Politie bij schoonvegen Maastrichts park bekogeld
MAASTRICHT (ANP) - Boze recreanten hebben vrijdagavond in Maastricht de politie bekogeld met stenen en glas. Dat gebeurde toen de politie een park aan de Maas wilde ontruimen wegens de te grote drukte. Toen mensen werden aangesproken op het niet naleven van de coronamaatregelen werd de sfeer grimmig en keerden ze zich tegen de politie. Vier mannen en een vrouw werden tijdens de ongeregeldheden die daarop volgden, aangehouden.
De zon lokte vrijdag veel mensen naar het Griendpark aan de Maas in de Limburgse hoofdstad. De politie besloot na 21.15 uur in te grijpen. "Het was er veel te druk waardoor groepsvorming optrad", aldus een woordvoerder van de politie. Toen de mensen op de drukte werden aangesproken, werden agenten belaagd, geduwd en werd met stenen en glas naar naar hen gegooid. Vijf mensen werden opgepakt wegens het deelnemen aan de ongeregeldheden, of omdat ze zich niet konden legitimeren of dronken waren.
De politie maakte bij het wegsturen van de mensen gebruik van de lange lat, een uitschuifbare wapenstok. Bij het invallen van de duisternis was de rust volgens de woordvoerder weergekeerd.
Meer uit Binnenland
MIAMI (ANP) - Bij het bezoek van koning Willem-Alexander en koningin Máxima aan Miami in de Verenigde Staten is een nieuw samenwerkingsprogramma gelanceerd: de Water as Leverage Academy.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid dringt aan op snelheid om het reinigen van reactoren veiliger te maken. Aanleiding hiervoor is een ongeval in een reactor van Zeeland Refinery in 2023. Een medewerker verongelukte toen hij in een zuurstofarme reactor katalysatormateriaal aan het verwijderen was.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie gaat er niet van uit dat de man die dinsdagmiddag in Utrecht in brand werd gestoken een willekeurig slachtoffer is. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van regionale media. Vermoedelijk is er sprake geweest van een "onderling conflict".
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht spreekt van "een gruwelijke vorm van geweld", nadat dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel in brand werd gestoken. "Omdat het slachtoffer geen kant op kon is de impact zo mogelijk nog groter", laat ze weten in een verklaring.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden in het onderzoek naar het in brand steken van een man op dinsdagmiddag bij een winkelcentrum in Utrecht. Het slachtoffer zat in een elektrische rolstoel en raakte zwaargewond. De aangehouden man wordt verdacht betrokken te zijn bij de brandstichting, aldus de politie.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Jaouad W. (46) voor zijn betrokkenheid bij vijf moorden, gepleegd tussen 2011 en 2014. Het OM vindt de verdenkingen tegen W. "te ernstig en schokkend" voor een tijdelijke celstraf. "Verdachte heeft zijn recht om deel te nemen aan onze samenleving met het plegen van deze feiten verspeeld."
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op het Smaragdplein in Utrecht is dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel door één of meerdere personen in brand gestoken, meldt de politie. De man, die een beperking heeft, is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie zoekt nog naar de daders.
10 uur geleden