Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin noemt Amerikaanse verkiezingen vervalst door briefstemmen

Poetin noemt Amerikaanse verkiezingen vervalst door briefstemmen

MOSKOU (ANP/RTR) - Volgens de Russische president Vladimir Poetin zijn verkiezingen in de Verenigde Staten in het verleden vervalst door stemmen per post. De kritiek is opvallend. Poetin, al ruim twintig jaar aan de macht, is kandidaat voor een nieuwe termijn van zes jaar bij verkiezingen die volgens zijn tegenstanders een parodie op de democratie zijn.

In de VS werden verkiezingen vervalst door stemmen per post, aldus Poetin. "Ze kochten stembiljetten voor 10 dollar, vulden ze in en gooiden ze in brievenbussen zonder toezicht van waarnemers, en dat is het," aldus de Russische leider, zonder bewijs te leveren.

Tegenstanders van Poetin zeggen dat de verkiezingen in maart in Rusland niet eerlijk zijn, omdat Poetin de onbetwiste macht heeft en zijn belangrijkste rivaal, Aleksej Navalni, in de gevangenis zit. Ze stellen dat het gebruik van elektronische stemmen de autoriteiten de mogelijkheid geeft om de uitslag in Poetins voordeel te manipuleren zonder dat dit wordt ontdekt.

Voormalig president Donald Trump zaaide tijdens de vorige campagne en na de verkiezingen van 2020 twijfel over het stemmen per post. Volgens hem werkt dat verkiezingsfraude in de hand, maar daarvoor ontbreekt elk bewijs.

Meer uit Buitenland

Iran ontkent aanvallen op burgers in buurlanden, wil samenwerken

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.

38 minuten geleden
Trump op dit moment niet bereid om deal te sluiten met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.

2 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde zweert Netanyahu te zullen doden

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog tussen Israël en de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

15 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

15 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

16 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

18 uur geleden