
Politie arresteert klimaatactivist bij jaarvergadering ING
AMSTERDAM (AFN) - De politie heeft een klimaatactivist gearresteerd op de aandeelhoudersvergadering van ING. De activist blies op een fluitje en riep dat hij zou blijven zitten op de vloer totdat ING stopt met fossiele investeringen. Daarop kwamen agenten naar binnen. De man werd aangehouden en meegenomen door de politie.
Eerder werd de vergadering ook al verstoord door klimaatactivisten van Extinction Rebellion. De andere activisten in de zaal riepen tijdens zijn arrestatie dat "hij niet alleen is". Ook werd geschreeuwd door actievoerders dat "democratie er zo uitziet" en dat ze "nu klimaatactie willen".
De vergadering werd vervolgens voor enige tijd geschorst door president-commissaris Hans Wijers van ING. Bij het hervatten van de bijeenkomst zei Wijers dat de protesten "niks met democratie te maken hebben". Hij sprak van "pure obstructie" omdat andere aandeelhouders niet aan het woord kunnen komen door de verstoringen.
Orde
Beveiligers houden toezicht op de zaal om de orde zoveel mogelijk te bewaren. Later werd ook nog even geroepen dat ING-topman Steven van Rijswijk "bloed aan zijn handen heeft".
Ook activisten van Milieudefensie zijn aanwezig bij de jaarvergadering van ING. Zij herhaalden eerder op de dag telkens de vraag of de bank er alles aan zal doen om de uitstoot van broeikasgassen tot 2030 met minimaal 45 procent in de gehele keten te verlagen ten opzichte van 2019. Die vraag werd vervolgens beantwoord met luid applaus en gejoel in de zaal.
Milieudefensie stelde dat "ING niet de ambitie laat zien om gevaarlijke klimaatverandering te voorkomen". De demonstranten van Milieudefensie en Extinction Rebellion hebben aandelen ING om zo aanwezig te kunnen zijn bij de vergadering van ING in het Muziekgebouw in Amsterdam.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese smartphone- en elektrische autofabrikant Xiaomi gaat bij ruim 100.000 van zijn stekkerauto's op afstand een fout in het rijhulpsysteem herstellen. Dat hebben het bedrijf en Chinese toezichthouders vrijdag bekendgemaakt. De stap volgt maanden na een dodelijk ongeval met het populaire model SU7.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging vrijdag licht omlaag, na de stevige winstbeurt een dag eerder. ASMI, Besi en ASML daalden tot 1 procent. De chipbedrijven kregen er donderdag nog tot bijna 9 procent bij. Een miljardeninvestering van Nvidia in branchegenoot Intel zorgde voor optimisme in de chipsector en voor nieuwe recordstanden op Wall Street.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Enkele bedrijven in de Europese Unie hebben hun productie stilgelegd door een gebrek aan zeldzame aardmetalen uit China. Tegelijkertijd voert het Aziatische land de uitvoer van deze belangrijke grondstoffen voor de techsector wereldwijd op.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse reclamewaakhond heeft het populaire YouTubekanaal MrBeast terechtgewezen. In filmpjes zouden chocoladerepen op een mogelijk misleidende manier zijn gepromoot voor jonge kijkers, volgens de Children's Advertising Review Unit (CARU).
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Canada en Mexico hopen dat hun vrijhandelsakkoord met de Verenigde Staten "eerlijker en effectiever" wordt. Dat zei de Canadese premier Mark Carney na een ontmoeting met de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum in Mexico-Stad.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Duizenden Nederlanders gaan dit jaar weer naar München om daar Oktoberfest te vieren. De interesse om het volksfeest in de Zuid-Duitse stad te vieren lijkt niet minder te zijn geworden dan een jaar geleden, ondanks dat het bier steeds duurder wordt. Oktoberfest begint zaterdag en duurt tot en met zondag 5 oktober.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Intel is donderdag ruim een vijfde meer waard geworden op Wall Street. Beleggers verwerkten het nieuws dat Nvidia 5 miljard dollar investeert in de chipproducent. Ook gaan de twee bedrijven samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken. Intel eindigde 22,8 procent hoger.
12 uur geleden