Politie dreigt beelden van rellen na NEC - Vitesse te openbaren
NIJMEGEN (ANP) - De politie gaat binnenkort beelden openbaar maken van de rellen na de voetbalwedstrijd NEC - Vitesse op 17 oktober. Op de beelden zijn relschoppers duidelijk herkenbaar, zegt het onderzoeksteam. Wie anoniem wil blijven, krijgt nog even de kans om zichzelf te melden, laat de politie dinsdag weten.
Vorige week zondag pakte de politie 22 hooligans uit Arnhem, Nijmegen en de regio op. Voor zover bekend heeft de politie sinds vorige week zondag nog geen nieuwe aanhoudingen verricht. Van de op zondag 17 oktober opgepakte mannen zit er volgens de politie nog één vast.
Een deel van de relschoppers moet voor de politierechter verschijnen. Voor enkele relschoppers komt er begin november een snelrechtzitting, omdat zij zich schuldig zouden hebben gemaakt aan openlijk geweld.
Tips
De politie meldt dat er tientallen tips en veel beelden zijn binnengekomen. Daarom zullen naar verwachting de meeste hooligans aangehouden kunnen worden, aldus het rechercheteam.
Voor en tijdens de derby was het al onrustig onder aanhangers van NEC en Vitesse. Na de wedstrijd belaagden vele tientallen relschoppers de politie met stenen en stokken. Agenten en politiepaarden raakten gewond. Een politiebus werd gesloopt. Het bestuur van NEC en burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen noemden de gebeurtenissen "een schande voor de stad".
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Demissionair veiligheidsminister Foort van Oosten bracht woensdag oliebollen naar handhavers en brandweermannen in Hilversum. De VVD-minister wilde de hulpverleners op die manier steunen voor oudjaarsnacht en danken voor hun inzet.
30 minuten geledenGROENLO (ANP) - De hoeveelheid vuurwerk die dinsdag bij een verkooppunt in Groenlo (Gelderland) is weggehaald, was opgeteld 10.000 kilo. Die hoeveelheid ligt ruim boven wat volgens de vergunning is toegestaan, meldt de politie woensdag. Het gaat om zowel consumentenvuurwerk als professioneel vuurwerk.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt niet langer voor plaatselijke gladheid. Code geel is rond het middaguur beëindigd in de provincies Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg, en daarmee staat het hele land nu weer op het laagste niveau, code groen.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - De wegen in het westen en noorden van het land worden weer begaanbaar na de gladheid van woensdagochtend. In de provincies Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg geldt nog wel code geel. De waarschuwing van het KNMI duurt vooralsnog tot het middaguur.
3 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Twaalf rijexamens zijn woensdagochtend uitgesteld door gladheid. Een woordvoerster van het CBR zei dat de meeste rijexamens wel konden doorgaan. "Het gaat om een klein aantal dat niet door kon gaan. We hebben honderden examens op een dag."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De wegen blijven woensdagochtend nog iets langer glad. Het KNMI heeft code geel, die in de meeste provincies tot 10.00 uur gold, met een uur verlengd. In Limburg en Noord-Brabant kan de gladheid tot 12.00 uur duren.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat meldt dat er op verschillende snelwegen ongelukken zijn gebeurd door de gladheid. Vooral op de A58 in Zeeland en West-Brabant was het raak. Daar waren elf aanrijdingen. Door de gladheid was de A58 (Vlissingen-Bergen op Zoom) in beide richtingen tijdelijk dicht tussen Middelburg-Oost en het knooppunt Stelleplas. Die weg is inmiddels weer open, laat een woordvoerder van Rijkswaterstaat weten.
5 uur geleden