Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie: journalist opgepakt om belemmeren en beledigen agenten

Politie: journalist opgepakt om belemmeren en beledigen agenten

AMSTERDAM (ANP) - Een verslaggever van de Volkskrant is maandag opgepakt bij een protest van actiegroep Extinction Rebellion in Den Haag. Volgens de politie maakte hij zich schuldig aan het belemmeren en beledigen van agenten. De journalist, Mac van Dinther, wordt gehoord. Daarna wordt duidelijk of hij vrijkomt of vast blijft zitten.

De Volkskrant heeft zich bij de politie beklaagd over de aanhouding van Van Dinther, aldus zijn leidinggevende Eelco Meuleman. "Hij zit nog vast, officieel op verdenking van het beledigen van een agent." Meuleman heeft Van Dinther kort gesproken. "Hij mocht één telefoontje plegen, hij zei dat hij behandeld werd als een zware crimineel."

Van Dinther vertelde zijn chef dat hij bij de actie van Extinction Rebellion door de politie aan de kant was geduwd en werd gesommeerd meer afstand te nemen. "Dat vond hij geen goede gang van gaan zaken, hij wilde dichter bij de groep actievoerders staan om te zien wat er gebeurde", vertelt Meuleman. De politie zou daarop hebben gezegd dat hij hen belemmerde, waarop Van Dinther dit als "kinderachtig" bestempelde. "Dat was blijkbaar genoeg om hem in het politiebusje te duwen."

Onafgemaakte tweet

Van Dinther wees de agent aan de hand van zijn politieperskaart die hij om zijn nek had hangen op het feit dat hij journalist is. "Daarop reageerde die agent met 'iedereen kan wel zeggen dat hij journalist is'." De Volkskrant zal via een advocaat erop aandringen dat de verslaggever vrijgelaten wordt, "maar vooralsnog zit hij vast".

Van Dinther schreef op Twitter dat hij "met geweld in een politiebusje gesleept is" omdat hij "te dichtbij stond". Meuleman had de hele dag contact met Van Dinther, maar kon hem sinds het bericht op Twitter niet meer bereiken. Daarop heeft hij bij de politie zijn beklag gedaan over de aanhouding van de journalist. Van Dinther heeft vanaf het politiebureau nog een onafgemaakte tweet geplaatst. Meuleman vermoedt dat de telefoon daarna "uit zijn handen is getrokken".

Opheldering

Ook de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) zegt contact op te nemen met de politie om opheldering te vragen, aldus algemeen secretaris Thomas Bruning. "Meestal wordt het dan snel opgelost."

De politie maakte maandagmiddag een einde aan de blokkades van de actiegroep Extinction Rebellion, onder meer bij een kruising naast het tijdelijke onderkomen van de Tweede Kamer. Daar en onder meer bij de Koningstunnel naast station Den Haag Centraal zijn meer dan tien demonstranten opgepakt.

Meer uit Binnenland

Twee advocaten willen Taghi bijstaan mits er genoeg inleestijd is

SCHIPHOL (ANP) - Advocaten Ronald van der Horst en Anique Slijters zijn bereid om Ridouan Taghi (48) bij te staan in het hoger beroep van het Marengo-proces. Dat zei advocaat Sjoerd van Berge Henegouwen maandag tijdens een tussentijdse zitting in de rechtbank op Schiphol. Van Berge Henegouwen stond Taghi eenmalig bij voor deze zitting, waarin de situatie over het ontbreken van zijn rechtsbijstand werd besproken.

5 minuten geleden
Aanmeldcentrum Ter Apel heeft het nog drukker dan normaal

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is het sinds vorige week nog drukker dan normaal. Het complex mag maximaal 2000 mensen opvangen. Die limiet wordt sinds januari vrijwel onafgebroken overschreden, maar sinds vorige week schommelt het aantal mensen rond de 2200.

7 minuten geleden
Lichaam aan boord van cruiseschip Hondius in Nederland gecremeerd

ROTTERDAM (ANP) - Het lichaam van een aan het hantavirus overleden Duitse vrouw aan boord van de Hondius wordt in Nederland gecremeerd. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van de GGD Rotterdam-Rijnmond, bij de aankomst van het cruiseschip in de haven van Rotterdam.

52 minuten geleden
Schoonmaak Hondius begint dinsdag en duurt tot en met vrijdag

ROTTERDAM (ANP) - De schoonmaak van het Nederlandse cruiseschip Hondius begint dinsdag en duurt naar verwachting tot en met vrijdag. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van GGD Rotterdam-Rijnmond. De klus wordt geklaard door EWS Group, een gespecialiseerd schoonmaakbedrijf.

1 uur geleden
Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug wordt twee keer zo groot

UTRECHT (ANP) - Het Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug wordt twee keer zo groot. Minister Jaimi van Essen (Natuur, D66) heeft besloten om na het zuidelijke deel ook het noorden van het gebied de officiële status van Nationaal Park te geven.

1 uur geleden
RvS: Politieke partijen uitsluiten van verkiezingen gaat te ver

DEN HAAG (ANP) - Politieke partijen zonder leden uitsluiten van deelname aan verkiezingen gaat te ver, zegt de Raad van State. De belangrijkste overheidsadviseur vraagt D66 en GroenLinks-PvdA die regel in het voorstel voor de wet politieke partijen, eventueel weg te laten. Tweede Kamerleden Joost Sneller en Mikal Tseggai van die respectievelijke partijen moeten bovendien hun wetswijziging op een aantal punten beter uitleggen.

1 uur geleden
Cruiseschip Hondius meert aan in haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius is aangemeerd in de haven van Rotterdam. Het door het hantavirus getroffen schip meerde rond 10.30 uur aan bij de Calandsteiger nummer 7. Daar gaan de bemanning en een arts en verpleegkundige aan wal.

2 uur geleden