Pogacar wil 'grote dingen' laten zien in Tour
LARUNS (ANP) - Tadej Pogacar liet zondag weer eens zien wat voor talent hij is. De 21-jarige Sloveen won de negende etappe in de Tour de France, een Pyreneeënrit met finish bergaf in Laruns. "Ik weet niet hoe ik de sprint heb gewonnen, het gebeurde gewoon", vertelde de renner van UAE Team Emirates, die in het klassement klom naar de zevende plaats. Pogacar heeft 44 seconden achterstand op de nieuwe leider, zijn landgenoot Primoz Roglic die als tweede finishte.
"We kunnen samen nog grote dingen laten zien", sprak de ritwinnaar chauvinistisch. "Ik heb in de slotfase geprobeerd nog wat seconden te pakken op mijn concurrenten, maar met 10 seconden bonificatie voor de ritwinst ben ik natuurlijk ook heel tevreden."
Pogacar verloor vrijdag in de waaieretappe naar Lavaur meer dan een minuut op zijn concurrenten, maar pakte zaterdag in de eerste Pyreneeënrit al een deel terug. Op de openingsdag had zijn ploeg bovendien al de rit in Nice gewonnen dankzij de Noor Alexander Kristoff. "Uiteindelijk ben ik blij met de eerste week, al heb ik vrijdag een fout gemaakt. We winnen twee ritten, dus we mogen tevreden zijn", aldus Pogacar.
Meer uit Sport
RABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
11 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
6 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
7 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
16 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
18 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
20 uur geleden