Politie dreigt beelden van rellen na NEC - Vitesse te openbaren
NIJMEGEN (ANP) - De politie gaat binnenkort beelden openbaar maken van de rellen na de voetbalwedstrijd NEC - Vitesse op 17 oktober. Op de beelden zijn relschoppers duidelijk herkenbaar, zegt het onderzoeksteam. Wie anoniem wil blijven, krijgt nog even de kans om zichzelf te melden, laat de politie dinsdag weten.
Vorige week zondag pakte de politie 22 hooligans uit Arnhem, Nijmegen en de regio op. Voor zover bekend heeft de politie sinds vorige week zondag nog geen nieuwe aanhoudingen verricht. Van de op zondag 17 oktober opgepakte mannen zit er volgens de politie nog één vast.
Een deel van de relschoppers moet voor de politierechter verschijnen. Voor enkele relschoppers komt er begin november een snelrechtzitting, omdat zij zich schuldig zouden hebben gemaakt aan openlijk geweld.
Tips
De politie meldt dat er tientallen tips en veel beelden zijn binnengekomen. Daarom zullen naar verwachting de meeste hooligans aangehouden kunnen worden, aldus het rechercheteam.
Voor en tijdens de derby was het al onrustig onder aanhangers van NEC en Vitesse. Na de wedstrijd belaagden vele tientallen relschoppers de politie met stenen en stokken. Agenten en politiepaarden raakten gewond. Een politiebus werd gesloopt. Het bestuur van NEC en burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen noemden de gebeurtenissen "een schande voor de stad".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Pieterpad heeft vanaf donderdag een rolstoelvriendelijke variant. Het bekende wandelpad van ruim 500 kilometer is daarmee ook toegankelijk voor mensen met scootmobiels, rollators en kinderwagens. De rolstoelroute biedt ook toegang tot bospaadjes, heidevelden en heuvelachtig terrein voor rolstoelgebruikers met dikke profielbanden en elektrische ondersteuning.
58 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Een groeiend aantal mensen zoekt hulp voor verslavingen aan online gokken en designerdrugs. Dat komt naar voren uit de jongste cijfers van het Landelijk Alcohol en Drugs Informatiesysteem (LADIS), dat trends in de verslavingszorg monitort.
1 uur geledenHELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.
6 uur geledenWARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
13 uur geledenLEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
14 uur geleden