Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin wil leger uitbreiden met 180.000 militairen

Poetin wil leger uitbreiden met 180.000 militairen

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een decreet getekend om de krijgsmacht uit te breiden met 180.000 militairen. Daardoor zou het leger in totaal 1,5 miljoen actieve militairen tellen.

Poetin heeft sinds de invasie in Oekraïne ruim 2,5 jaar geleden al twee keer eerder opdracht gegeven om meer militairen te werven voor de krijgsmacht, met 137.000 en 170.000 mensen. Dat staat los van de mobilisatie van september 2022. Toen werden 300.000 reservisten opgeroepen om te vechten in Oekraïne.

Het Kremlin zegt dat er momenteel geen plannen zijn voor een verdere mobilisatie. Het ministerie van Defensie rekent erop dat mensen zich vrijwillig zullen aanmelden bij het leger, omdat er lucratieve contracten worden aangeboden. Rusland heeft sinds de invasie niet alleen de lonen verhoogd, maar biedt ook tekenbonussen voor nieuwe militairen.

Meer uit Buitenland

Rutte ontkent dat VS al in 2027 verdediging willen overdragen

BERLIJN (ANP) - De VS hebben Europa niet te verstaan gegeven dat het al in 2027 grotendeels zichzelf moet verdedigen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Meerdere media berichtten vorige week dat Amerikaanse functionarissen die deadline hadden genoemd, maar Rutte ontkent dat. "Dit hele gerucht over 2027 klopt niet."

5 minuten geleden
Finse president: dichter bij vredesdeal voor Oekraïne dan ooit

AMSTERDAM (ANP) - Oekraïne en Rusland zijn dichter bij het bereiken van een vredesovereenkomst dan ooit, zei de Finse president Alexander Stubb donderdag bij een lezing aan de Universiteit van Amsterdam. "Maar we zijn er nog niet, en er kan nog van alles gebeuren."

53 minuten geleden
Regering Bulgarije treedt af na massademonstraties

SOFIA (ANP/RTR/AFP) - De regering van Bulgarije stapt op na de wekenlange massaprotesten in het land. De demonstranten uitten hun onvrede over het economische beleid en corruptie.

2 uur geleden
Rutte: verlies Oekraïne kost Europa vele honderden miljarden

BERLIJN (ANP) - Als Europa Oekraïne de oorlog tegen Rusland laat verliezen, betaalt het een hoge prijs, waarschuwt NAVO-topman Mark Rutte. Dan moet het vele honderden miljarden euro's extra in zijn verdediging tegen Rusland steken, gaan de economie en de nationale begrotingen onderuit en zijn zware bezuinigingen nodig, zei Rutte in een grote toespraak in Berlijn.

3 uur geleden
Parlement Oostenrijk verbiedt hoofddoek voor meeste schoolmeisjes

WENEN (ANP/AFP) - Het Oostenrijkse parlement heeft ingestemd met een gedeeltelijk hoofddoekverbod op scholen. Meisjes tot 14 jaar mogen hun hoofd niet meer bedekken volgens "islamitische tradities", bijvoorbeeld met een hoofddoek of boerka.

3 uur geleden
Merz: Oekraïne stuurde VS voorstellen voor opgeven grondgebied

BERLIJN (ANP) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten voorstellen gestuurd over het afstaan van grondgebied aan Rusland, zegt de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. De door Oekraïne aangepaste Amerikaanse vredesvoorstellen, met daarin ook "welke territoriale concessies Oekraïne zou kunnen accepteren", zijn afgerond, zei Merz donderdag tijdens een persconferentie met NAVO-topman Mark Rutte.

5 uur geleden
Gaza getroffen door noodweer: tenten doorweekt en ingestort

GAZA-STAD (ANP) - In de Gazastrook vinden overstromingen plaats als gevolg van een winterse storm. Hulporganisaties zeggen dat de al moeilijke leefomstandigheden voor de Palestijnen, onder wie velen die meermaals ontheemd zijn geraakt door de oorlog, verder onder druk komen te staan.

6 uur geleden