Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pogacar sluit Tour af als winnaar, dagzege voor Sam Bennett

Pogacar sluit Tour af als winnaar, dagzege voor Sam Bennett

PARIJS (ANP) - De Sloveen Tadej Pogacar heeft de eindzege in de Tour de France binnen. De renner van UAE Team Emirates bereikte zondag zonder problemen de finish van de 21e etappe in Parijs, waar de dagzege ging naar de Ier Sam Bennett.

Pogacar stelde zijn winst zaterdag veilig, door in de tijdrit naar La Planche des Belles Filles veruit de snelste tijd te realiseren. Hij loste daarmee Primoz Roglic af als klassementsleider. De Sloveen van Jumbo-Visma droeg een kleine twee weken de gele trui, maar moest zich gewonnen geven tegen zijn jonge landgenoot. Pogacar won ook het berg- en het jongerenklassement. De Australiër Richie Porte sloot de Tour af als derde.

De groene trui voor de beste sprinter was voor Bennett, de renner van Deceuninck - Quick-Step die op de Champs-Élysées de Deense wereldkampioen Mads Pedersen en de Slowaak Peter Sagan aftroefde. Tom Dumoulin was de beste Nederlander in het eindklassement. Als helper van Roglic eindigde hij op de zevende plaats.

Tempo

De slotetappe stelde zoals verwacht lange tijd niet veel voor. Het peloton reed op een sukkeldrafje naar Parijs, waar het tempo er op de plaatselijke omlopen pas inkwam. Bij de eerste serieuze aanval waren zeven renners betrokken, onder wie de Pool Michal Kwiatkowski, die de Tour eerder met een ritzege enigszins had gered voor Ineos. Het Britse team domineerde jaren de Tour, maar zag dit jaar een tegenvallende kopman Egan Bernal uitvallen.

Een nieuw viertal op kop hield het langer vol, maar ook het groepje met de Belg Greg Van Avermaet en de Duitser Maximilian Schachmann kreeg niet de ruimte van met name de ploegen Deceuninck - Quick-Step en Sunweb. Toch werden de vluchters pas op zo'n 4 kilometer voor de finish ingelopen, nu met name door het kopwerk van Jumbo-Visma. Wout van Aert, eerder winnaar van twee ritten, kon het werk van zijn ploeggenoten niet afmaken. De Belg werd zesde.

Meer uit Sport

ATP voert in 2026 ook hitteregels in voor tennissers

LONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.

11 minuten geleden
Darter Van Duijvenbode knokt zich naar tweede ronde op WK 

LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.

11 uur geleden
Inschrijving voor goedkope tickets LA 2028 opent op 14 januari

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.

14 uur geleden
Oud-winnaar Auger-Aliassime weer naar tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.

18 uur geleden
Veldrijder Van der Poel treft rivaal Van Aert in Antwerpen

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.

21 uur geleden
Handballers met combinatie van talenten en ervaren spelers op EK

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.

22 uur geleden
Handbalsters Noorwegen veroveren in Rotterdam vijfde wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.

1 dag geleden