Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin noemt berichten over Navalni aanval op Rusland

Poetin noemt berichten over Navalni aanval op Rusland

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin noemt de berichten over de vergiftiging van oppositieleider Aleksej Navalni een aanval op Rusland. Poetin zei tijdens zijn jaarlijkse persconferentie met buitenlandse journalisten dat Navalni niet echt vergiftigd is.

"Navalni is niet belangrijk genoeg om een doelwit te zijn", aldus de Russische leider. "Maar als iemand hem wilde vergiftigen, dan hadden ze de klus ook afgemaakt." Navalni overleefde eerder dit jaar een aanval met zenuwgif. Hij herstelde daarna in een Duits ziekenhuis.

Tijdens het gesprek met de pers zei Poetin ook dat hij nog niet is ingeënt tegen het coronavirus. "Het middel is veilig en effectief, maar ik wacht tot mijn leeftijdsgroep aan de beurt is."

Biden

De Russische leider ging ook in op mogelijke Russische inmenging bij de Amerikaanse verkiezingen in 2016. "Russische hackers hebben zich niet met die verkiezingen bemoeid." De Verenigde Staten hebben veel bewijs gevonden dat er wel buitenlandse inmenging is geweest, ook uit Rusland.

Over de verkiezingswinst van Joe Biden in de VS zei Poetin dat hij hoopt dat het de band tussen beide landen kan verbeteren.

Poetin werd ook gevraagd naar de situatie in Oost-Oekraïne, waar rebellen nog altijd vechten tegen de Oekraïense regering. "Wij gaan onze steun aan de regio de Donbass flink vergroten. We gaan helpen met het bouwen van fabrieken, de infrastructuur verbeteren en burgers helpen met sociale noodzakelijkheden."

Meer uit Buitenland

Doden bij brand in nachtclub in Indiase stad Arpora

ARPORA (ANP/AFP/DPA) - Zeker 25 mensen zijn in de nacht van zaterdag op zondag om het leven gekomen bij een brand in een populaire nachtclub in Arpora in de zuidwestelijke Indiase deelstaat Goa. Dat maakten de regionale autoriteiten zondagochtend plaatselijke tijd bekend.

1 uur geleden
Japan beschuldigt China van 'gevaarlijke' manoeuvre met radar

TOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Japan beschuldigt China ervan dat Chinese gevechtsvliegtuigen hun radar hebben gericht op Japanse vliegtuigen boven internationale wateren. Het Japanse ministerie van Defensie betitelt de actie als "gevaarlijk".

4 uur geleden
Merz: steun aan Israël is 'kernprincipe' voor Duitsland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.

6 uur geleden
17 doden gevonden in migrantenboot bij Kreta

HERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.

8 uur geleden
Hamas bereid tot ontwapening bij einde Israëlische bezetting

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.

10 uur geleden
Merz prijst rol Jordanië in Gaza-oorlog

AMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.

11 uur geleden
Zelensky ontmoet Europese leiders maandag in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.

12 uur geleden