Politie deelt nieuwe herkenbare foto van steengooier Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een nieuwe foto gepubliceerd van de man die begin deze week een steen op een buiten slapende man in Rotterdam gooide. Op de foto is de gezochte verdachte herkenbaar in beeld als hij in een winkel loopt met twee tassen. Na de zware mishandeling, die de politie ziet als poging tot moord, is de man mogelijk naar het buitenland gegaan.
De politie noemt het in een nieuw opsporingsbericht "van het grootste belang dat de man snel geïdentificeerd en aangehouden wordt om verdere incidenten te voorkomen". Tot nu toe zijn door tipgevers genoemde namen onjuist. De politie zegt nog niet te weten wie de verdachte is.
Na zijn actie dinsdag rond 04.00 uur bij het Maritiem Museum in Rotterdam, is de man rond 07.00 uur in Breda gezien. Daarna heeft hij een internationale trein genomen in de richting van de Belgische steden Antwerpen en Brussel, deelt de politie vrijdag. Die heeft daarom ook de Belgische politie ingeschakeld om naar hem uit te kijken. In welke richting de man daarna is gegaan of dat hij in een van die steden is, is onbekend.
Mogelijk dakloos
De verdachte man is mogelijk dakloos, tussen de 30 en 40 jaar oud, heeft een donkere huidskleur en gemillimeterd haar. Hij droeg tijdens de mishandeling donkere gympen met rood-oranje veters, een zwarte jas met capuchon en donkerblauwe spijkerbroek. Wie de man ziet, dient hem niet zelf te benaderen en direct 112 te bellen.
Op eerder gedeelde camerabeelden was te zien dat hij een slapende man met een stoeptegel op het hoofd sloeg. Het 37-jarige slachtoffer zonder vaste woon- of verblijfplaats raakte zwaargewond en ligt in het ziekenhuis.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Bestuurders van de corporale studentenvereniging A.S.C./A.V.S.V. uit Amsterdam kunnen weer een beurs krijgen. Na ophef over vrouwonvriendelijk gedrag besloten de Universiteit van Amsterdam, de Vrije Universiteit en de Hogeschool van Amsterdam het corps te straffen. Volgens de instellingen werkt de vereniging aan cultuurverandering en is er "voldoende vertrouwen om de banden te herstellen".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 17-jarige jongen uit het Noord-Hollandse Uithoorn is aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een explosie op 16 maart bij een pand aan de Strawinskylaan aan de Amsterdamse Zuidas. De explosie was bij het Atrium-gebouw. De politie onderzocht een verband met de aanslag bij de joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Zuid enkele dagen eerder. Een politiewoordvoerder meldt vrijdag dat de politie er niet van uitgaat dat deze verdachte ook bij de explosie bij de school betrokken was.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie doet onderzoek naar de uit de hand gelopen azc-demonstraties bij Loosdrecht deze week, meldt justitieminister David van Weel. Hij sluit niet uit dat zulke demonstraties escaleren door de aanwezigheid van groepen die "niks goeds hebben in de zin, of die uit zijn op rellen of een ideologische overtuiging hebben".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) is "zeer bezorgd" om berichten over een angstcultuur bij opleidingsplekken voor verzekeringsartsen bij het UWV zelf. Het AD en EenVandaag berichtten eerder vrijdag dat vooral in Amsterdam verzekeringsartsen in opleiding een te hoge werkdruk en onveilige werkomgeving ervaren.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem heeft vrijdag vier jaar cel opgelegd aan de 58-jarige Koert H. voor het stichten van brand in de Arnhemse binnenstad. Door de enorme brand werden in de nacht van 5 op 6 maart vorig jaar tien historische panden verwoest.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lidewij de Vos, fractievoorzitter van Forum voor Democratie, is in verwachting van haar eerste kind. Dat heeft ze vrijdagochtend bekendgemaakt op X.
3 uur geledenNICOSIA (ANP) - Europa staat te veel aan de zijlijn bij de conflicten in het Midden-Oosten, zegt premier Rob Jetten voorafgaand aan de tweede dag van de informele EU-top op Cyprus. Later op de dag gaan de EU-leiders ook met onder meer leiders uit de golfregio, Libanon en Syrië in gesprek.
4 uur geleden