Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin: inzet Noord-Koreaanse troepen zaak van Moskou

Poetin: inzet Noord-Koreaanse troepen zaak van Moskou

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin vindt de eventuele inzet van Noord-Koreaanse troepen een zaak van Moskou. Hij verwees naar een nieuw verdrag met het communistische regime in Pyongyang over wederzijdse militaire bijstand.

Het is de zaak van Moskou hoe het partnerschapsverdrag met Pyongyang wordt uitgevoerd, aldus Poetin. Hij ontkende niet dat er Noord-Koreaanse troepen in Rusland zijn. Oekraïne en het Westen houden rekening met een inzet in buurland Oekraïne. Volgens Poetin is het niet aan Rusland te wijten dat de oorlog in Oekraïne is geëscaleerd. Hij legde de oorzaak bij de wapenleveranties van het Westen aan Kyiv.

Volgens de Oekraïense militaire inlichtingendienst worden de eerste in Rusland getrainde Noord-Koreaanse eenheden ingezet in de Russische grensregio Koersk, waarvan een deel is bezet door Oekraïense troepen. Er zouden ongeveer 12.000 Noord-Koreaanse militairen, onder wie vijfhonderd officieren en drie generaals, in Rusland zijn. Op vijf militaire bases wordt getraind, stelt de inlichtingendienst.

Zuid-Korea, dat uiterst bezorgd is over de Noord-Koreaanse inzet, schatte eerder dat Pyongyang ongeveer 3000 soldaten naar Rusland heeft gestuurd. De Verenigde Staten zeiden dat het nog niet duidelijk was wat de Noord-Koreanen gaan doen.

Meer uit Buitenland

Drugsbaas Fito verlaat gevangenis Ecuador voor uitlevering aan VS

GUAYAQUIL (ANP) - De beruchte Ecuadoraanse drugsbaron en bendeleider Adolfo Macias, ook wel Fito genoemd, heeft zondag de gevangenis verlaten om uitgeleverd te worden aan de Verenigde Staten. Dat meldt de gevangenisautoriteit van Ecuador.

49 minuten geleden
Doden na brand op veerboot bij Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Zeker vijf mensen zijn overleden nadat brand was uitgebroken op een veerboot bij Indonesië. Opvarenden in reddingsvesten sprongen overboord om zichzelf te redden, meldt de kustwacht. Die laat ook weten dat 284 opvarenden zijn gered.

7 uur geleden
Flinke nederlaag voor Japanse regeringscoalitie

TOKIO (ANP/DPA/RTR) - De Japanse regeringscoalitie van premier Shigeru Ishiba heeft een flinke nederlaag geleden bij de verkiezingen voor het Hogerhuis, een van de twee kamers van het parlement. Ishiba's Liberaal Democratische Partij en de kleinere partner Komeito verloren een aanzienlijk aantal zetels en hebben geen meerderheid meer, melden Japanse media.

8 uur geleden
Israël: premier Netanyahu herstelt van voedselvergiftiging

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft volgens zijn kantoor een voedselvergiftiging opgelopen. Hij moet enkele dagen herstellen.

10 uur geleden
Weer tientallen doden gemeld bij ophalen hulpgoederen in Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP/DPA) - Tientallen mensen zijn volgens Palestijnse bronnen in het noorden van de Gazastrook gedood door de Israëlische krijgsmacht. De slachtoffers stonden in de buurt van een grensovergang te wachten op trucks met hulpgoederen.

11 uur geleden
Paus roept op tot vrede na aanval op kerk in Gaza

VATICAANSTAD (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo XIV heeft opgeroepen tot een einde aan de "barbaarsheid van oorlog" nadat een kerk was geraakt bij een Israëlische aanval in de Gazastrook. Hij las na een gebed de namen voor van de mensen die daarbij om het leven waren gekomen.

12 uur geleden
Dodental geweldsuitbraak in Zuid-Syrië boven de 1000

SUWAYDA (ANP/AFP) - Het dodental door de gevechten in Zuid-Syrië is opgelopen tot boven de 1000, meldt het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten. De in Engeland gevestigde monitoringsorganisatie meldde eerder op zondag dat de rust teruggekeerd lijkt te zijn na een week geweld.

14 uur geleden