Politie doet recordvangst van 2000 kilo ketamine in Muiderberg
MUIDERBERG (ANP) - De politie heeft op 4 januari in Muiderberg een partij van ruim 2000 kilo ketamine gevonden. Dat is vrijdag bekendgemaakt. Volgens de politie gaat het om de grootste vondst van deze drug ooit in Nederland. De drugs zouden een straatwaarde hebben van 55 miljoen euro. Een 55-jarige man uit Naarden is aangehouden.
Anonieme informatie leidde de politie naar de drugs. De ketamine werd gevonden in een schuur aan de Googweg. Het witte poeder zat in tientallen dozen in de schuur bij een woning. Ook werden nog enkele kilo's harddrugs aangetroffen. De verdovende middelen zijn afgevoerd en vernietigd.
De 55-jarige man uit Naarden die werd aangehouden, was in de woning aanwezig. De politie onderzoekt zijn rol in de zaak. In de woning waren op het moment van de inval ook twee kinderen. Voor hen is een melding bij Veilig Thuis aangemaakt, aldus de politie.
Ketamine is in opkomst als partydrug, maar is zeer schadelijk voor de gezondheid, meldt de politie verder. "De handel gaat bovendien vaak gepaard met andere vormen van criminaliteit, zoals witwassen en wapenbezit." Eigenlijk is ketamine een pijnstiller en narcosemiddel dat niet zonder registratie mag worden verhandeld of in "handelsvoorraden" in bezit mag zijn, geeft de politie aan. Op handel erin zonder registratie staat een maximale straf van zes jaar cel.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.
2 uur geledenSOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bruine kroeg komt op de Nederlandse lijst van immaterieel erfgoed. Dat heeft fractievoorzitter van de PvdA in Amsterdam Lian Heinhuis vrijdagavond bekendgemaakt in het tv-programma Café Kockelmann.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf heeft een passage verwijderd uit een artikel van 5 maart over Nederlanders die vastzitten in het Midden-Oosten. Het gaat om een interview met een vrouw, Tamara Harema, die zelf repatriëringsvluchten zou organiseren van Oman naar Nederland. Eerder haalde de krant al de bijbehorende foto weg. Onderzoekscollectief Bellingcat meldde donderdag dat de foto vermoedelijk met AI was gemaakt en dat de vluchten waar Harema over sprak, niet leken te bestaan.
13 uur geledenTILBURG (ANP) - De politie heeft vrijdagmiddag woningen doorzocht in Tilburg van personen die worden verdacht van betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge in Rotterdam. Een woordvoerder van de politie bevestigt berichtgeving hierover door Omroep Brabant.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Simpelere regels zijn volgens meerdere gemeenteraadskandidaten een manier om meer woningen te bouwen, zeggen ze in het NOS-radiodebat in aanloop naar de verkiezingen. Een deel van die regels ligt buiten de macht van gemeenten.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft naar aanleiding van de Iranoorlog de afgelopen dagen gebeld met de staatshoofden van Jordanië, Oman en Qatar. Hij belde ook met de kroonprins van Koeweit. De koning wil met de gesprekken steun en solidariteit bieden, laat de Rijksvoorlichtingsdienst weten. De komende dagen belt hij nog andere staatshoofden in de regio.
15 uur geleden