Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie New York grijpt in bij protest in Brooklyn

Politie New York grijpt in bij protest in Brooklyn

NEW YORK (ANP/RTR) - De politie van New York heeft bij een protest tegen politiegeweld en racisme in de wijk Brooklyn ingegrepen. Dat meldt televisiezender CNN en is te zien op beelden op sociale media. De vreedzame mars werd tegengehouden door agenten.

CNN meldt dat er zeker negentig mensen zijn opgepakt, omdat ze ondanks de avondklok nog aan het demonstreren waren. Volgens de politiecommissaris van New York Dermot Shea zijn het ruim minder mensen dan een dag eerder, toen ongeveer 280 mensen werden gearresteerd.

Tijdens de protesten in Brooklyn is een politieman neergeschoten en een andere in elkaar geslagen. Ze werden beiden gewond naar het ziekenhuis gebracht. Of dit geweld met de protesten te maken heeft, is echter niet duidelijk. De politie arresteerde een verdachte.

Meer protesten

Woensdagmiddag (lokale tijd) sprak Shea over de dood van George Floyd in Minneapolis. "Ik denk dat ieder mens met een geweten hier kwaad van wordt. Wij steunen de familie Floyd en voelen met hen mee. Het was niet de eerste keer dat dit gebeurt, maar laten we hopen dat het de laatste keer was."

Ook in andere steden wordt weer volop geprotesteerd. Op foto's zijn demonstraties en protestmarsen in onder meer Washington DC, Seattle, St. Charles, Philadelphia en San Francisco te zien. In San Francisco waren er weer demonstranten op een paard aanwezig.

In Washington DC zijn veel politieagenten en leden van de nationale garde op de been. In veel steden bleven actievoerders massaal in de stad, ondanks de avondklok in veel steden.

Meer uit Buitenland

Honderdduizenden de straat op in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Op de grote actiedag in Frankrijk zijn honderdduizenden mensen de straat op gegaan. Het ministerie van Binnenlandse Zaken sprak volgens Le Monde even na 16.00 uur van 282.500 betogers, nog los van de acties in Parijs. Vakbond CGT heeft het over 400.000 activisten.

34 minuten geleden
Letland: Russische lokdrone aangespoeld aan westkust

RIGA (ANP) - Aan de westkust van Letland zijn resten aangespoeld van een Russische drone, meldt de Letse minister van Defensie in reactie op berichten in lokale media. De resten werden gevonden in Varve, de exacte locatie is niet bekendgemaakt. Volgens de minister zijn de explosievenopruimingsdienst en federale politie ter plaatse om het staartstuk te bergen.

49 minuten geleden
Poetin heeft me laten zakken, zegt Trump

AYLESBURY (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voelt zich "in de steek gelaten" door zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Trump meende de oorlog in Oekraïne snel te kunnen oplossen dankzij "zijn verstandhouding" met Poetin, maar dat viel tegen.

53 minuten geleden
Doden bij schietpartij op grens tussen Jordanië en Westoever

JERICHO (ANP/AFP) - Bij de enige grensovergang tussen Jordanië en de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever heeft een schietpartij plaatsgevonden. Volgens de hulpdiensten zijn daarbij twee Israëliërs gedood.

2 uur geleden
Zelensky bezoekt frontlinie bij Donetsk

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft een bezoek gebracht aan het oostfront bij Donetsk, schrijft de president op X. Hij ontmoette daar soldaten en sprak over de voortgang van het tegenoffensief. Ook heeft hij onderscheidingen uitgedeeld.

2 uur geleden
Polen meldt weer Russische drones aan grens

WARSCHAU (ANP/RTR) - Russische en Belarussische drones hebben opnieuw geprobeerd Polen binnen te vliegen, zegt het NAVO-land. Waarom ze daarin niet zijn geslaagd, liet binnenlandminister Marcin Kierwinski in het midden. Zijn ministerie zegt dat Polen ze niet onder vuur heeft genomen of op een andere manier heeft ingegrepen.

3 uur geleden
Film Fest Gent stopt samenwerking met Israëlische filmsector

GENT (ANP/BELGA) - Film Fest Gent, het grootste filmfestival van België, stopt de samenwerking met Israëlische filmbedrijven en instellingen die banden hebben met de Israëlische staat.

3 uur geleden