Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin zegt dat Russische droneproductie vertienvoudigt

Poetin zegt dat Russische droneproductie vertienvoudigt

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft verklaard dat Rusland de productie van drones flink gaat opvoeren. "Om precies te zijn, bijna tien keer zoveel", ten opzichte van vorig jaar, zei hij tijdens een bijeenkomst in Sint-Petersburg.

"In totaal zijn in 2023 140.000 onbemande vliegtuigen geleverd aan de strijdkrachten." Dit jaar moeten dat er bijna 1,4 miljoen zijn.

De drones zijn bedoeld om te gebruiken in de oorlog in Oekraïne. Beide partijen maken veel gebruik van de vliegtuigjes en melden vrijwel elke nacht een aanval van de vijand. Maar omdat er zoveel gebruikt worden, moet de industrie uitbreiden om aan de vraag te kunnen blijven voldoen. "Wie sneller reageert op de behoeftes van het slagveld, wint", aldus Poetin.

Oekraïne krijgt geregeld drones van westerse bondgenoten, maar wil ook de productie van eigen drones opvoeren. Rusland maakt ook gebruik van Iraanse drones.

Meer uit Buitenland

Geen akkoord over gezant Bosnië, VS heroverwegen rol

BRUSSEL (ANP/AFP) - Amerikaanse en Europese functionarissen zijn er na twee dagen onderhandelen niet in geslaagd overeenstemming te bereiken over een hoge vertegenwoordiger voor Bosnië en Herzegovina. Dat bevestigde de vertrekkende gezant Christian Schmidt, die aangeeft dat het overleg binnenkort wordt voortgezet.

1 uur geleden
VS stellen sancties in tegen Cubaanse president en familie Castro

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.

1 uur geleden
Nederlander Rob Smeets nieuwe ceo van haven Antwerpen-Brugge

ANTWERPEN (ANP) - De Nederlander Rob Smeets is de nieuwe ceo van de haven Antwerpen-Brugge. Het havenbedrijf maakte zijn benoeming vrijdag bekend in een verklaring. Smeets volgt Jacques Vandermeiren op, die in april vervroegd opstapte.

3 uur geleden
VS stellen sancties in tegen Cubaanse president en familie Castro

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.

5 uur geleden
Britse burgemeester Burnham wil het opnemen tegen Starmer

LONDEN (ANP/RTR) - De burgemeester van Greater Manchester, Andy Burnham, zegt het te willen opnemen tegen de Britse premier Keir Starmer (Labour) als hij de lokale verkiezingen wint. Dat deed de bewindsman tijdens een BBC-debat met andere kandidaten die willen meedingen naar die parlementszetel. In het Verenigd Koninkrijk kunnen alleen parlementariërs meedingen in een zogeheten leiderschapsverkiezing. Regionale winst in Makerfield kan hem die plek in het parlement opleveren.

5 uur geleden
Kremlin: Zelensky is 'altijd welkom' in Moskou

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin zegt dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky "elk moment" welkom is in Moskou als hij wil praten over een vredesakkoord. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov reageert daarmee op de open brief die Zelensky eerder op donderdagavond publiceerde en die hij richtte aan Poetin.

6 uur geleden
Iran: conceptakkoord VS bevat nog dubbelzinnigheden

TEHERAN (ANP/RTR) - Het huidige conceptvoorstel voor een vredesovereenkomst met de Verenigde Staten bevat dubbelzinnigheden die moeten worden opgehelderd. Dat zegt Mohsen Rezaei, een hoge adviseur van opperste leider Mojtaba Khamenei, op de Iraanse staatstelevisie.

6 uur geleden