Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pogacar wil 'grote dingen' laten zien in Tour

Pogacar wil 'grote dingen' laten zien in Tour

LARUNS (ANP) - Tadej Pogacar liet zondag weer eens zien wat voor talent hij is. De 21-jarige Sloveen won de negende etappe in de Tour de France, een Pyreneeënrit met finish bergaf in Laruns. "Ik weet niet hoe ik de sprint heb gewonnen, het gebeurde gewoon", vertelde de renner van UAE Team Emirates, die in het klassement klom naar de zevende plaats. Pogacar heeft 44 seconden achterstand op de nieuwe leider, zijn landgenoot Primoz Roglic die als tweede finishte.

"We kunnen samen nog grote dingen laten zien", sprak de ritwinnaar chauvinistisch. "Ik heb in de slotfase geprobeerd nog wat seconden te pakken op mijn concurrenten, maar met 10 seconden bonificatie voor de ritwinst ben ik natuurlijk ook heel tevreden."

Pogacar verloor vrijdag in de waaieretappe naar Lavaur meer dan een minuut op zijn concurrenten, maar pakte zaterdag in de eerste Pyreneeënrit al een deel terug. Op de openingsdag had zijn ploeg bovendien al de rit in Nice gewonnen dankzij de Noor Alexander Kristoff. "Uiteindelijk ben ik blij met de eerste week, al heb ik vrijdag een fout gemaakt. We winnen twee ritten, dus we mogen tevreden zijn", aldus Pogacar.

Meer uit Sport

De Jong en Lamens zege verwijderd van hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.

14 uur geleden
Marathonloopster Brinkman maakt comeback op EK trailrunning

ARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.

18 uur geleden
Broeders-Bol loopt voor FBK Games al 800 meter in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.

1 dag geleden
Voorsprong basketballers San Antonio in finale Western Conference

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.

1 dag geleden
Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

2 dagen geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

2 dagen geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

2 dagen geleden