Polen laat Grosicki thuis en neemt 17-jarige mee naar EK
WARSCHAU (ANP) - De Poolse bondscoach Paulo Sousa laat Kamil Grosicki thuis voor het EK voetbal. De 32-jarige vleugelspits van West Bromwich Albion, jarenlang een vaste waarde in de nationale ploeg, heeft geen uitnodiging gekregen voor de Europese eindronde. Sousa nam wel de 17-jarige middenvelder Kacper Kozlowski op in zijn groep van 26 spelers.
Grosicki speelde 83 interlands en maakte daarin 17 doelpunten. Hij deed met Polen mee aan de EK's van 2012 en 2016 en het WK 2018. "Natuurlijk was het een moeilijke beslissing", zei Sousa over het thuislaten van de routinier. "Kamil beschikt over veel ervaring en heeft veel bijgedragen aan de nationale ploeg. We kijken echter naar een ander ontwikkelingstraject voor deze ploeg."
Leeftijd zegt volgens Sousa niets en daarom selecteerde hij wel tiener Kozlowski, die in maart debuteerde in het Poolse elftal. "Het gaat niet om leeftijd, maar om kwaliteit. En Kacper heeft enorm veel potentie", aldus de Portugese bondscoach van Polen.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
12 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
1 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Penaltyheld Matvei Safonov van Paris Saint-Germain heeft in de finale van de Intercontinental Cup vermoedelijk twee strafschoppen tegengehouden met een gebroken hand. Dat vertelde coach Luis Enrique van de club uit Parijs, die het duel in Qatar won van de Braziliaanse club Flamengo.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal incidenten in en rond stadions van betaaldvoetbalclubs is voor het derde seizoen op rij gedaald. Dat schrijft demissionair veiligheidsminister Foort van Oosten in een brief aan de Tweede Kamer. Hoewel dit de VVD'er "voorzichtig positief" stemt, blijft het afsteken van vuurwerk een "hardnekkig probleem".
5 uur geleden