Politie dreigt beelden van rellen na NEC - Vitesse te openbaren
NIJMEGEN (ANP) - De politie gaat binnenkort beelden openbaar maken van de rellen na de voetbalwedstrijd NEC - Vitesse op 17 oktober. Op de beelden zijn relschoppers duidelijk herkenbaar, zegt het onderzoeksteam. Wie anoniem wil blijven, krijgt nog even de kans om zichzelf te melden, laat de politie dinsdag weten.
Vorige week zondag pakte de politie 22 hooligans uit Arnhem, Nijmegen en de regio op. Voor zover bekend heeft de politie sinds vorige week zondag nog geen nieuwe aanhoudingen verricht. Van de op zondag 17 oktober opgepakte mannen zit er volgens de politie nog één vast.
Een deel van de relschoppers moet voor de politierechter verschijnen. Voor enkele relschoppers komt er begin november een snelrechtzitting, omdat zij zich schuldig zouden hebben gemaakt aan openlijk geweld.
Tips
De politie meldt dat er tientallen tips en veel beelden zijn binnengekomen. Daarom zullen naar verwachting de meeste hooligans aangehouden kunnen worden, aldus het rechercheteam.
Voor en tijdens de derby was het al onrustig onder aanhangers van NEC en Vitesse. Na de wedstrijd belaagden vele tientallen relschoppers de politie met stenen en stokken. Agenten en politiepaarden raakten gewond. Een politiebus werd gesloopt. Het bestuur van NEC en burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen noemden de gebeurtenissen "een schande voor de stad".
Meer uit Binnenland
NIEUWEGEIN (ANP) - Premier Rob Jetten roept alle partijen op tot terughoudendheid nadat zaterdag een aanval van Israël en de Verenigde Staten op Iran is begonnen. Hij deed die oproep in Nieuwegein, waar D66 zaterdag een partijcongres houdt.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De gevoelens van Iraniërs in Nederland over de aanvallen vanuit Israël en de VS zijn gemengd, zegt voorzitter van het Persian Dutch Network Pejman Akbarzadeh. "Sommige mensen zien dit als een manier om het land te bevrijden, andere mensen vinden dat Iran de problemen van binnenuit moet oplossen en dat er geen buitenlandse bemoeienis moet zijn."
40 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS zendt zaterdag op NPO 1 een ingelast journaal uit in verband met de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. Ook op SBS6 is in de ochtendeditie van Hart van Nederland veel aandacht voor de gebeurtenissen in het Midden-Oosten.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassade in Den Haag schrijft op X dat Amerika "voor de tweede keer in minder dan een jaar heeft laten zien dat zijn diplomatie nep is". Volgens de ambassade vallen Israël en Amerika Iran aan "vlak na het aanbieden van een deal".
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Na de aanval op Iran roept "Nederland alle partijen op om terughoudendheid te betrachten en verdere escalatie te voorkomen", laat minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in een reactie aan het ANP weten. "Stabiliteit in de regio is essentieel."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept Nederlanders in Iran op om weg te blijven bij "mogelijke doelwitten". Israël heeft aanvallen uitgevoerd en in meerdere plaatsen zijn explosies gehoord.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanwege de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken de reisadviezen voor Israël aangescherpt. Het land heeft nu grotendeels de kleurcode oranje, wat betekent dat het advies is om er alleen naartoe te gaan als het noodzakelijk is. De Palestijnse gebieden waren voor een groot deel al oranje.
16 uur geleden