Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pol Sangster uit Goes ‘hangt’ in Rijksmuseum

Pol Sangster uit Goes ‘hangt’ in Rijksmuseum

GOES - Pol Sangster (18) uit Goes heeft een fotowedstrijd in het Rijksmuseum in Amsterdam gewonnen. Zijn foto’s zijn drie maanden te zien in het museum en hij mag een dag meelopen met fotograaf Henk Wildschut.

De wedstrijd is opgezet in samenwerking met Wildschut, die foto’s exposeert in het Rijksmuseum met het thema ‘Het nieuwe-oude-normaal’. De foto van Pol en de andere deelnemers aan de wedstrijd zijn daarbij ook tentoongesteld. Als winnaar mag Pol op stap het Wildschut en hij is het komend jaar huisfotograaf van scholieren.com. 

Eenzaamheid

Pol, scholier van Pontes Het Goese Lyceum, deed mee aan de dertiende editie van Document Nederland junior. Dat is een onderdeel van Document Nederland, waarbij via een fotoopdracht vanuit het Rijksmuseum een belangrijk actueel maatschappelijk thema in beeld wordt gebracht. Elk jaar wordt hiervoor een bekende Nederlandse fotograaf voor gevraagd en dit jaar is dat Henk Wildschut. “Al langere tijd documenteer ik huizen ‘s avonds, waarbij voor mij de eenzaamheid van corona goed naar voren kwam”, vertelt Pol. “Mijn ckv-docent stelde voor om de fotoserie op te sturen voor de wedstrijd en dat heb ik gedaan zonder er veel bij na te denken. Ik was allang vergeten dat ik ze had opgestuurd, toen ik een mail kreeg dat ik uitgenodigd was om naar het Rijksmuseum te komen om een expositie op te bouwen met negen andere jonge fotografen die ook uitgekozen waren. Ik heb twee workshops gehad, een gericht op het uitkiezen van de uiteindelijke selectie en het schrijven van een bijpassende tekst en een over het inrichten van de expositie.” Bij de officiële opening op 27 september kregen de jonge fotografen te horen wie er gewonnen had. “Van het voortgezet onderwijs was ik dat en van het mbo was dat Eveline van Hamond.”

Meer uit Beveland

Internationale BMX’er Mark Vos wil urban coach worden in Goes

GOES - Voor BMX'er en urban-sportliefhebber Mark Vos (41) draait alles om vrijheid, uitdaging en het overwinnen van angst. Wat begon met een crossfietsje met witte bandjes in 1989 groeide uit tot een levenslange passie. "Voor mij is BMX altijd meer geweest dan een sport," vertelt Mark. "Het is een manier om jezelf uit te dagen, je angsten te overwinnen en je grenzen te verleggen. Dat gevoel wil ik nu doorgeven aan een nieuwe generatie."

11 uur geleden
Treinverkeer stil na aanrijding Krabbendijke

KRABBENDIJKE - Vanwege een aanrijding op een spoorwegovergang in Krabbendijke is het treinverkeer op het traject Vlissingen-Roosendaal momenteel verstoord.

14 uur geleden
Gemeente geeft groen licht voor herstel broedeiland Katse Plaat

KATS - De gemeente Noord-Beveland heeft besloten dat de aanleg van een nieuw broedeiland bij de Katse Plaat mag doorgaan. Een bezwaar van een omwonende tegen de vergunning is door het college van burgemeester en wethouders ongegrond verklaard.

16 uur geleden
Verscherpt toezicht in haven Vlissingen-Oost

RITTHEM - In havengebied Vlissingen-Oost wordt extra toezicht gehouden. Aanleiding daarvoor is een 'verdachte situatie', zo heeft de politie maandagavond laat bekendgemaakt.

19 uur geleden
Minister Hermans bezoekt Zeeland en spreekt met Zeeuwen over kerncentrales

HEINKENSZAND - Demissionair minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei bracht maandag 8 september een werkbezoek aan Zeeland in het kader van de plannen voor de bouw van twee nieuwe kerncentrales. Het bezoek stond in het teken van participatie: de minister sprak met jongeren, dorpsraden en deelnemers van onder meer de Borselse Voorwaardengroep over hun zorgen, vragen en ideeën.

1 dag geleden
Succesvolle en drukbezochte editie van ‘t Beest Brult

GOES - Afgelopen weekend vond het jaarlijkse 't Beest Brult' weer plaats in 't Beest te Goes. Dit gezellige gratis festival is jaarlijks dé aftrap van het nieuwe film- en concertseizoen. Honderden mensen kwamen samen tijdens het festival en zowel voor het podium buiten als voor het podium in de zaal stond het helemaal vol met publiek. 

1 dag geleden
Gewonde bij botsing tussen auto en camper in Oudelande

OUDELANDE - Bij een aanrijding tussen een auto en een camper in het buitengebied van Oudelande is maandagmiddag een persoon gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond 13.30 uur op de kruising van de Zeedijk met de Vijfzoodijk.

1 dag geleden