Poetin op verrassingsbezoek bij Assad in Syrië
DAMASCUS (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft dinsdag een verrassingsbezoek gebracht aan Syrië. In Damascus voerde hij gesprekken met zijn Syrische ambtgenoot Bashar al-Assad, meldden Syrische staatsmedia en het Russische persbureau Interfax.
Het is de eerste reis van Poetin naar Syrië sinds hij in 2017 de Russische luchtmachtbasis Hmeymim in de provincie Latakia bezocht. Rusland zet vanaf 2015 zijn luchtmacht in Syrië in om Assad te helpen in de burgeroorlog tegen de rebellen. Die vochten jarenlang in een vergeefse poging het Assad-regime omver te werpen.
Volgens Poetin is er enorme vooruitgang geboekt in Syrië. "In zijn gesprek met Assad merkte Poetin op dat we nu met vertrouwen kunnen zeggen dat er een enorm pad is afgelegd om de Syrische staat en de territoriale integriteit van het land te herstellen," citeerden de agentschappen Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov.
Tekenen van vrede
"Poetin merkte ook op dat in de straten van Damascus de tekenen van hoe de vrede is hersteld, met het blote oog is te zien", aldus Peskov. "De Syrische president heeft waardering uitgesproken voor de hulp van Rusland en het Russische leger in de strijd tegen het terrorisme en het herstel van het vreedzame leven in Syrië," zei hij.
Poetin zou nog meer plaatsen bezoeken, zei Peskov, zonder verdere details te verstrekken. De Russische leider zou woensdag in Turkije een gaspijpleiding inhuldigen met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan.
Meer uit Buitenland
KINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
10 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
11 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
14 uur geleden