Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin zegt dat Russische droneproductie vertienvoudigt

Poetin zegt dat Russische droneproductie vertienvoudigt

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft verklaard dat Rusland de productie van drones flink gaat opvoeren. "Om precies te zijn, bijna tien keer zoveel", ten opzichte van vorig jaar, zei hij tijdens een bijeenkomst in Sint-Petersburg.

"In totaal zijn in 2023 140.000 onbemande vliegtuigen geleverd aan de strijdkrachten." Dit jaar moeten dat er bijna 1,4 miljoen zijn.

De drones zijn bedoeld om te gebruiken in de oorlog in Oekraïne. Beide partijen maken veel gebruik van de vliegtuigjes en melden vrijwel elke nacht een aanval van de vijand. Maar omdat er zoveel gebruikt worden, moet de industrie uitbreiden om aan de vraag te kunnen blijven voldoen. "Wie sneller reageert op de behoeftes van het slagveld, wint", aldus Poetin.

Oekraïne krijgt geregeld drones van westerse bondgenoten, maar wil ook de productie van eigen drones opvoeren. Rusland maakt ook gebruik van Iraanse drones.

Meer uit Buitenland

Israël kondigt nieuwe aanvallen in Zuid-Libanon aan

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft nieuwe aanvallen op Zuid-Libanon aangekondigd. Volgens Israël heeft Hezbollah het staakt-het-vuren geschonden en worden daarom doelen van die militante beweging aangevallen.

33 minuten geleden
Risico voor nieuwe reddingspoging in grot Laos nu te groot

VIENTIANE (ANP/DPA) - De vier goudzoekers die vastzitten in een overstroomde grot in Laos moeten waarschijnlijk nog langer wachten op hun redding. Vrijdag werd een persoon bevrijd, maar volgens de reddingswerkers is het risico op dit moment te groot om een nieuwe poging te ondernemen.

1 uur geleden
Arts: Trump verkeert nog altijd in uitstekende gezondheid

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.

2 uur geleden
Trump wil Iran-deal alleen onder eigen voorwaarden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.

8 uur geleden
Trump geeft bestuur Kennedy Center op na beslissing rechter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.

8 uur geleden
Rechter beveelt verwijdering naam Trump van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.

12 uur geleden
Premier Netanyahu meldt militaire acties over de rivier de Litani

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.

17 uur geleden