Politie deelt nieuwe herkenbare foto van steengooier Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een nieuwe foto gepubliceerd van de man die begin deze week een steen op een buiten slapende man in Rotterdam gooide. Op de foto is de gezochte verdachte herkenbaar in beeld als hij in een winkel loopt met twee tassen. Na de zware mishandeling, die de politie ziet als poging tot moord, is de man mogelijk naar het buitenland gegaan.
De politie noemt het in een nieuw opsporingsbericht "van het grootste belang dat de man snel geïdentificeerd en aangehouden wordt om verdere incidenten te voorkomen". Tot nu toe zijn door tipgevers genoemde namen onjuist. De politie zegt nog niet te weten wie de verdachte is.
Na zijn actie dinsdag rond 04.00 uur bij het Maritiem Museum in Rotterdam, is de man rond 07.00 uur in Breda gezien. Daarna heeft hij een internationale trein genomen in de richting van de Belgische steden Antwerpen en Brussel, deelt de politie vrijdag. Die heeft daarom ook de Belgische politie ingeschakeld om naar hem uit te kijken. In welke richting de man daarna is gegaan of dat hij in een van die steden is, is onbekend.
Mogelijk dakloos
De verdachte man is mogelijk dakloos, tussen de 30 en 40 jaar oud, heeft een donkere huidskleur en gemillimeterd haar. Hij droeg tijdens de mishandeling donkere gympen met rood-oranje veters, een zwarte jas met capuchon en donkerblauwe spijkerbroek. Wie de man ziet, dient hem niet zelf te benaderen en direct 112 te bellen.
Op eerder gedeelde camerabeelden was te zien dat hij een slapende man met een stoeptegel op het hoofd sloeg. Het 37-jarige slachtoffer zonder vaste woon- of verblijfplaats raakte zwaargewond en ligt in het ziekenhuis.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.
15 minuten geledenVLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.
2 uur geledenKERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).
15 uur geledenTIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.
16 uur geleden