Polen laat Grosicki thuis en neemt 17-jarige mee naar EK
WARSCHAU (ANP) - De Poolse bondscoach Paulo Sousa laat Kamil Grosicki thuis voor het EK voetbal. De 32-jarige vleugelspits van West Bromwich Albion, jarenlang een vaste waarde in de nationale ploeg, heeft geen uitnodiging gekregen voor de Europese eindronde. Sousa nam wel de 17-jarige middenvelder Kacper Kozlowski op in zijn groep van 26 spelers.
Grosicki speelde 83 interlands en maakte daarin 17 doelpunten. Hij deed met Polen mee aan de EK's van 2012 en 2016 en het WK 2018. "Natuurlijk was het een moeilijke beslissing", zei Sousa over het thuislaten van de routinier. "Kamil beschikt over veel ervaring en heeft veel bijgedragen aan de nationale ploeg. We kijken echter naar een ander ontwikkelingstraject voor deze ploeg."
Leeftijd zegt volgens Sousa niets en daarom selecteerde hij wel tiener Kozlowski, die in maart debuteerde in het Poolse elftal. "Het gaat niet om leeftijd, maar om kwaliteit. En Kacper heeft enorm veel potentie", aldus de Portugese bondscoach van Polen.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA) - Nog geen enkele Iraanse voetballer heeft een visum voor de Verenigde Staten om deel te kunnen nemen aan het WK volgende maand. Bondsvoorzitter Mehdi Taj hoopt dat dat de komende weken rondkomt. "Maar het heeft veel vertraging opgelopen", zei Taj tegen een Iraanse tv-zender. Iran begint het WK over ruim een maand tegen Nieuw-Zeeland.
47 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid moet het zondagavond in het uitduel met rivaal FC Barcelona toch doen zonder sterspeler Kylian Mbappé. De 27-jarige aanvaller ontbreekt in de wedstrijdselectie die de 'Koninklijke' heeft bekendgemaakt.
47 minuten geledenPRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
13 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
15 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
15 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
16 uur geleden