Poetin spreekt klimaattop toe in vooraf opgenomen speech
GLASGOW (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin gaat op de klimaattop COP26 niet live spreken via een rechtstreekse videoverbinding. Wel zal een vooraf opgenomen boodschap van Poetin worden getoond, maakte het Kremlin bekend.
Op de top in Glasgow komen veel prominenten af, onder wie de Amerikaanse president Joe Biden en de Nederlandse premier Mark Rutte. Wereldleiders als Poetin en de Chinese leider Xi Jinping komen echter niet persoonlijk naar het Verenigd Koninkrijk. Dat wordt gezien als een tegenvaller voor de organisatoren van de top, omdat Rusland en China tot de landen behoren die de meeste broeikasgassen uitstoten.
Moskou had eerder nog gezegd dat gekeken zou worden of Poetin de top als alternatief via een videoverbinding zou kunnen toespreken. Een woordvoerder van het Kremlin erkende maandag dat zoiets niet haalbaar is. Hij stelde dat de videoboodschap van Poetin wordt getoond op een bijeenkomst over bos- en landbeheer.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.
2 uur geledenBOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Iraanse ambassadeur ontboden om vermeende spionage in Londen. Het Verenigd Koninkrijk spreekt van "roekeloze en ontwrichtende acties" van het Iraanse regime.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft maandag met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gebeld over beoogde onderhandelingen met Iran. Dat zegt een ingewijde tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
4 uur geleden