Politie: doortastend optreden tegen ordeverstoorders klimaattop
GLASGOW (ANP) - De Schotse politie zal "snel en doortastend" optreden tegen personen die de orde proberen te verstoren tijdens COP26, de klimaattop in Glasgow. Dat heeft de Schotse politiechef Iain Livingstone gezegd op een persconferentie, aldus de nieuwssite Glasgow Live.
"We zullen de rechten beschermen van mensen die vreedzaam willen protesteren tijdens COP26", zei Livingstone. "'Maar aan degenen die uit zijn op het gewelddadig verstoren van de orde en het veroorzaken van schade, aan degenen die uit zijn op het verstoren van de klimaatconferentie heb ik een duidelijke boodschap. We zullen snel en doortastend reageren."
Livingstone houdt er rekening mee dat de wereldleiders die naar de klimaattop komen te maken krijgen met actievoerders die blokkades opwerpen. De politiechef benadrukte dat al het mogelijke zal worden gedaan om ervoor te zorgen dat de wereldleiders de top kunnen bijwonen Hij zei dat het van cruciaal belang is dat de klimaatconferentie kan doorgaan.
Extinction Rebellion
De klimaattop begint zondag en wordt hoogstwaarschijnlijk ook het toneel van veel protesten. Een groep die in elk geval van zich zal laten horen, is Extinction Rebellion. Deze groep voert vooral actie met bezettingen en blokkades.
Livingstone zei dat de Schotse politie "klaar is voor de uitdagingen" die wachten tijdens de top. Hij liet weten dat het Schotse korps steun krijgt van 7000 agenten uit andere regio's van het Verenigd Koninkrijk.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse jazzlegende Sonny Rollins is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat hebben zijn woordvoerder Terri Hinte en zijn familie bekendgemaakt. De tenorsaxofoonist overleed in zijn huis in Woodstock, New York. De doodsoorzaak van Rollins is niet bekend.
1 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Het aanbod van de Boliviaanse president Rodrigo Paz om zijn salaris te halveren heeft demonstranten tegen zijn regering er niet van overtuigd dat ze moeten ophouden met protesteren.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - Colombiaanse huurlingen zijn door een bedrijf uit de Verenigde Arabische Emiraten ingehuurd en reisden via militaire bases van de VAE voordat ze naar Soedan werden gestuurd om daar de gewelddadige Rapid Support Forces (RSF) te ondersteunen. Dat meldt Human Rights Watch in een rapport.
4 uur geledenJAIPUR (ANP) - Ondanks de Amerikaanse aanvallen op doelen in Iran is een akkoord om de oorlog te beëindigen nog steeds mogelijk. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een bezoek aan India tegen verslaggevers.
4 uur geledenWASHINGTON/TEHERAN/DOHA (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten hebben maandag doelen aangevallen in het zuiden van Iran. Het betrof onder andere boten die mijnen wilden leggen en raketlanceerinstallaties. Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) omschrijft de aanvallen als defensieve handelingen, bedoeld om "onze troepen te beschermen tegen bedreigingen van de Iraanse strijdkrachten".
6 uur geledenOTTAWA (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de Israëlische president Isaac Herzog gezegd dat de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla onacceptabel is. Carney wil een onafhankelijk onderzoek naar de gebeurtenissen.
8 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Een Spaanse opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid maandag.
13 uur geleden