Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pogacar wil 'grote dingen' laten zien in Tour

Pogacar wil 'grote dingen' laten zien in Tour

LARUNS (ANP) - Tadej Pogacar liet zondag weer eens zien wat voor talent hij is. De 21-jarige Sloveen won de negende etappe in de Tour de France, een Pyreneeënrit met finish bergaf in Laruns. "Ik weet niet hoe ik de sprint heb gewonnen, het gebeurde gewoon", vertelde de renner van UAE Team Emirates, die in het klassement klom naar de zevende plaats. Pogacar heeft 44 seconden achterstand op de nieuwe leider, zijn landgenoot Primoz Roglic die als tweede finishte.

"We kunnen samen nog grote dingen laten zien", sprak de ritwinnaar chauvinistisch. "Ik heb in de slotfase geprobeerd nog wat seconden te pakken op mijn concurrenten, maar met 10 seconden bonificatie voor de ritwinst ben ik natuurlijk ook heel tevreden."

Pogacar verloor vrijdag in de waaieretappe naar Lavaur meer dan een minuut op zijn concurrenten, maar pakte zaterdag in de eerste Pyreneeënrit al een deel terug. Op de openingsdag had zijn ploeg bovendien al de rit in Nice gewonnen dankzij de Noor Alexander Kristoff. "Uiteindelijk ben ik blij met de eerste week, al heb ik vrijdag een fout gemaakt. We winnen twee ritten, dus we mogen tevreden zijn", aldus Pogacar.

Meer uit Sport

Europees kampioen Chapple kiest rol van underdog op 1500 meter

TORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.

36 minuten geleden
Wereldrecordhouder wijst Schilder op technische fout kogelstoten

TORUN (ANP) - De inmiddels 76-jarige Tsjechische wereldrecordhoudster kogelstoten Helena Fibingerova heeft Jessica Schilder dit seizoen van nuttig technisch advies voorzien. Door haar linkerbeen bij de afstoot wat op te schuiven en meer tegen de balk te plaatsen, kan de Nederlandse regerend wereldkampioene centimeters verder komen.

2 uur geleden
WK indooratletiek in 2028 in India en in 2030 in Kazachstan

TORUN (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek worden in 2028 in Odisha in India gehouden. Twee jaar later vindt het evenement plaats in Astana in Kazachstan. Dat maakte voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond World Athletics donderdag bekend voorafgaand aan de WK indooratletiek in het Poolse Torun.

2 uur geleden
Bisschops jaagt op WK atletiek in Torun op status sprinticoon

ARNHEM/TORUN (ANP) - Minke Bisschops bewaart goede herinneringen aan de Kujawsko-Pomorska Arena in de Poolse stad Torun. De Limburgse atlete liep in die indoorhal vorige maand haar persoonlijk record op de 60 meter: 7,10, een tijd waarmee ze op de nationale ranglijst aller tijden opschoof naar de derde plaats, achter sprinticonen Nelli Cooman en Dafne Schippers (7,00). De 23-jarige Bisschops wil zaterdag op de WK indoor proberen nog harder te gaan in Torun.

5 uur geleden
Honkballers Venezuela winnen World Baseball Classic na zege op VS

MIAMI (ANP/AFP) - De honkballers van Venezuela hebben in de finale van de World Baseball Classic verrassend gewonnen van de Verenigde Staten: 3-2. Het betekende voor het Zuid-Amerikaanse land de eerste eindzege ooit op het officieuze wereldkampioenschap. De finale in Miami verliep op verschillende vlakken onder hoogspanning.

1 dag geleden
Hockeybondscoach Delmee wil dat het WK net als in 1998 gaat leven

AMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.

1 dag geleden
Bondscoach Ehren blij met intercontinentale WK-loting hockeysters

AMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."

1 dag geleden