Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie onderzoekt auto, mogelijk van overvallers Amsterdam

Politie onderzoekt auto, mogelijk van overvallers Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdagochtend een auto in beslag genomen die in Broek in Waterland geparkeerd stond. Er wordt nog onderzocht of deze door de overvallers van het waardetransport is gebruikt. Dat bevestigt een politiewoordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf.

De Audi die werd weggesleept van de straat Nieuwland werd volgens De Telegraaf opgemerkt door bewoners van het dorp, vanwege het Belgische kenteken. De politie doet verder geen mededelingen over de auto.

De overval op een waardetransport werd woensdagmiddag bij Schöne Edelmetaal aan de Meeuwenlaan in Amsterdam-Noord gepleegd en eindigde in Broek in Waterland, met een wilde achtervolging door de politie in een weiland waar over en weer werd geschoten, onder meer met automatische wapens. Er zitten zes verdachten vast, van wie er twee gewond raakten. Een zevende verdachte kwam om bij de overval en nog zeker twee verdachten zijn voortvluchtig, aldus de politie.

Bij de overval zouden in ieder geval zes auto's betrokken zijn. In Amsterdam-Noord laadden de overvallers spullen in een Audi en een Porsche Cayenne, die later brandend zijn teruggevonden. Een derde wagen reed in Broek in Waterland een tuin in. In Rotterdam is een verdachte aangehouden in een auto op de A16, en ook in Diemen is iemand aangehouden in een auto. Daar stond ook een brandende wagen die vermoedelijk met de overval te maken heeft. Verder werd er in Broek in Waterland nog een auto in een sloot gevonden. Er wordt nog onderzocht of die auto van de overvallers is.

Meer uit Binnenland

Zes bestuurders die nog vastzaten na A12-blokkade vrijgelaten

UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.

2 uur geleden
Koninklijk bezoek Dokkum trok 21.000 mensen, burgemeester blij

DOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.

2 uur geleden
Eerste asielzoekers dinsdag naar opvang in Zeelandhallen Goes

GOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.

2 uur geleden
Gemeente Breda: plein binnenstad vol

BREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.

2 uur geleden
Utrecht: Stadhuisplein en Oudkerkhof vol door drukte

UTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.

2 uur geleden
Willem-Alexander sluit 'onvergetelijke Koningsdag' in Dokkum af

DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.

4 uur geleden
NS: treinen druk maar beheersbaar op Koningsdag

DEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.

5 uur geleden