Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin op BRICS-top: Midden-Oosten op rand grootschalige oorlog

Poetin op BRICS-top: Midden-Oosten op rand grootschalige oorlog

KAZAN (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin waarschuwt dat het Midden-Oosten "op de rand van een grootschalige oorlog" staat. Hij riep tijdens zijn toespraak op de BRICS-top op tot het erkennen van de Palestijnse Staat.

"De militaire actie die een jaar geleden is begonnen in Gaza heeft zich nu verspreid naar Libanon", zei Poetin. "Ook andere landen in de regio zijn betrokken. Israël en Iran staan steeds scherper tegenover elkaar. Het lijkt allemaal op een kettingreactie die het hele Midden-Oosten op de rand van een grootschalige oorlog brengt."

Ook de Chinese president Xi Jinping sprak tijdens de top over de situatie in Gaza en Libanon. Hij riep op tot een staakt-het-vuren en sprak de hoop uit dat BRICS een "stabiliserende kracht" op het wereldtoneel kan worden.

Meer uit Buitenland

Rode Kruis zoekt samen met Hamas naar overleden gijzelaars

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Het Rode Kruis werkt samen met Hamas bij het zoeken naar de lichamen van overleden gijzelaars, meldden Israëlische media. Dat zou de hulporganisatie onder andere doen in een gebied in Gaza dat onder controle staat van het Israëlische leger.

1 uur geleden
Oorlogsschip VS aangekomen in Trinidad, voor kust Venezuela

PORT OF SPAIN (ANP/AFP) - Een Amerikaans oorlogsschip is aangekomen in Port of Spain, de hoofdstad van Trinidad en Tobago. Dat eiland ligt vlak voor de kust van Venezuela, te midden van hoog oplopende spanningen tussen dat land en de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Netanyahu: Israël bepaalt wie bij vredesmacht in Gaza mogen

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Netanyahu heeft benadrukt dat alleen Israël bepaalt welke landen zich mogen aansluiten bij een geplande internationale vredesmacht in Gaza. De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zei vrijdag dat hij hoopt dat de vredesmacht er snel komt om toezicht te houden op het staakt-het-vuren in Gaza. Dit zal naar verwachting een coalitie van voornamelijk Arabische en islamitische mogendheden zijn die troepen gaan inzetten in het gebied.

3 uur geleden
Soedanese RSF claimt inname legerbasis Al-Fashir

AL-FASHIR (ANP/RTR) - De Soedanese paramilitaire groep Rapid Support Forces (RSF) claimt het hoofdkwartier van het leger in de westelijke stad Al-Fashir te hebben ingenomen. Al-Fashir is het laatste bolwerk in de regio Darfur dat het regeringsleger nog in handen heeft. De krijgsmacht heeft het verlies van de basis nog niet bevestigd.

4 uur geleden
Twee verdachten opgepakt om juwelenroof Louvre

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse politie heeft twee verdachten opgepakt voor de geruchtmakende juwelenroof uit het Louvre. Dat bevestigen de autoriteiten na berichtgeving van de krant Le Parisien. Zij zouden deel uitmaken van de groep van vier personen die vorige week het museum in Parijs binnendrong met een verhuislift.

5 uur geleden
Poetin meldt succesvolle test nieuwe nucleair aangedreven raket

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft met succes de nieuwe Boerevestnik-kruisraket getest, meldt president Vladimir Poetin. Volgens hem kan die "onoverwinnelijke" nucleair aangedreven raket elk luchtverdedigingssysteem ontwijken.

6 uur geleden
Koerdische PKK trekt alle troepen uit Turkije terug naar Irak

ANKARA (ANP/AFP) - De Koerdische militante beweging PKK trekt al haar troepen terug uit Turkije, het land waar ze decennialang tegen vocht voor een eigen staat. De PKK besloot eerder dit jaar al zichzelf op te heffen en is momenteel bezig te ontwapenen.

8 uur geleden