Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie bevrijdt mensen uit Apple Store tijdens gijzeling

Politie bevrijdt mensen uit Apple Store tijdens gijzeling

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdagavond een aantal mensen uit de Apple Store op het Leidseplein in Amsterdam weten te bevrijden. Dat meldt de politie aan het ANP. Er wordt niet gemeld hoeveel mensen er nu nog in het pand zijn en wat de status van de gijzeling precies is.

De politie kan niet bevestigen dat het gaat om tientallen mensen die bevrijd zijn. Dit aantal wordt genoemd door Het Parool. "Over de situatie in en rond het pand willen we vooralsnog geen informatie delen."

Op beelden van eerder op de avond was te zien dat een man wordt vastgehouden en onder schot wordt gehouden door een andere man. De politie is massaal ter plaatse met specialistische eenheden.

Een groot gebied in de nabije omgeving van het Leidseplein is afgezet. Ook hulpdiensten zoals ambulances, brandweer en marechaussee zijn vertegenwoordigd. De inzet van hulpdiensten rondom het incident is dinsdagavond steeds groter geworden. Voertuigen rijden af en aan, met zwaailichten en sirenes. Uit voorzorg is ook de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) ingezet, zegt een woordvoerder van de politie.

Meerdere mensen meldden eerder op de avond aan AT5 schoten te hebben gehoord in het pand. Een medewerker van de winkel zou volgens de stadszender hebben geroepen dat er een overval gaande was.

Meer uit Binnenland

Opening Lelystad Airport hangt af van stikstofaanpak kabinet

DEN HAAG (ANP) - Stikstofmaatregelen van het kabinet zijn nodig om Lelystad Airport te openen voor burgerluchtvaart. Dat blijkt uit verklaringen van een ambtenaar van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een gesprek met Tweede Kamerleden, en toelichting van een woordvoerder van dat ministerie achteraf. Het duurt daarmee mogelijk nog jaren voor het vliegveld open kan.

4 uur geleden
Burgemeester diep geschokt door dood van vrouw in Nieuw-Vennep

HOOFDDORP (ANP) - De burgemeester van Haarlemmermeer, Marianne Schuurmans, zegt dinsdag dat ze diep geschokt is door de gewelddadige dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep. Het lichaam van het slachtoffer werd maandag aangetroffen op een parkeerplaats bij het station van Nieuw-Vennep in Haarlemmermeer. Een 36-jarige man is dinsdag opgepakt voor haar dood.

5 uur geleden
Verdachte aangehouden voor dood vrouw in Nieuw-Vennep

NIEUW-VENNEP (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep maandag. Het gaat om een 36-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats, die dinsdagmiddag in de Noord-Hollandse plaats is aangehouden.

7 uur geleden
2 dode ABN AMRO-medewerkers: politie onderzoekt mogelijk verband

AMSTERDAM (ANP) - De politie onderzoekt een mogelijk verband tussen de dood van de vrouw die vorige week werd gevonden in een woning in Amsterdam en die van de vrouw die maandagavond werd aangetroffen op een parkeerplaats bij het station in het Noord-Hollandse Nieuw-Vennep. De vrouwen waren beiden werkzaam bij ABN AMRO, meldt de bank.

7 uur geleden
Eindhovense terrorismeverdachte blijft langer in cel

ROTTERDAM (ANP) - De 21-jarige man die afgelopen zaterdag in Eindhoven werd aangehouden in een terrorismeonderzoek blijft veertien dagen langer vast. De Eindhovenaar wordt verdacht van opruiing tot een terroristisch misdrijf en deelname aan een terroristische organisatie, meldt het Openbaar Ministerie.

9 uur geleden
Minderjarige krijgt straf voor plannen terreuraanslagen

LEEUWARDEN (ANP) - De rechtbank in Leeuwarden heeft een minderjarige jongen veroordeeld voor de voorbereiding van een terreuraanslag op het Vlaamse Parlement in Brussel en een militaire vliegbasis ten noorden van Arnhem in 2024. De jongen is veroordeeld tot voorwaardelijke jeugddetentie van drie maanden met een proeftijd van twee jaar. Ook moet hij behandeling ondergaan bij het Landelijke Steunpunt Extremisme. Hij was 12 en 13 jaar toen hij de strafbare feiten pleegde.

9 uur geleden
COC: Nederland moet weer vooroplopen bij lhbti+-rechten

DEN HAAG (ANP) - COC, belangenorganisatie voor de lhbti+-gemeenschap, roept het kabinet en de Tweede Kamer in een opiniestuk in de Volkskrant op om ervoor te zorgen dat Nederland voorop gaat lopen in de wereld op het gebied van lhbti+-mensenrechten. Woensdag is het precies 25 jaar geleden dat in Amsterdam het eerste huwelijk tussen twee mensen van hetzelfde geslacht werd gesloten.

10 uur geleden