Poetin noemt Amerikaanse verkiezingen vervalst door briefstemmen
MOSKOU (ANP/RTR) - Volgens de Russische president Vladimir Poetin zijn verkiezingen in de Verenigde Staten in het verleden vervalst door stemmen per post. De kritiek is opvallend. Poetin, al ruim twintig jaar aan de macht, is kandidaat voor een nieuwe termijn van zes jaar bij verkiezingen die volgens zijn tegenstanders een parodie op de democratie zijn.
In de VS werden verkiezingen vervalst door stemmen per post, aldus Poetin. "Ze kochten stembiljetten voor 10 dollar, vulden ze in en gooiden ze in brievenbussen zonder toezicht van waarnemers, en dat is het," aldus de Russische leider, zonder bewijs te leveren.
Tegenstanders van Poetin zeggen dat de verkiezingen in maart in Rusland niet eerlijk zijn, omdat Poetin de onbetwiste macht heeft en zijn belangrijkste rivaal, Aleksej Navalni, in de gevangenis zit. Ze stellen dat het gebruik van elektronische stemmen de autoriteiten de mogelijkheid geeft om de uitslag in Poetins voordeel te manipuleren zonder dat dit wordt ontdekt.
Voormalig president Donald Trump zaaide tijdens de vorige campagne en na de verkiezingen van 2020 twijfel over het stemmen per post. Volgens hem werkt dat verkiezingsfraude in de hand, maar daarvoor ontbreekt elk bewijs.
Meer uit Buitenland
BERLIJN/ATHENE (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil haast maken met de ontwikkeling van eigen langeafstandsraketten nu beloofde Amerikaanse Tomahawks waarschijnlijk niet komen. Rusland bedreigt Europa met soortgelijke raketten en Duitsland en zijn bondgenoten mogen daar geen gat laten vallen, zegt de regering in Berlijn. De aankondiging van de VS heeft bezorgdheid gewekt over zo'n gat in de 'afschrikking'.
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) ontkent dat er een fregat is beschoten in de Straat van Hormuz. Iraanse staatsmedia meldden eerder een raketaanval op het Amerikaanse schip, maar volgens de Amerikanen is dat niet waar.
3 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Iran zegt een Amerikaans marinefregat te hebben aangevallen nabij de haven van Jask, in de Straat van Hormuz. Dat meldt het Iraanse staatspersbureau Fars. Het schip zou Iraanse waarschuwingen hebben genegeerd. Volgens Fars zou het schip geraakt zijn door twee projectielen en nadien zijn gekeerd. Onduidelijk is op dit moment of er doden of gewonden zijn.
4 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Het was de afgelopen weken druk bij het Nationaal Historisch Museum in Boekarest. Daar werden sinds woensdag 22 april de gouden helm van Cotofenesti en twee gouden armbanden tijdelijk tentoongesteld, die vorig jaar in Nederland werden gestolen. Het museum meldt aan het ANP dat het aantal bezoekers deze periode flink is gestegen.
5 uur geledenJEREVAN (ANP) - Europa heeft "één stem" nodig om in overleg te treden met Rusland, vindt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "We moeten een werkbare opzet vinden" voor besprekingen over het beëindigen van de oorlog, zei hij op de top van de Europese Politieke Gemeenschap in Armenië.
5 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin heeft de persoonlijke beveiliging van de Russische president Vladimir Poetin "drastisch opgevoerd", blijkt uit een rapport van een Europese inlichtingendienst dat CNN in handen heeft gekregen. Aanleiding zouden een reeks moordaanslagen op hoge Russische militairen zijn en de angst voor een staatsgreep.
6 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben 22 bemanningsleden van een Iraans containerschip waarop ze afgelopen maand beslag legden, overgebracht naar Pakistan. Volgens het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zullen de opvarenden worden overgeleverd aan Iran. Het ministerie spreekt van een stap die het vertrouwen tussen de strijdende partijen moet verbeteren.
7 uur geleden