Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie onderzoekt beeld waarop agent arrestant lijkt te schoppen

Politie onderzoekt beeld waarop agent arrestant lijkt te schoppen

DEN HAAG (ANP) - De politie in Den Haag onderzoekt beelden waarop een agent een arrestant die op de grond ligt, lijkt te schoppen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van Omroep West en RTL Nieuws. In een video die maandagochtend rondgaat op sociale media, is te zien hoe een agent met wapenstok naar de op de grond liggende arrestant loopt en een schoppende beweging maakt, onder toeziend oog van een andere agent. Daarna lijken beide agenten ook hun wapenstok te gebruiken tegen de arrestant.

"We zijn bekend met de beelden en onderzoeken wat zich heeft voorgedaan, ook voorafgaand aan de arrestatie", zegt de woordvoerster. De beelden zijn van zondag, waarschijnlijk bij het Joubertplantsoen in Den Haag, vermoedt zij. De woordvoerster verwacht in de loop van de maandagmiddag met een reactie te komen.

Volgens Omroep West speelde het voorval rondom een demonstratie tegen het coronabeleid. Die zou volgens RTL Nieuws zijn georganiseerd door de '4 juli beweging'. Hoewel onduidelijk is of de arrestant bij de demonstratie hoorde, schrijft de beweging op de eigen Facebookpagina "een strafzaak" te beginnen "tegen deze misdadigers".

Meer uit Binnenland

Moskeekoepel verduidelijkt: ramadan begint donderdag

DEN HAAG (ANP) - De Islamitische Stichting Nederland (ISN) benadrukt dat de eerste vastendag van de maand ramadan op donderdag 19 februari is. In Saudi-Arabië werd dinsdag vastgesteld dat de eerste vastendag woensdag is.

1 uur geleden
Ridouan Taghi ontkent in verhoor samenwerking met Rico de Chileen

SCHIPHOL (ANP) - Ridouan Taghi heeft ontkend dat hij samenwerkte met Richard R., alias Rico de Chileen. De tot levenslang veroordeelde Taghi werd woensdag via een videoverbinding vanuit de gevangenis in Vught gehoord als getuige in het hoger beroep van R. De 52-jarige R. werd in mei 2021 veroordeeld tot elf jaar cel voor het leiden van een criminele organisatie die liquidaties pleegde en misdaadgeld witwaste. Volgens de rechtbank werkte R. onder meer samen met Taghi.

2 uur geleden
Op Lesbos vrijgesproken hulpverlener legt werk neer om ziekte

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse hulpverlener Pieter Wittenberg, die onlangs op Lesbos werd vrijgesproken van onder meer mensensmokkel, stopt vanwege ziekte per direct met zijn publieke en humanitaire werkzaamheden. Dat laat de hulporganisatie Human Power weten, die met Wittenberg in contact staat en eerder ook informatie deelde over zijn rechtszaak. Volgens de organisatie heeft Wittenberg kort na zijn vrijspraak de diagnose gekregen van "een ernstige, slopende ziekte met een waarschijnlijk zeer beperkte levensverwachting".

2 uur geleden
Meer dan 100 meldingen bij NVWA over teruggeroepen babyvoeding

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft inmiddels meer dan honderd meldingen gekregen over teruggeroepen babyvoeding. Daarmee lijkt het aantal ouders op te lopen van wie een kind ziek is geworden en die een link vermoeden met de gedronken voeding.

2 uur geleden
Crowdfunding voor Annie M.G. Schmidt-huis Kapelle zet tandje bij

KAPELLE (ANP) - Stichting Bij Annie Thuis gaat meer tijd steken in een crowdfunding om het geboortehuis van Annie M.G. Schmidt in Kapelle te behouden en te verbouwen. De organisatie wil binnen een half jaar het streefbedrag van 550.000 euro ophalen.

3 uur geleden
Picnic roept runderbavette terug om E. coli bacterie

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt en bezorgdienst Picnic waarschuwt klanten de premium runderbavette van leverancier 't Slagershuys niet te eten. Het product kan de schadelijke STEC bacterie, een soort E. coli, bevatten.

17 uur geleden
Astrid Holleeder: Afwezigheid in RTL Tonight had veiligheidsreden

HILVERSUM (ANP) - Dat Astrid Holleeder de laatste maanden niet te zien was in RTL Tonight, dat haar als vaste duider had aangetrokken, had te maken met haar veiligheid. Dat vertelt zij in RTL Boulevard.

18 uur geleden