Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie deelt nieuwe herkenbare foto van steengooier Rotterdam

Politie deelt nieuwe herkenbare foto van steengooier Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een nieuwe foto gepubliceerd van de man die begin deze week een steen op een buiten slapende man in Rotterdam gooide. Op de foto is de gezochte verdachte herkenbaar in beeld als hij in een winkel loopt met twee tassen. Na de zware mishandeling, die de politie ziet als poging tot moord, is de man mogelijk naar het buitenland gegaan.

De politie noemt het in een nieuw opsporingsbericht "van het grootste belang dat de man snel geïdentificeerd en aangehouden wordt om verdere incidenten te voorkomen". Tot nu toe zijn door tipgevers genoemde namen onjuist. De politie zegt nog niet te weten wie de verdachte is.

Na zijn actie dinsdag rond 04.00 uur bij het Maritiem Museum in Rotterdam, is de man rond 07.00 uur in Breda gezien. Daarna heeft hij een internationale trein genomen in de richting van de Belgische steden Antwerpen en Brussel, deelt de politie vrijdag. Die heeft daarom ook de Belgische politie ingeschakeld om naar hem uit te kijken. In welke richting de man daarna is gegaan of dat hij in een van die steden is, is onbekend.

Mogelijk dakloos

De verdachte man is mogelijk dakloos, tussen de 30 en 40 jaar oud, heeft een donkere huidskleur en gemillimeterd haar. Hij droeg tijdens de mishandeling donkere gympen met rood-oranje veters, een zwarte jas met capuchon en donkerblauwe spijkerbroek. Wie de man ziet, dient hem niet zelf te benaderen en direct 112 te bellen.

Op eerder gedeelde camerabeelden was te zien dat hij een slapende man met een stoeptegel op het hoofd sloeg. Het 37-jarige slachtoffer zonder vaste woon- of verblijfplaats raakte zwaargewond en ligt in het ziekenhuis.

Meer uit Binnenland

Opnieuw doden bij Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.

12 uur geleden
Niet 200 maar ruim 400 aanhoudingen bij XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.

12 uur geleden
Iraanse delegatie vertrokken uit Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.

12 uur geleden
Politie houdt ruim 200 demonstranten aan na XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.

13 uur geleden
Politie begint ontruiming van door klimaatactivisten bezette A12

DE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.

15 uur geleden
Ondanks verzet Kamer verlengt kabinet contract met DigiD-bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.

16 uur geleden
Gemeente: politie bereidt zich voor op opheffen blokkade op A12

UTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.

16 uur geleden