Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie New York doodt schietende man bij kerstconcert

Politie New York doodt schietende man bij kerstconcert

NEW YORK (ANP) - De politie in New York heeft een man doodgeschoten die bij een kerstconcert bij een kerk twee wapens had getrokken en om zich heen had geschoten. Het incident vond plaats net nadat het buitenconcert van een koor was afgelopen.

Het incident vond plaats bij de Saint John the Divine Cathedral aan de Amsterdam Avenue in Harlem. Er waren nog zo'n 15 omstanders. Volgens de politie is niemand van hen gewond geraakt.

De verdachte, van wie de identiteit nog niet bekendgemaakt is, werd ten minste een keer in het hoofd geraakt tijdens de schietpartij en was naar een lokaal ziekenhuis overgebracht. Daar werd vastgesteld dat hij was overleden.

Volgens commissaris Dermot Shea van de New Yorkse politie vuurden agenten zo'n vijftien schoten op de schietende man. Die zou dingen als "Dood me" en "Schiet me neer" hebben geroepen, terwijl hij zelf in het rond begon te schieten. Omstanders renden in paniek weg.

De politie trof bij de man twee semi-automatische handwapens aan en een tas die vermoedelijke aan de verdachte toebehoorde met daarin een jerrycan met benzine, touw, kabels en verschillende messen, een bijbel en tape. "Ik denk dat we uit de inhoud van zijn tas mogen concluderen dat hij slechte bedoelingen had", aldus de politiecommissaris.

Meer uit Buitenland

Meerderheid EU-parlement wil voorlopig niet stemmen over VS-deal

STRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement wil voorlopig niet stemmen over de handelsdeal van de EU en de VS vanwege spanningen over Groenland. Dat hebben het centrumrechtse EVP, de sociaaldemocraten en liberale Renew laten weten, goed voor 401 van de ruim 700 zetels.

32 minuten geleden
Kyiv vreest honderden miljarden extra nodig te hebben voor leger

KYIV (ANP/DPA) - Kyiv vreest tot 700 miljard dollar (circa 600 miljard euro) aan steun nodig te hebben om de komende jaren zijn leger op peil te houden. Dat zei vicepremier Taras Katsjka in een panelgesprek tijdens het World Economic Forum in het Zwitserse Davos. Als de agressieve houding van Rusland jegens Europa en de wereld niet verandert, kunnen de kosten oplopen tot wel 700 miljard dollar, aldus de bewindsman.

48 minuten geleden
NAVO is 'verzwakt' door Groenland-ruzie, stelt Macron

DAVOS (ANP/RTR/AFP) - De NAVO is "een verzwakte organisatie" door de ruzie met de Verenigde Staten over Groenland, vindt de Franse president Emmanuel Macron. De VS, de officieuze leider van de alliantie, willen het strategisch gelegen eiland per se van NAVO-bondgenoot Denemarken afnemen. Dat stuit op verontwaardigd verzet van Denemarken en zijn medestanders.

1 uur geleden
Traangas en vuurwerk bij boerenprotest bij Europees Parlement

STRAATSBURG (ANP) - Bij een boerenprotest bij het Europees Parlement in Straatsburg gooien demonstranten met vuurwerk naar de politie. De politie schiet op haar beurt met traangas. Er zijn honderden boeren bijeen voor een protest bij het parlement.

1 uur geleden
Macron roept investeerders naar Europa, dat beschermt tegen tiran

DAVOS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron roept investeerders op naar Europa te komen, waar de rechtsstaat en de wetenschap hen beschermen tegen tirannen en complotdenkers. Europa kan traag zijn en omslachtig, maar het is tenminste voorspelbaar, hield hij de CEO's, investeerders en hoogwaardigheidsbekleders op het World Economic Forum voor.

2 uur geleden
Spaanse minister gaat niet uit van sabotage als oorzaak treinramp

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse autoriteiten gaan na de treincrash met tientallen doden niet uit van sabotage. "De mogelijkheid van sabotage is nooit overwogen", verklaarde minister van Binnenlandse Zaken Fernando Grande-Marlaska. Hij zei dat al vanaf het begin wordt gekeken naar een technische oorzaak. "Er is nooit iets geweest dat op het tegendeel wijst."

2 uur geleden
Europarlement: Groenland is niet te koop, Trump moet gestopt

STRAATSBURG (ANP) - De dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om Groenland in te nemen, is ook voor het Europees Parlement volstrekt onacceptabel. Dat geldt ook voor de extra importheffingen die Trump oplegt aan de landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Groenland is niet te koop en Trump moet worden gestopt, is de centrale boodschap.

2 uur geleden