'Pokémon met wapens' krijgt mobiele versie, ondanks rechtszaak
TOKIO (ANP) - Palworld, een game die veel lijkt op de Pokémon-spellen van de Japanse ontwikkelaar Nintendo, krijgt een versie voor smartphones en tablets. Ontwikkelaar Pocketpair heeft daarvoor een overeenkomst gesloten met Krafton, een Zuid-Koreaanse uitgever van videogames. De deal is opvallend, omdat Pocketpair in een rechtszaak is verwikkeld met Nintendo.
Krafton maakte de deal woensdag bekend. "Het spel wordt getrouw opnieuw vormgegeven en aangepast aan de mobiele omgeving, met behoud van de belangrijkste leuke elementen van het originele spel", meldt de uitgever. De mobiele game wordt ontwikkeld door PUBG Studio's, een dochteronderneming van Krafton. Die ontwikkelaar zit onder meer achter PUBG: Battlegrounds, een game die naast op de pc en gameconsole ook te spelen is op mobiele apparaten.
Het Japanse Pocketpair bracht dit jaar een eerste versie uit van Palworld, dat op sociale media al gauw de bijnaam "Pokémon met geweren" kreeg. Zo lijken de figuren in het spel veel op Pokémon van Nintendo, maar het verschil tussen beide games is dat de Palworld-karakters kunnen vechten met vuurwapens.
Nintendo wil verbod
Volgens Nintendo maakt de game echter inbreuk op patenten van het Japanse concern, dat Pocketpair daarom vorige maand aanklaagde. Het bedrijf wil een verbod op de inbreuk en een schadevergoeding. Ook The Pokémon Company, dat de merkrechten voor de bekende fantasiediertjes beheert, heeft zich aangesloten bij de aanklacht.
Pocketpair liet daarop weten niet op de hoogte te zijn van de specifieke patenten waarop het bedrijf inbreuk heeft gemaakt. "Het is echt jammer dat we door deze rechtszaak gedwongen worden om veel tijd te besteden aan zaken die niets met gameontwikkeling te maken hebben", aldus het bedrijf. De rechtsgang lijkt Pocketpair echter niet te doen stoppen met het verder ontwikkelen van Palworld. Zo is inmiddels een versie beschikbaar op de PlayStation 5.
Meer uit Financieel
STRAATSBURG (ANP) - Een grote meerderheid van 606 Europarlementariërs heeft ingestemd met een nieuw quotum voor de import van staal waardoor 18,3 miljoen ton staal tariefvrij kan worden ingevoerd. Dat is 47 procent minder dan het huidige staalquotum. Ook stemde het parlement in met het voorstel om het importtarief voor staal buiten het quotum te verhogen van 25 naar 50 procent.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Adverteerders zijn blij dat Netflix vanaf 2027 een abonnement met reclame aanbiedt in Nederland. "We zaten hier al een tijd naar uit te kijken nadat Netflix in andere landen met deze propositie kwam", zegt een woordvoerster van de bond van Adverteerders (bvA).
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De maximumprijs van benzine in België stijgt woensdag tot boven de 2 euro per liter, maakte de regering bekend. Het is voor het eerst sinds juli 2022 dat die grens wordt overschreden.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Meer passagiers vlogen in april via Schiphol ten opzichte van een jaar eerder ondanks dat het aantal vliegtuigpassagiers van en naar het Midden-Oosten via de luchthaven afgelopen maand is ingezakt. Luchtvaartmaatschappijen vliegen door de Iranoorlog niet van en naar verschillende bestemmingen in de Golfregio.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gewilde nieuwe Royal Pop-horloges die vanaf afgelopen weekend moesten worden verkocht in drie Nederlandse winkels van Swatch, zijn uit veiligheidsoverwegingen teruggestuurd naar het hoofdkantoor. Dat heeft Swatch gemeld aan het winkelpersoneel, zegt een medewerker dinsdag in de winkel in Utrecht tegen een verslaggever van het ANP.
2 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Nederlandse Loterij heeft vorig jaar een miljoenenverlies geleden, tegenover ruim 30 miljoen euro winst een jaar eerder. De kansspelorganisatie, bekend van onder meer de Staatsloterij, Lotto en TOTO, zegt dat een verhoging van de kansspelbelasting de belangrijkste reden is voor het nettoverlies. Ook strengere speellimieten voor onlinekansspelen, het tabaksverbod en het verbod op sportsponsoring voor onlinekansspelen hadden een negatieve invloed op de resultaten.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De aandelenbeurs van Iran is dinsdag heropend. Dat melden staatsmedia van het land. De handel lag de afgelopen 80 dagen stil, nadat de Verenigde Staten en Israël op 28 februari met aanvallen begonnen op Iran.
3 uur geleden