Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pogacar sluit Tour af als winnaar, dagzege voor Sam Bennett

Pogacar sluit Tour af als winnaar, dagzege voor Sam Bennett

PARIJS (ANP) - De Sloveen Tadej Pogacar heeft de eindzege in de Tour de France binnen. De renner van UAE Team Emirates bereikte zondag zonder problemen de finish van de 21e etappe in Parijs, waar de dagzege ging naar de Ier Sam Bennett.

Pogacar stelde zijn winst zaterdag veilig, door in de tijdrit naar La Planche des Belles Filles veruit de snelste tijd te realiseren. Hij loste daarmee Primoz Roglic af als klassementsleider. De Sloveen van Jumbo-Visma droeg een kleine twee weken de gele trui, maar moest zich gewonnen geven tegen zijn jonge landgenoot. Pogacar won ook het berg- en het jongerenklassement. De Australiër Richie Porte sloot de Tour af als derde.

De groene trui voor de beste sprinter was voor Bennett, de renner van Deceuninck - Quick-Step die op de Champs-Élysées de Deense wereldkampioen Mads Pedersen en de Slowaak Peter Sagan aftroefde. Tom Dumoulin was de beste Nederlander in het eindklassement. Als helper van Roglic eindigde hij op de zevende plaats.

Tempo

De slotetappe stelde zoals verwacht lange tijd niet veel voor. Het peloton reed op een sukkeldrafje naar Parijs, waar het tempo er op de plaatselijke omlopen pas inkwam. Bij de eerste serieuze aanval waren zeven renners betrokken, onder wie de Pool Michal Kwiatkowski, die de Tour eerder met een ritzege enigszins had gered voor Ineos. Het Britse team domineerde jaren de Tour, maar zag dit jaar een tegenvallende kopman Egan Bernal uitvallen.

Een nieuw viertal op kop hield het langer vol, maar ook het groepje met de Belg Greg Van Avermaet en de Duitser Maximilian Schachmann kreeg niet de ruimte van met name de ploegen Deceuninck - Quick-Step en Sunweb. Toch werden de vluchters pas op zo'n 4 kilometer voor de finish ingelopen, nu met name door het kopwerk van Jumbo-Visma. Wout van Aert, eerder winnaar van twee ritten, kon het werk van zijn ploeggenoten niet afmaken. De Belg werd zesde.

Meer uit Sport

Teambaas: Cadillac heeft bewezen dat het Formule 1 aankan

SHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."

4 uur geleden
Paralympisch Comité Oekraïne klaagt over 'negatieve uitingen'

MILAAN (ANP) - Het Paralympisch Comité van Oekraïne stelt dat zijn atleten en coaches vanaf het begin van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina "systematisch onder druk zijn gezet" door vertegenwoordigers van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC).

6 uur geleden
Vingegaard grijpt de macht in Parijs-Nice, Van Dijke derde

UCHON (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de macht gegrepen in Parijs-Nice. In een chaotische etappe in regenachtige omstandigheden kwam de tweevoudig Tourwinnaar alleen boven op een klim van eerste categorie. De Nederlander Tim van Dijke werd derde op 45 seconden van de winnaar, vier seconden achter zijn ploeggenoot Daniel Martínez. Mick van Dijke, de tweelingbroer van Tim, werd vierde. Vingegaard neemt de leiding in het algemeen klassement over.

7 uur geleden
Klassementsleider Ayuso valt en verlaat Parijs-Nice

UCHON (ANP) - Juan Ayuso is hard gevallen in de vierde etappe van Parijs-Nice. De Spaanse wielrenner was de leider in het algemeen klassement en heeft de rittenkoers verlaten.

8 uur geleden
Verstappen hoopt in Shanghai meer voorin mee te strijden

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.

13 uur geleden
Basketballer Adebayo noteert op een na hoogste score ooit in NBA

MIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.

15 uur geleden
Jones wil bondscoach blijven en talentvolle honkballers helpen

MIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.

19 uur geleden