Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie Berlijn gaat vaccintransporten bewaken tegen anti-vaxxers

Politie Berlijn gaat vaccintransporten bewaken tegen anti-vaxxers

BERLIJN (ANP) - De politie in de Duitse hoofdstad Berlijn bereidt zich erop voor om transporten van coronavaccins te gaan bewaken, meldt onder meer de Berliner Zeitung. Deelstaatminister van Binnenlandse Zaken Andreas Geisel vreest dat tegenstanders van vaccinatie, zogeheten anti-vaxxers, het op de transporten voorzien hebben.

Ook de zes vaccinatiecentra in Berlijn komen onder politiebewaking te staan, aldus Geisel. "Uiteraard zal er passende bescherming zijn", zei de minister tegen het Duitse persagentschap DPA. De geheime opslagplaatsen van de vaccins zouden ook worden beveiligd. De SPD-politicus ging niet expliciet in op vragen of hij vandalisme of aanvallen van anti-vaxxers verwacht.

In de Europese Unie is nog geen vaccin goedgekeurd voor de markt. De Berlijnse deelstaatminister van Volksgezondheid Dilek Kalayci verwacht dat in het eerste kwartaal van het komende jaar maximaal 720.000 doses aan de hoofdstedelingen kunnen worden verstrekt. Daarmee kunnen 360.000 mensen worden ingeënt, aangezien de tot dusver ontwikkelde vaccins twee keer moeten worden toegediend.

Verpleeghuisbewoners en -personeel met een hoog besmettingsrisico en 80-plussers krijgen voorrang. Deelstaatminister Geisel pleitte ervoor om ook politieagenten die tijdens demonstraties dienst hebben en reddingswerkers van de brandweer zo snel mogelijk in te enten.

Meer uit Buitenland

Iran: keuze tussen oorlog en diplomatie is nu aan de VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.

1 uur geleden
Zelensky nodigt Fico na energieruzie uit voor bezoek aan Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.

6 uur geleden
Israël neemt twee opvarenden Gaza-flotilla mee voor ondervraging

JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.

7 uur geleden
Duitse defensieminister: troepenterugtrekking VS was te voorzien

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.

10 uur geleden
Bultrug Timmy vrijgelaten in de Noordzee

SKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.

10 uur geleden
Mexicaanse gouverneur stapt op na drugskartel-aanklacht in VS

CULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.

10 uur geleden
Schip met bultrug Timmy vaart na vertraging Skagerrak op

SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.

12 uur geleden