Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie Berlijn gaat vaccintransporten bewaken tegen anti-vaxxers

Politie Berlijn gaat vaccintransporten bewaken tegen anti-vaxxers

BERLIJN (ANP) - De politie in de Duitse hoofdstad Berlijn bereidt zich erop voor om transporten van coronavaccins te gaan bewaken, meldt onder meer de Berliner Zeitung. Deelstaatminister van Binnenlandse Zaken Andreas Geisel vreest dat tegenstanders van vaccinatie, zogeheten anti-vaxxers, het op de transporten voorzien hebben.

Ook de zes vaccinatiecentra in Berlijn komen onder politiebewaking te staan, aldus Geisel. "Uiteraard zal er passende bescherming zijn", zei de minister tegen het Duitse persagentschap DPA. De geheime opslagplaatsen van de vaccins zouden ook worden beveiligd. De SPD-politicus ging niet expliciet in op vragen of hij vandalisme of aanvallen van anti-vaxxers verwacht.

In de Europese Unie is nog geen vaccin goedgekeurd voor de markt. De Berlijnse deelstaatminister van Volksgezondheid Dilek Kalayci verwacht dat in het eerste kwartaal van het komende jaar maximaal 720.000 doses aan de hoofdstedelingen kunnen worden verstrekt. Daarmee kunnen 360.000 mensen worden ingeënt, aangezien de tot dusver ontwikkelde vaccins twee keer moeten worden toegediend.

Verpleeghuisbewoners en -personeel met een hoog besmettingsrisico en 80-plussers krijgen voorrang. Deelstaatminister Geisel pleitte ervoor om ook politieagenten die tijdens demonstraties dienst hebben en reddingswerkers van de brandweer zo snel mogelijk in te enten.

Meer uit Buitenland

Zweden komt met nieuwe buitenlandse inlichtingendienst

STOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Zweden gaat een nieuwe inlichtingendienst oprichten die zich bezighoudt met buitenlandse kwesties. De dienst krijgt de naam Zweedse buitenlandse inlichtingendienst ('Sveriges utrikes underrättelsetjänst'), afgekort UND.

8 minuten geleden
Oekraïne meldt aanval met eigen raketten op industrie Rusland

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft diep in Rusland doelen bestookt met de eigen Flamingo-kruisraketten. Die legden een afstand af van meer dan 1500 kilometer, meldt president Volodymyr Zelensky.

20 minuten geleden
Opnieuw brandincident in Londen, nu bij voormalige synagoge

LONDEN (ANP) - De Britse antiterreurpolitie stelt een onderzoek in naar brandstichting bij een voormalige synagoge in Londen. "Dit incident volgt op een aantal brandstichtingen en pogingen tot brandstichting gericht tegen Joodse Londenaren in het noordwesten van de stad, en we zullen mogelijke verbanden onderzoeken zodra het onderzoek van start gaat", meldt een hoge politiemedewerker.

1 uur geleden
Zelensky: meer middellangeafstandsaanvallen, drones en robots

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft de voorbije maand het aantal middellangeafstandsaanvallen op Rusland verdubbeld, en is van plan om die aanvallen te blijven opvoeren. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X. Hij zegt ook dat de productie van drones en robots, zoals autonome karretjes voor op het slagveld, de komende tijd verder verhoogd wordt.

2 uur geleden
Doden en gewonden bij Russische aanvallen in Oekraïense regio's

POLTAVA (ANP/RTR) - Russische drone- en raketaanvallen hebben in de Oekraïense regio Poltava aan zeker vier mensen het leven gekost en tientallen mensen verwond, melden de autoriteiten. Ook in Charkiv viel een dode en raakten vier mensen gewond. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat de aanvallen voornamelijk gericht waren op energievoorzieningen.

5 uur geleden
Negen doden bij explosie in mijn Colombia

SUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.

6 uur geleden
Iran meldt burgerdoden door Amerikaanse aanvallen op boten

TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.

8 uur geleden