Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Pokémon met wapens' krijgt mobiele versie, ondanks rechtszaak

'Pokémon met wapens' krijgt mobiele versie, ondanks rechtszaak

TOKIO (ANP) - Palworld, een game die veel lijkt op de Pokémon-spellen van de Japanse ontwikkelaar Nintendo, krijgt een versie voor smartphones en tablets. Ontwikkelaar Pocketpair heeft daarvoor een overeenkomst gesloten met Krafton, een Zuid-Koreaanse uitgever van videogames. De deal is opvallend, omdat Pocketpair in een rechtszaak is verwikkeld met Nintendo.

Krafton maakte de deal woensdag bekend. "Het spel wordt getrouw opnieuw vormgegeven en aangepast aan de mobiele omgeving, met behoud van de belangrijkste leuke elementen van het originele spel", meldt de uitgever. De mobiele game wordt ontwikkeld door PUBG Studio's, een dochteronderneming van Krafton. Die ontwikkelaar zit onder meer achter PUBG: Battlegrounds, een game die naast op de pc en gameconsole ook te spelen is op mobiele apparaten.

Het Japanse Pocketpair bracht dit jaar een eerste versie uit van Palworld, dat op sociale media al gauw de bijnaam "Pokémon met geweren" kreeg. Zo lijken de figuren in het spel veel op Pokémon van Nintendo, maar het verschil tussen beide games is dat de Palworld-karakters kunnen vechten met vuurwapens.

Nintendo wil verbod

Volgens Nintendo maakt de game echter inbreuk op patenten van het Japanse concern, dat Pocketpair daarom vorige maand aanklaagde. Het bedrijf wil een verbod op de inbreuk en een schadevergoeding. Ook The Pokémon Company, dat de merkrechten voor de bekende fantasiediertjes beheert, heeft zich aangesloten bij de aanklacht.

Pocketpair liet daarop weten niet op de hoogte te zijn van de specifieke patenten waarop het bedrijf inbreuk heeft gemaakt. "Het is echt jammer dat we door deze rechtszaak gedwongen worden om veel tijd te besteden aan zaken die niets met gameontwikkeling te maken hebben", aldus het bedrijf. De rechtsgang lijkt Pocketpair echter niet te doen stoppen met het verder ontwikkelen van Palworld. Zo is inmiddels een versie beschikbaar op de PlayStation 5.

Meer uit Financieel

Intertoys neemt onlinewinkel voor speelgoed Lobbes.nl over

AMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.

1 uur geleden
Bouwmarkten zien flinke stijging in verkoop jerrycans

DEN HAAG (ANP) - Bouwmarkten zien de verkoop van jerrycans verder toenemen, blijkt uit een rondgang van het ANP. Doordat de brandstofprijzen in de buurlanden nog altijd lager zijn, loont het om meer benzine mee te nemen uit het buitenland. De ANWB raadt Nederlanders af om dit te doen.

1 uur geleden
Bond: piloten vrezen straf bij weigeren vliegen in Midden-Oosten

MONTREAL (ANP/RTR) - Piloten van luchtvaartmaatschappijen die zich zorgen maken over de veiligheid bij het vliegen in het Midden-Oosten vrezen negatieve gevolgen als ze weigeren vluchten uit te voeren. Dit hebben piloten volgens IFALPA, een wereldwijde pilotenvakbond, aangegeven. De zorgen gaan bijvoorbeeld over ontslag of minder salaris.

2 uur geleden
Stefano Gabbana gestopt als voorzitter modehuis Dolce & Gabbana

MILAAN (ANP) - Stefano Gabbana is gestopt als voorzitter van het Italiaanse modehuis Dolce & Gabbana. Dat meldde persbureau Bloomberg op basis van Italiaanse bedrijfsgegevens. Dolce & Gabbana bevestigde het nieuws later. De medeoprichter van Dolce & Gabbana trad al in december af, maar dat is nu pas naar buiten gekomen.

2 uur geleden
Staat verkleint belang in ABN AMRO tot onder de 25 procent

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse staat heeft zijn belang in ABN AMRO verder afgebouwd naar iets minder dan 25 procent. Dat komt naar voren uit meldingen bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM).

2 uur geleden
Amsterdamse AEX-index opent met kleine plus

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag licht hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de kleine winst van een dag eerder. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond de wapenstilstand in het Midden-Oosten nauwlettend volgen. Later op de dag komen nog cijfers over de inflatie en het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Heineken verkoopt Bralima en vertrekt uit Congo

AMSTERDAM (ANP) - Heineken vertrekt na veertig jaar uit Congo. Het bedrijf verkoopt zijn belang in Bralima, een grote bierbrouwer in het Afrikaanse land. Sinds 1986 was die bierbrouwer voor het grootste deel in handen van Heineken.

3 uur geleden