Poetin noemt Amerikaanse verkiezingen vervalst door briefstemmen
MOSKOU (ANP/RTR) - Volgens de Russische president Vladimir Poetin zijn verkiezingen in de Verenigde Staten in het verleden vervalst door stemmen per post. De kritiek is opvallend. Poetin, al ruim twintig jaar aan de macht, is kandidaat voor een nieuwe termijn van zes jaar bij verkiezingen die volgens zijn tegenstanders een parodie op de democratie zijn.
In de VS werden verkiezingen vervalst door stemmen per post, aldus Poetin. "Ze kochten stembiljetten voor 10 dollar, vulden ze in en gooiden ze in brievenbussen zonder toezicht van waarnemers, en dat is het," aldus de Russische leider, zonder bewijs te leveren.
Tegenstanders van Poetin zeggen dat de verkiezingen in maart in Rusland niet eerlijk zijn, omdat Poetin de onbetwiste macht heeft en zijn belangrijkste rivaal, Aleksej Navalni, in de gevangenis zit. Ze stellen dat het gebruik van elektronische stemmen de autoriteiten de mogelijkheid geeft om de uitslag in Poetins voordeel te manipuleren zonder dat dit wordt ontdekt.
Voormalig president Donald Trump zaaide tijdens de vorige campagne en na de verkiezingen van 2020 twijfel over het stemmen per post. Volgens hem werkt dat verkiezingsfraude in de hand, maar daarvoor ontbreekt elk bewijs.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.
26 minuten geledenCANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft de uitnodiging van de Amerikaanse president Donald Trump geaccepteerd en gaat dit najaar op bezoek in de Verenigde Staten. Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische regeringscoalitie touwtrekt opnieuw over de NAVO-afspraak om meer uit te geven aan defensie. Twee regeringspartijen willen meer tijd nemen om zo harde bezuinigingen elders te voorkomen. Defensieminister Theo Francken is bang dat België opnieuw "de grootste freerider van de NAVO" wordt.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland probeert bondgenoot Belarus dieper in de oorlog met Oekraïne te trekken, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem zijn de Russen van plan om vanuit Belarus ofwel Oekraïne of een NAVO-land aan te vallen.
4 uur geleden