Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie: doortastend optreden tegen ordeverstoorders klimaattop

Politie: doortastend optreden tegen ordeverstoorders klimaattop

GLASGOW (ANP) - De Schotse politie zal "snel en doortastend" optreden tegen personen die de orde proberen te verstoren tijdens COP26, de klimaattop in Glasgow. Dat heeft de Schotse politiechef Iain Livingstone gezegd op een persconferentie, aldus de nieuwssite Glasgow Live.

"We zullen de rechten beschermen van mensen die vreedzaam willen protesteren tijdens COP26", zei Livingstone. "'Maar aan degenen die uit zijn op het gewelddadig verstoren van de orde en het veroorzaken van schade, aan degenen die uit zijn op het verstoren van de klimaatconferentie heb ik een duidelijke boodschap. We zullen snel en doortastend reageren."

Livingstone houdt er rekening mee dat de wereldleiders die naar de klimaattop komen te maken krijgen met actievoerders die blokkades opwerpen. De politiechef benadrukte dat al het mogelijke zal worden gedaan om ervoor te zorgen dat de wereldleiders de top kunnen bijwonen Hij zei dat het van cruciaal belang is dat de klimaatconferentie kan doorgaan.

Extinction Rebellion

De klimaattop begint zondag en wordt hoogstwaarschijnlijk ook het toneel van veel protesten. Een groep die in elk geval van zich zal laten horen, is Extinction Rebellion. Deze groep voert vooral actie met bezettingen en blokkades.

Livingstone zei dat de Schotse politie "klaar is voor de uitdagingen" die wachten tijdens de top. Hij liet weten dat het Schotse korps steun krijgt van 7000 agenten uit andere regio's van het Verenigd Koninkrijk.

Meer uit Buitenland

Hezbollah-aanhangers herdenken Khamenei en zweren wraak

BEIROET (ANP/DPA/AFP) - Duizenden aanhangers van Hezbollah hielden zondag een mars in de zuidelijke buitenwijken van Beiroet, het bolwerk van de Libanese beweging. Ze rouwden om de dood van de Iraanse leider Ali Khamenei, die zaterdagmorgen omkwam bij een luchtaanval op Teheran.

1 uur geleden
Trump zegt dat Iraanse leiders willen praten en hij dat ook wil

WASHINGTON/MUSCAT (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft in een vraaggesprek met het blad The Atlantic gezegd dat de leiders van Iran willen praten en dat hij daarmee akkoord gaat. In het sultanaat Oman werd gemeld dat Iran openstaat voor inspanningen om de toestand te de-escaleren. Oman heeft bemiddeld als tussenpersoon in recente gesprekken tussen Iran en de VS in onder meer Genève.

1 uur geleden
Premier Netanyahu: pijnlijke dagen voor Israël

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag steun betuigd aan de nabestaanden van degenen die zijn omgekomen bij Iraanse aanvallen. Volgens de regeringsleider maakt zijn land "pijnlijke dagen" door. "Mijn hart gaat uit naar de getroffen families - namens jullie allen, inwoners van Israël - ik wens de betrokkenen een volledig herstel toe", aldus Netanyahu in een videoboodschap.

3 uur geleden
Amerikaans leger ontkent dat vliegdekschip Lincoln is geraakt

TEHERAN (ANP/RTR) - De Amerikaanse strijdkrachten hebben ontkend dat hun vliegdekschip de USS Lincoln is getroffen door een Iraans projectiel. De Iraanse Revolutionaire Garde meldde eerder op zondag de USS Lincoln en de begeleidende vloot te hebben aangevallen met vier ballistische raketten. Daarbij zou het vliegdekschip zijn "geraakt". Het Pentagon ontkent dat: "De raketten zijn niet eens in de buurt gekomen", aldus het Amerikaanse Centraal Commando op X.

3 uur geleden
Von der Leyen: Iran moet nucleaire raketprogramma stopzetten

BRUSSEL (ANP) - De Iraanse militaire nucleaire en ballistische raketprogramma's moeten worden stopgezet, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie zondagmiddag op X. Ook moet een einde komen aan de "destabiliserende acties in de lucht, op land en op zee", schrijft ze na een telefoongesprek met de emir van Qatar, Tamim bin Hamad al-Thani.

3 uur geleden
Ook Iraanse ex-president Ahmadinejad dood, meldt staatspersbureau

TEHERAN (ANP/DPA) - De voormalige Iraanse president Mahmud Ahmadinejad is door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen ook om het leven gebracht volgens een Iraans staatspersbureau. Hij was volgens de melding met lijfwachten in een huis in het oosten van Teheran toen dat werd getroffen.

4 uur geleden
VS: drie Amerikaanse militairen omgekomen bij operatie tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Drie Amerikaanse militairen zijn zondag omgekomen tijdens de aanvallen van en op Iran. Dat meldt het Amerikaanse operationele commando in de regio, U.S. CENTCOM, op X. Vijf andere Amerikanen raakten zwaargewond. Enkele anderen zouden kleine verwondingen hebben opgelopen, zoals hersenschuddingen.

4 uur geleden