'Pokémon met wapens' krijgt mobiele versie, ondanks rechtszaak
TOKIO (ANP) - Palworld, een game die veel lijkt op de Pokémon-spellen van de Japanse ontwikkelaar Nintendo, krijgt een versie voor smartphones en tablets. Ontwikkelaar Pocketpair heeft daarvoor een overeenkomst gesloten met Krafton, een Zuid-Koreaanse uitgever van videogames. De deal is opvallend, omdat Pocketpair in een rechtszaak is verwikkeld met Nintendo.
Krafton maakte de deal woensdag bekend. "Het spel wordt getrouw opnieuw vormgegeven en aangepast aan de mobiele omgeving, met behoud van de belangrijkste leuke elementen van het originele spel", meldt de uitgever. De mobiele game wordt ontwikkeld door PUBG Studio's, een dochteronderneming van Krafton. Die ontwikkelaar zit onder meer achter PUBG: Battlegrounds, een game die naast op de pc en gameconsole ook te spelen is op mobiele apparaten.
Het Japanse Pocketpair bracht dit jaar een eerste versie uit van Palworld, dat op sociale media al gauw de bijnaam "Pokémon met geweren" kreeg. Zo lijken de figuren in het spel veel op Pokémon van Nintendo, maar het verschil tussen beide games is dat de Palworld-karakters kunnen vechten met vuurwapens.
Nintendo wil verbod
Volgens Nintendo maakt de game echter inbreuk op patenten van het Japanse concern, dat Pocketpair daarom vorige maand aanklaagde. Het bedrijf wil een verbod op de inbreuk en een schadevergoeding. Ook The Pokémon Company, dat de merkrechten voor de bekende fantasiediertjes beheert, heeft zich aangesloten bij de aanklacht.
Pocketpair liet daarop weten niet op de hoogte te zijn van de specifieke patenten waarop het bedrijf inbreuk heeft gemaakt. "Het is echt jammer dat we door deze rechtszaak gedwongen worden om veel tijd te besteden aan zaken die niets met gameontwikkeling te maken hebben", aldus het bedrijf. De rechtsgang lijkt Pocketpair echter niet te doen stoppen met het verder ontwikkelen van Palworld. Zo is inmiddels een versie beschikbaar op de PlayStation 5.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.
7 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in april sterker gegroeid dan verwacht, ondanks druk op de wereldeconomie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens cijfers van de Chinese douane steeg de uitvoer met 14,1 procent tegenover een jaar eerder.
9 uur geleden