Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politici in verhit debat over klimaatmaatregelen

Politici in verhit debat over klimaatmaatregelen

AMSTERDAM (ANP) - Politici zijn het maandagavond tijdens een verhit verkiezingsdebat over het klimaat niet eens geraakt over wat er nu moet gebeuren met de fossiele subsidies. In De Balie in Amsterdam probeerden zes politici van PvdD, GroenLinks-PvdA, D66, CDA, BBB en JA21 het publiek te overtuigen van hun standpunt.

Suzanne Kröger van Groenlinks-PvdA diende eerder deze maand zelf een motie in om te onderzoeken hoe snel overheidssteun aan de fossiele industrie gestopt kan worden. Tijdens het debat betoogde ze dat sommige maatregelen tegen fossiele subsidies nu al genomen kunnen worden. "Zo wordt er deze week nog gestemd over een amendement van een collega." De partij wil onder meer dat vrijstellingen in de energiebelastingen niet meer gelden voor energie-intensieve processen. "Het geld dat overblijft moet naar bijstandsgerechtigden."

Simon Ceulemans van JA21 stelde dat het afschaffen van de fossiele subsidies schulden oplevert en hij wil zijn kinderen "niet laten opgroeien met een schuld waar niemand iets aan heeft". Cor Pierik van de BoerBurgerBeweging benadrukte dat het beleid "pragmatisch en realistisch" moet blijven. Volgens Christine Teunissen van de Partij voor de Dieren moeten de fossiele subsidies juist snel stoppen.

Tijdens het Klimaatdebat in De Balie hadden de politici het ook over de waterkwaliteit in Nederland, die er slecht aan toe is. Dat komt volgens onderzoekers onder meer door de grote industrie, door meststoffen en bestrijdingsmiddelen afkomstig van de landbouw en door medicijnresten. Harmen Krul van het CDA vond, net als linksere partijen, dat de waterkwaliteit op meerdere punten moet verbeteren. Hij eindigde de ronde over waterkwaliteit met: "we moeten ook letten op al het andere dat in het water belandt. We hebben net een weekend ADE achter de rug. Ik kan je vertellen: wat er dan in het water belandt, is ook niet goed."

Meer uit Politiek

Jetten wil niet te bescheiden zijn tijdens het diner met Trump

WASHINGTON (ANP) - Premier Rob Jetten wil zich niet te bescheiden opstellen tijdens het besloten diner dat de Amerikaanse president Donald Trump maandag geeft voor het koningspaar en waar Jetten bij aanschuift. Het bezoek komt op een moment dat de relatie tussen de VS en Europa gespannen is.

22 uur geleden
Jetten vindt Amerikaanse blokkade van Iran onwenselijk

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse blokkade van Iran is "onwenselijk", zegt premier Rob Jetten maandag in een gesprek met het ANP. Maar het is een betere manier om de druk op het bewind in Teheran op te voeren "dan de dreigementen die we eerder hebben gezien" van de Amerikanen.

22 uur geleden
D66 tegen asielwetten, CDA lijkt nodig voor meerderheid

DEN HAAG (ANP) - D66 is ook in de Eerste Kamer tegen de asielwetten die nog zijn gemaakt door voormalig asielminister Marjolein Faber (PVV). Daardoor is steun van het CDA nodig om tot een meerderheid te kunnen komen in de Eerste Kamer. Het is nog niet bekend of het CDA de wetten gaat steunen, in de Tweede Kamer deed de partij dat niet.

23 uur geleden
GL-PvdA mag van Kiesraad Progressief Nederland heten

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA staat voortaan als Progressief Nederland (PRO) in de registers voor landelijke en Europese verkiezingen. De Kiesraad heeft geoordeeld dat de nieuwe naam van de fusiepartij voldoet aan de eisen. Dat betekent dat bij nieuwe verkiezingen Progressief Nederland op het stembiljet staat. Ook het nieuwe logo is geregistreerd. Lokale partijen die verwarring vrezen, zijn echter niet van plan hun verzet tegen de nieuwe partijnaam te staken, laat ProVeenendaal desgevraagd weten.

1 dag geleden
Excuses kabinet voor rol overheid bij gedwongen afstaan kinderen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind excuses aanbieden voor de rol die de overheid daarin heeft gespeeld. Ook de afgestane kinderen krijgen excuses. Dat meldt staatssecretaris Claudia van Bruggen (Rechtsbescherming, D66) aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden
Yeşilgöz ziet deelname aan blokkade Hormuz niet voor zich

DEN HAAG (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz ziet niet voor zich dat Nederland meedoet aan het Amerikaanse plan om scheepvaart van en naar Iran te blokkeren. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde de blokkade in de Straat van Hormuz zondag aan, terwijl tot nu toe Iran de zeestraat zelf heeft afgesloten. Blokkeren zou "averechts" werken, zei de VVD-minister in radioprogramma Sven Op 1.

1 dag geleden
Jetten: overwinning Magyar markeert nieuwe stap voor Hongarije

DEN HAAG (ANP) - De verkiezingsoverwinning van Péter Magyar "markeert een nieuwe stap voor Hongarije en de EU, met hoop op herstel van de democratie, rechtsstaat en Europese samenwerking", schrijft premier Rob Jetten op X. Hij feliciteert de oppositieleider, die volgens eerste tellingen van het Kiesbureau premier Viktor Orbán ruimschoots verslaat.

1 dag geleden