Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie onderzoekt bedreiging middelbare scholen Den Bosch

Politie onderzoekt bedreiging middelbare scholen Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - Op social media gaan bedreigingen rond aan het adres van een aantal middelbare scholen in Den Bosch. Een woordvoerder van de politie bevestigt een bericht daarover van Omroep Brabant. In de berichten wordt gedreigd dat er dinsdag geschoten zal worden op de scholen.

De woordvoerder laat weten dat de politie "best wat meldingen" heeft gekregen over de bedreigingen, zowel van mensen die de berichten onder ogen hebben gekregen als van de scholen in kwestie. De politie doet onderzoek naar de herkomst van de berichten.

Volgens Omroep Brabant, die een foto van de dreigende tekst in handen heeft, worden daarin het ds. Pierson College, Yuverta, de Bossche Vakschool en het Rodenborch College genoemd. De lessen op die scholen gaan dinsdagochtend gewoon door, aldus de regionale omroep.

Zondagavond werden ook bedreigingen geuit aan het adres van middelbare scholen in Breda. Daarvoor werd in de nacht van zondag op maandag een minderjarig meisje uit België aangehouden. Haar precieze betrokkenheid wordt nog onderzocht.

Meer uit Binnenland

Bruins roemt Gerard Soeteman: gaf verhalen kleur en diepgang

DEN HAAG (ANP) - Eppo Bruins, minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, roemt de overleden scenarioschrijver Gerard Soeteman om de "kleur en diepgang" die hij aan verhalen gaf. "Als scenarioschrijver was hij de kracht achter het succes van veel grote films", aldus Bruins in een reactie.

1 uur geleden
Twee tieners in Tilburg zwaargewond door auto die door rood reed

TILBURG (ANP) - Twee tieners zijn vrijdagmiddag bij een aanrijding op de Ringbaan-Zuid in Tilburg zwaargewond geraakt. Ze werden aangereden door een automobilist die door rood licht reed. De jongen (18) en het meisje (15) zijn met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie zaterdag. De automobilist is aangehouden.

1 uur geleden
Omgekomen voetganger op A50 is 18-jarige man uit Nistelrode

UDEN (ANP) - De voetganger die in de nacht van vrijdag op zaterdag om het leven is gekomen bij een ongeval op de A50 bij Uden is een 18-jarige man uit Nistelrode. Dat meldt de politie op X.

3 uur geleden
Scenarist Gerard Soeteman (88) overleden

ROTTERDAM (ANP) - Scenarioschrijver Gerard Soeteman is vrijdag op 88-jarige leeftijd na een kort ziekbed overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP gemeld.

12 uur geleden
Claude zingt C'est La Vie voor de vakjury

BASEL (ANP) - Claude heeft vrijdag de basis voor zijn finaleoptreden op het Eurovisie Songfestival gelegd. De zanger zette een haast foutloze 'generale' neer tijdens de juryshow in de St. Jakobshalle in Basel.

13 uur geleden
Zelensky sprak met Schoof over onderhandelingen Istanbul

TIRANA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met Dick Schoof gesproken over de onderhandelingen met Rusland in Istanbul, schrijft Zelensky op X. Hij benadrukte dat het belangrijk is om gezamenlijk de druk op Rusland op te voeren om een staakt-het-vuren te bereiken.

15 uur geleden
Brand op schip in Amsterdamse haven is uit

AMSTERDAM (ANP) - De brand op een schip in het Westelijk Havengebied in Amsterdam is uit, meldt de brandweer. Sinds donderdagmiddag was er brand op het schip dat geladen was met schrootmateriaal.

15 uur geleden