Politie en OM steunen herzieningsverzoek Arnhemse Villamoord
ARNHEM (ANP) - Ruim 23 jaar na de Arnhemse villamoord willen politie en het Openbaar Ministerie hun volledige medewerking verlenen aan een tweede herzieningsverzoek dat bij de Hoge Raad wordt ingediend. De politie Oost-Nederland zegt geschrokken te zijn van de recente uitzendingen van KRO-NCRV over de moord uit 1998 en de kritiek op het politieonderzoek van destijds.
Politie en justitie reageerden dinsdag voor het eerst op de documentaireserie, waarin ernstige twijfels worden geuit aan de professionaliteit en integriteit van de destijds bij de zaak betrokken politiemedewerkers en de officier van justitie.
Bij de Arnhemse villamoord kwam de bewoonster van een villa aan de Apeldoornseweg om het leven. De rechter veroordeelde negen verdachten tot straffen variërend van vijf tot twaalf jaar. Advocaat Paul Acda strijdt namens zes veroordeelden voor eerherstel en dient bij de Hoge Raad een nieuw herzieningsverzoek in om de zaak heropend te krijgen. Hij is van mening dat de leider van het politieteam onder ede heeft gelogen voor het gerechtshof en valsheid in geschrifte heeft gepleegd. Een eerder herzieningsverzoek werd in april afgewezen.
"Het is van belang dat genoemde, serieuze, aantijgingen zorgvuldig worden onderzocht", reageert de politie. De politie en het OM vinden een herzieningsverzoek bij de Hoge Raad de beste optie. "Na een herziening van de zaak door de Hoge Raad kan het hof beoordelen of het handelen van politie en Openbaar Ministerie 23 jaar geleden, gevolgen heeft voor de veroordelingen. Alleen zo kan daadwerkelijk toetsing van de rechtsgang plaatsvinden. Dit is van groot belang voor de destijds veroordeelden. Ook verdienen betrokken collega’s het dat de aantijgingen goed worden onderzocht."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland is vlak na de Russische inval in Oekraïne veel te voorzichtig geweest met militaire steun. "Waren we eerder over onze taboes heen gestapt, dan had Oekraïne er militair beter voor gestaan." Dat zegt demissionair minister van Buitenlandse Zaken David van Weel in een interview met De Telegraaf.
5 uur geledenALMERE (ANP) - De Nederlandse hulporganisatie Dorcas deelt noodpakketten uit in Oekraïne om de mensen daar bij te staan in de extreme kou, terwijl ze zijn afgesloten van elektriciteit en verwarming. Miljoenen mensen zijn getroffen door de Russische aanvallen op energievoorzieningen en dus is er "een levensbedreigende situatie ontstaan", aldus Dorcas.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Korpschef Janny Knol bevestigt in een bericht op LinkedIn dat een Utrechtse agent en zijn familie tijdelijk ergens anders wonen wegens bedreigingen. Vorige week verschenen beelden op sociale media van het gebruik van geweld door de agent bij de aanhouding van twee vrouwen bij winkelcentrum Hoog Catharijne in Utrecht. Het geweld wordt getoetst door een commissie. Knol schrijft dat de uitkomsten daarvan spoedig bekend worden.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Slachtoffers in de zedenzaak tegen Mark S. (32) uit Borculo, die onder meer terechtstaat voor grootschalige sextortion, hebben donderdag in de rechtbank benadrukt hoeveel impact de seksuele afpersing op hun leven heeft gehad.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft drie mannen van 27, 21 en 18 jaar veroordeeld tot taak- en celstraffen voor hun aandeel in de rellen bij het anti-immigratieprotest op het Malieveld op 20 september 2025. Twee van de verdachten moeten daarnaast smartengeld betalen aan dertien politieagenten.
14 uur geledenZWOLLE (ANP) - De twee verdachten in de strafzaak over de website Funcaps blijven in de cel. Dat heeft de rechtbank in Zwolle donderdag bepaald aan het einde van een tweede inleidende zitting tegen verdachten Jord van W. (31) en Stefan P. (30). Zij worden verdacht van de verkoop van illegale medicijnen. Het Openbaar Ministerie onderzoekt 58 sterfgevallen die mogelijk een link hebben met middelen die zijn verkocht via de website.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Contactorgaan Moslims en Overheid (CMO) deelt ook dit jaar weer 'ramadanpakketten' uit aan gedetineerden. Tijdens de vastenmaand, die over ongeveer twee weken begint, ontvangen zo'n 7000 mensen in gevangenissen door het hele land een pakket. Vorig jaar waren dat er 5500.
16 uur geleden