twitterde zaterdagmorgen dat het samen met de politie bekijkt of de incidenten van vrijdagnacht te maken "hebben met een lopend onderzoek naar bedreigingen van de bewoners van de beide adressen". Omdat het om een lopend onderzoek gaat, kan het OM niet inhoudelijk ingaan op vragen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bij Nederlandse alarmcentrales zijn sinds afgelopen weekend honderden meldingen binnengekomen naar aanleiding van de onrust in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om meldingen van Nederlanders die zijn gestrand in het gebied.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 66-jarige invalkracht op een kinderdagverblijf in Amsterdam wordt ervan verdacht twee kinderen onzedelijk te hebben betast. Daarnaast vervolgt het Openbaar Ministerie de verdachte uit Almere voor het maken van kinderporno waarbij nog twee andere kinderen betrokken zijn.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het gasverbruik op treinstations is de afgelopen vijf jaar met 60 procent afgenomen, meldt ProRail. Dat komt onder meer doordat de spoorbeheerder de verwarming in hallen, wachtruimtes en toiletten alleen nog aanzet als dat noodzakelijk is. Voorheen werden die ruimtes standaard verwarmd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het plan om rechters te verbieden taakstraffen op te leggen bij geweld tegen hulpverleners, krijgt stevige kritiek van de Raad van State. Pas dit voorstel aan of dien het niet in, luidt de boodschap van de belangrijkste kabinetsadviseur aan het kabinet. Die vindt dat de bewegingsvrijheid van rechters en officieren van justitie te veel wordt ingeperkt door dit wetsvoorstel.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Rijksmuseum heeft een nieuwe Rembrandt ontdekt. Het is het schilderij Het visioen van Zacharias in de tempel, uit 1633. Twee jaar diepgaand onderzoek heeft aangetoond dat het echt door Rembrandt is geschilderd, meldt het museum maandag.
2 uur geledenVUGHT (ANP) - Gedetineerden in de zwaarste gevangenisregimes kunnen hun advocaten weer ontvangen. Een groep van 46 advocaten heeft besloten hun staking op te schorten. Ze hervatten maandag hun bezoeken aan de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught en de vier Afdelingen voor Intensief Toezicht (AIT).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen voelden zich vaker onveilig in 2025 dan twee jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een bevolkingsonderzoek over veiligheid. Vorig jaar voelde 37 procent van de mensen zich weleens onveilig, bij het vorige peilmoment in 2023 was dat nog bijna 35 procent.
4 uur geleden