Poetin zegt dat Russische droneproductie vertienvoudigt
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft verklaard dat Rusland de productie van drones flink gaat opvoeren. "Om precies te zijn, bijna tien keer zoveel", ten opzichte van vorig jaar, zei hij tijdens een bijeenkomst in Sint-Petersburg.
"In totaal zijn in 2023 140.000 onbemande vliegtuigen geleverd aan de strijdkrachten." Dit jaar moeten dat er bijna 1,4 miljoen zijn.
De drones zijn bedoeld om te gebruiken in de oorlog in Oekraïne. Beide partijen maken veel gebruik van de vliegtuigjes en melden vrijwel elke nacht een aanval van de vijand. Maar omdat er zoveel gebruikt worden, moet de industrie uitbreiden om aan de vraag te kunnen blijven voldoen. "Wie sneller reageert op de behoeftes van het slagveld, wint", aldus Poetin.
Oekraïne krijgt geregeld drones van westerse bondgenoten, maar wil ook de productie van eigen drones opvoeren. Rusland maakt ook gebruik van Iraanse drones.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk beleggen een nieuwe bijeenkomst van militaire planners om te bespreken hoe ze de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang kunnen brengen zodra de oorlog tegen Iran voorbij is. Planners uit meer dan dertig landen, waaronder Nederland, nemen woensdag en donderdag deel aan de besprekingen in Londen.
39 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Een vrachtschip dat Iran verliet is in de Straat van Hormuz beschoten, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Er is geen schade gemeld. Het schip is een aantal kilometer van de Iraanse kust tot stilstand gebracht en de bemanning is veilig.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Hongarije en Slowakije krijgen als het goed is binnen een paar uur weer olie uit Rusland via de veelbesproken Droezjba-pijpleiding. De leveringen via die pijpleiding lagen maanden stil nadat die in januari schade had opgelopen in de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Kyiv heeft de schade inmiddels gerepareerd.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft Turkije gevraagd om een ontmoeting tussen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin te organiseren. Volgens buitenlandminister Andri Sybiha wil Kyiv de gestrande vredesonderhandelingen nieuw leven inblazen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump stort Iran "financieel in" door de sluiting van de Straat van Hormuz. Dat schrijft hij op zijn Truth Social. Het land zou 500 miljoen dollar per dag verliezen en "hongerig naar geld" zijn.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon is een dode gevallen bij een Israëlische droneaanval, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. In het land geldt sinds vorige week een staakt-het-vuren, maar Israël en Hezbollah beschuldigen elkaar van het schenden daarvan.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Op de Straat van Hormuz is opnieuw een containerschip beschoten door de Iraanse Revolutionaire Garde, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Het zou zware schade hebben opgelopen, maar niemand raakte gewond.
4 uur geleden