Politie deelt nieuwe herkenbare foto van steengooier Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een nieuwe foto gepubliceerd van de man die begin deze week een steen op een buiten slapende man in Rotterdam gooide. Op de foto is de gezochte verdachte herkenbaar in beeld als hij in een winkel loopt met twee tassen. Na de zware mishandeling, die de politie ziet als poging tot moord, is de man mogelijk naar het buitenland gegaan.
De politie noemt het in een nieuw opsporingsbericht "van het grootste belang dat de man snel geïdentificeerd en aangehouden wordt om verdere incidenten te voorkomen". Tot nu toe zijn door tipgevers genoemde namen onjuist. De politie zegt nog niet te weten wie de verdachte is.
Na zijn actie dinsdag rond 04.00 uur bij het Maritiem Museum in Rotterdam, is de man rond 07.00 uur in Breda gezien. Daarna heeft hij een internationale trein genomen in de richting van de Belgische steden Antwerpen en Brussel, deelt de politie vrijdag. Die heeft daarom ook de Belgische politie ingeschakeld om naar hem uit te kijken. In welke richting de man daarna is gegaan of dat hij in een van die steden is, is onbekend.
Mogelijk dakloos
De verdachte man is mogelijk dakloos, tussen de 30 en 40 jaar oud, heeft een donkere huidskleur en gemillimeterd haar. Hij droeg tijdens de mishandeling donkere gympen met rood-oranje veters, een zwarte jas met capuchon en donkerblauwe spijkerbroek. Wie de man ziet, dient hem niet zelf te benaderen en direct 112 te bellen.
Op eerder gedeelde camerabeelden was te zien dat hij een slapende man met een stoeptegel op het hoofd sloeg. Het 37-jarige slachtoffer zonder vaste woon- of verblijfplaats raakte zwaargewond en ligt in het ziekenhuis.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Goede regelingen en ondersteuning voor mantelzorgers zijn "relevanter dan ooit" om te voorkomen dat mensen overbelast raken door de hulp die ze aan anderen bieden. Die conclusie trekken onderzoekers van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een rapport over mantelzorg in Nederland. Ze becijferen daarin dat een groeiend aantal mantelzorgers zich "ernstig belast" voelt. De omvang van deze groep is in tien jaar tijd met de helft toegenomen: van zo'n 400.000 tot ongeveer 600.000 mensen.
1 uur geledenTHE BOTTOM (ANP) - De zoektocht naar de vermiste Nederlander op Saba verandert van reddingsoperatie naar het zoeken naar het lichamelijk overschot. Dat melden de autoriteiten van het Caribische eiland op hun website.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Er zijn per direct 500 nieuwe opvangplekken voor asielzoekers nodig "om de situatie in Ter Apel weer gewoon te krijgen", zei bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) woensdagavond in het tv-programma Nieuwsuur. De komende tijd zijn dat er nog veel meer, vertelde hij.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - Op dit moment is er in de overvolle aanmeldlocatie in Ter Apel voor ongeveer dertig asielzoekers geen opvangplek beschikbaar, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het is onduidelijk of er voor hen in de nacht van woensdag op donderdag opvang geregeld kan worden.
5 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal gaat ervoor zorgen dat asielzoekers voor wie geen plaats is in het opvangcentrum in Ter Apel, niet buiten hoeven te slapen in de nacht van woensdag op donderdag. Dat meldt burgemeester Klaas Sloots woensdagavond in een verklaring. "Wij springen bij als het echt niet anders kan", aldus de burgemeester van de buurgemeente.
5 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft woensdagavond bekendgemaakt aan welke specifieke voorwaarden asielzoekers moeten voldoen om voorrang te krijgen tot de overvolle opvanglocatie in Ter Apel.
6 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Bas Eickhout (GroenLinks-PvdA) stopt na zeventien jaar als Europarlementariër. Hij doet dat deels om relaties in het verleden die "niet passen bij mijn rol", schrijft hij in een verklaring op BlueSky. De 49-jarige Eickhout maakte vorige week bekend een relatie te hebben met de 25-jarige Oostenrijkse Europarlementariër Lena Schilling. Zij is in het parlement aangesloten bij de Groenen, waar Eickhout vicevoorzitter van is.
8 uur geleden