
Politie onderschept lading van bijna 1.500 kilo cocaïne
GOES - In samenwerking met Belgische collega's heeft de politie in de haven van Antwerpen een zending van 1.500 kilogram cocaïne onderschept die bedoeld was voor een bedrijf in Kapelle.
Maandag viel een arrestatieteam het bedrijf in Kapelle binnen nadat de vrachtwagen, waar de cocaïne in had gezeten, bij het bedrijf aankwam. Als deklading hadden de criminelen bananen gebruikt.
Bij de actie werden 14 mannen aangehouden. Ze zijn afkomstig uit Goes, Middelburg, Hansweert, Rotterdam, Amsterdam en Berkel-Enschot. Drie van hen zijn zonder vaste woon- of verblijfplaats. De onderschepte cocaïne heeft een geschatte straatwaarde van zo'n 44 miljoen euro. Alle verdachten zijn ingesloten voor verder onderzoek.
Belastingdienst, douane, politie, diverse gemeenten, de Kamer van Koophandel, de Federale Politie in België en de vier grootste Nederlandse banken werken deze week met elkaar samen om in de politieregio Zeeland-West-Brabant een dertigtal fruitbedrijven te controleren. De verschillende diensten willen tijdens de actieweek vooral informatie verzamelen. Het is de start van een vernieuwde aanpak.
Onder noemer Project Piggyback gaat de grootschalige import van cocaïne in containers met fruit als deklading aangepakt worden, omdat criminele organisaties misbruik maken van legale structuren om illegale praktijken uit te voeren. Criminele organisaties faciliteren met groot gemak de import van grote hoeveelheden cocaïne naar Europa. Daarbij maken zij gebruik van illegale geldstromen vanuit Europa naar Zuid-Amerika.
Meer uit Beveland
COLIJNSPLAAT - Het voltallig college van burgemeester en wethouders van de gemeente Noord-Beveland is aanwezig tijdens Dodenherdenking. De herdenking begint zondag 04 mei om 19.20 en wordt gehouden in de Protestantse kerk in Colijnsplaat. Burgemeester Meeuwisse zal daar een toespraak houden.
6 uur geledenHOEDEKENSKERKE - Op 4 mei worden ook in Hoedekenskerke de doden herdacht. Voorafgaande aan de eigenlijke herdenking wordt in de dorpskerk een algemene bijeenkomst gehouden. Hierbij wordt stilgestaan bij de hulp die het zo zwaar getroffen dorp ontving vanuit de Gemeente Enschede. Verder is er muziek en ruimte voor overdenking.
8 uur geledenKWADENDAMME - Terwijl de natuur in het voorjaar ontwaakt en wandelaars de paden van Zuid-Beveland weer weten te vinden, is één fenomeen in deze groene omgeving onmisbaar geworden: de vrijwillige boswachter.
12 uur geledenMevrouw en meneer de Nooijer-Dattin zijn 65 jaar getrouwd. De locoburgemeester Joost de Goffau kwam langs om ze te feliciteren.
1 dag geledenGOES - Tachtig jaar na de bevrijding van Nederland brengt een nieuwe wandelroute de geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog in Goes opnieuw tot leven. De route, ontwikkeld door Heemkundige Kring De Bevelanden, voert langs tientallen locaties in de binnenstad die een directe link hebben met het verzet, de bezetting en de bevrijding van de stad.
1 dag geledenHEINKENSZAND - De gemeente Borsele houdt zondag 4 mei de jaarlijkse Dodenherdenking in Heinkenszand. Vanaf 18.30 uur zijn bezoekers welkom in De Stenge, waar de documentaire 'Laatste getuigen' wordt afgespeeld. Daarnaast is er een kleine expositie met lokale verhalen in de foyer.
1 dag geledenKATS - Burgemeester Meeuwisse feliciteerde zaterdag het echtpaar J. van Ree en A.J. van Ree-van Vliet uit Kats met hun 70-jarig huwelijksjubileum, dat zij op zondag 27 april vieren. Een bijzondere mijlpaal.
2 dagen geleden