
Poging groot containerschip Suezkanaal vlot te trekken hervat
CAÏRO (ANP/RTR) - De poging om het 400 meter lange containerschip dat het Suezkanaal blokkeert vlot te trekken met behulp van vijf sleepboten, is donderdag hervat. Door de blokkade van het kanaal wordt het wereldwijde transport al dagenlang verstoord.
Zowel de boeg als het achtersteven ligt klem tegen een zijde van het kanaal. Mogelijk dat het noodzakelijk is dat het gewicht van het schip wordt verminderd. Dat kan door containers van het schip te takelen en olie en ballastwater te verwijderen. Daarnaast moet mogelijk gebaggerd worden.
De 224.000 ton wegende Ever Given liep dinsdagochtend aan de grond nadat het schip door de harde wind en een stofstorm niet meer kon sturen, meldde de Suez Canal Authority (SCA) in een verklaring. Maritiem dienstverlener GAC heeft 's nachts een notitie aan klanten gestuurd waarin staat dat de inspanningen om het schip met sleepboten te bevrijden worden voortgezet, maar dat de windomstandigheden en de enorme omvang van het schip "de operatie belemmerden".
File
Tientallen schepen, waaronder andere grote containerschepen, tankers die olie en gas vervoeren en bulkschepen die graan transporteren, hebben aan beide uiteinden van het kanaal een file gevormd. Het zorgt voor de ergste opstopping van de scheepvaart van de laatste jaren.
Ruwweg 30 procent van alle containers die wereldwijd worden vervoerd, gaan door het 193 kilometer lange m lange Suezkanaal in Egypte. Ongeveer 12 procent van alle goederen die wereldwijd worden verhandeld, passeert het kanaal.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/RTR) - China wil dat de Verenigde Staten de exportbeperkingen versoepelen op chips die cruciaal zijn voor kunstmatige intelligentie. Voor Beijing zouden afspraken hierover onderdeel moeten zijn van een handelsakkoord voorafgaand aan een mogelijke top tussen presidenten Donald Trump en Xi Jinping, meldde de Britse zakenkrant Financial Times zondag op basis van ingewijden.
19 minuten geledenNIAMEY (ANP/AFP) - De militaire regering van Niger heeft aangekondigd dat de enige industriële goudmijn van het land wordt genationaliseerd. De in 2023 na een staatsgreep aan de macht gekomen junta beschuldigt de Australische exploitant van "ernstige overtredingen", terwijl ze streeft naar meer controle over grondstoffen.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het gemiddelde Amerikaanse invoertarief is nu 20,1 procent. Dat is het hoogste niveau sinds het begin van de jaren 1910, met uitzondering van een korte piek eerder dit jaar, volgt uit berekeningen van de Wereldhandelsorganisatie (WTO) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF).
19 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Kunstmatige intelligentie (AI) ontwikkelt zich in rap tempo, maar voor het mainstream maken van humanoïde robots zijn nog meer inspanningen vereist. Volgens Wang Xingxing, topman van het Chinese robotbedrijf Unitree, zou het vereiste expertiseniveau wel binnen één tot drie jaar bereikt kunnen worden.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meerdere bedrijven overwegen een beursgang in Amsterdam, heeft persbureau Bloomberg vernomen van ingewijden. Zo zou Ahlstrom, een Fins bedrijf in vezelgebaseerde materialen, mogelijk naar het Damrak komen. Ook de uit Praag afkomstige Czechoslovak Group, een producent van gepantserde voertuigen en munitie, overweegt naar verluidt een beursgang in Nederland.
21 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico klaagt dat het Duitse sportmerk Adidas met een sandaal is gekomen die naar een Mexicaanse deelstaat is vernoemd, zonder dat Mexicanen daar in enige vorm van profiteren. Het gaat om de Oaxaca Slip On van een Mexicaans-Amerikaanse ontwerper die voor het bedrijf werkt, Willy Chavarria. Zijn ontwerp is ook nog eens geïnspireerd op een traditionele inheemse sandaal.
22 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Tesla neemt dit jaar niet deel aan de IAA Mobility-beurs in München. Dat heeft de organisator van het evenement, Verband der Automobilindustrie (VDA), een maand voor de opening van de toonaangevende Duitse autoshow laten weten.
23 uur geleden