'Pokémon met wapens' krijgt mobiele versie, ondanks rechtszaak
TOKIO (ANP) - Palworld, een game die veel lijkt op de Pokémon-spellen van de Japanse ontwikkelaar Nintendo, krijgt een versie voor smartphones en tablets. Ontwikkelaar Pocketpair heeft daarvoor een overeenkomst gesloten met Krafton, een Zuid-Koreaanse uitgever van videogames. De deal is opvallend, omdat Pocketpair in een rechtszaak is verwikkeld met Nintendo.
Krafton maakte de deal woensdag bekend. "Het spel wordt getrouw opnieuw vormgegeven en aangepast aan de mobiele omgeving, met behoud van de belangrijkste leuke elementen van het originele spel", meldt de uitgever. De mobiele game wordt ontwikkeld door PUBG Studio's, een dochteronderneming van Krafton. Die ontwikkelaar zit onder meer achter PUBG: Battlegrounds, een game die naast op de pc en gameconsole ook te spelen is op mobiele apparaten.
Het Japanse Pocketpair bracht dit jaar een eerste versie uit van Palworld, dat op sociale media al gauw de bijnaam "Pokémon met geweren" kreeg. Zo lijken de figuren in het spel veel op Pokémon van Nintendo, maar het verschil tussen beide games is dat de Palworld-karakters kunnen vechten met vuurwapens.
Nintendo wil verbod
Volgens Nintendo maakt de game echter inbreuk op patenten van het Japanse concern, dat Pocketpair daarom vorige maand aanklaagde. Het bedrijf wil een verbod op de inbreuk en een schadevergoeding. Ook The Pokémon Company, dat de merkrechten voor de bekende fantasiediertjes beheert, heeft zich aangesloten bij de aanklacht.
Pocketpair liet daarop weten niet op de hoogte te zijn van de specifieke patenten waarop het bedrijf inbreuk heeft gemaakt. "Het is echt jammer dat we door deze rechtszaak gedwongen worden om veel tijd te besteden aan zaken die niets met gameontwikkeling te maken hebben", aldus het bedrijf. De rechtsgang lijkt Pocketpair echter niet te doen stoppen met het verder ontwikkelen van Palworld. Zo is inmiddels een versie beschikbaar op de PlayStation 5.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Vanwege de sterk gestegen brandstofprijzen vragen werkgevers steeds vaker aan leaserijders om bij goedkope tankstations te tanken in plaats van langs de snelweg. "Dat deden ze al, maar nu gebeurt dit nog vaker. Momenteel is het extra relevant", zegt een woordvoerster van Ayvens, de grootste leasemaatschappij van Nederland.
4 minuten geledenURK (ANP) - Een groot deel van de Nederlandse visserij blijft deze week binnen vanwege de hoge brandstofprijzen. Ruim de helft van de tientallen boomkorvissers, qua vangst de grootste categorie in de sector, gaat deze week niet de zee op omdat dit niet langer rendabel is. "Zo'n besluit is heel uitzonderlijk", zegt directeur Geert Meun van branchevereniging VisNed naar aanleiding van eerdere berichtgeving door De Telegraaf.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veerdiensten overwegen hun tarieven te verhogen of hun dienstregelingen in te perken vanwege de hogere prijzen voor brandstof. Dat zegt secretaris Erik van Toor van branchevereniging Veerdiensten Nederland. Onder de koepel vallen onder andere de veren van GVB in Amsterdam.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland verliest op het gebied van nieuwe geneesmiddelen steeds meer terrein aan andere landen, ook binnen Europa. De van oorsprong sterke farmaceutische branche in ons land klaagt over lange, strenge en onvoorspelbare toelatingstrajecten, waardoor sommige medicijnen veel later of helemaal niet meer in ons land op de markt komen. "We zien dat de concurrentiepositie voor klinische studies iedere maand verslechtert", zegt Martijn Bax, directeur bij de Nederlandse locatie van AstraZeneca, tijdens een persbijeenkomst in Den Haag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen gingen maandag halverwege de dag plots omhoog en sloten in de plus. Beleggers reageerden op opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij meldde dat de Verenigde Staten de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen zullen pauzeren in afwachting van de lopende gesprekken met Iran. De feestvreugde op de beurs werd echter aan het einde van de handel getemperd toen de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf de gesprekken ontkende en Trumps bewering bestempelde als nepnieuws.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Touringcarbedrijven vrezen klanten te verliezen als ze vragen om compensatie voor de gestegen brandstofprijzen. Dat meldt een woordvoerster van hun branchevereniging Koninklijk Nederlands Vervoer (KNV). Touringcarbedrijven zijn bijvoorbeeld ondernemingen die leerlingen vervoeren voor schoolreisjes.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Air France heeft de opschorting van haar vluchten van en naar Dubai en Riyad verlengd tot en met 31 maart, en van en naar Tel Aviv en Beiroet tot en met 4 april. "Vanwege de veiligheidsomstandigheden op de bestemmingen en de sluiting van bepaalde luchtruimten is het bedrijf genoodzaakt de opschorting van haar vluchten te verlengen", maakte de luchtvaartmaatschappij maandag bekend.
3 uur geleden