Poetin spreekt klimaattop toe in vooraf opgenomen speech
GLASGOW (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin gaat op de klimaattop COP26 niet live spreken via een rechtstreekse videoverbinding. Wel zal een vooraf opgenomen boodschap van Poetin worden getoond, maakte het Kremlin bekend.
Op de top in Glasgow komen veel prominenten af, onder wie de Amerikaanse president Joe Biden en de Nederlandse premier Mark Rutte. Wereldleiders als Poetin en de Chinese leider Xi Jinping komen echter niet persoonlijk naar het Verenigd Koninkrijk. Dat wordt gezien als een tegenvaller voor de organisatoren van de top, omdat Rusland en China tot de landen behoren die de meeste broeikasgassen uitstoten.
Moskou had eerder nog gezegd dat gekeken zou worden of Poetin de top als alternatief via een videoverbinding zou kunnen toespreken. Een woordvoerder van het Kremlin erkende maandag dat zoiets niet haalbaar is. Hij stelde dat de videoboodschap van Poetin wordt getoond op een bijeenkomst over bos- en landbeheer.
Meer uit Buitenland
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.
15 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.
2 uur geledenCARACAS (ANP) - CIA-directeur John Ratcliffe is afgereisd naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas voor een ontmoeting met interim-leider Delcy Rodríguez, meldt The New York Times. Volgens de krant is dat een teken dat de Amerikaanse regering verder wil met haar als machthebber na het gevangennemen van president Nicolás Maduro, en dus niet met de oppositie.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft vrijdag gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en de Iraanse president Masoud Pezeshkian, meldt Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. Hij bood hierbij aan te bemiddelen in de regio. "Poetin zal zijn inspanningen voortzetten om de situatie in de regio te de-escaleren", aldus Peskov.
3 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Naast de drie Nederlanders die zijn vrijgelaten uit Venezolaanse gevangenissen, heeft dat land ook andere buitenlanders laten gaan. Het gaat volgens de Tsjechische minister Petr Macinka om mensen uit Tsjechië, Ierland, Roemenië, Duitsland, Albanië en Oekraïne.
3 uur geleden