Poetin heeft geen probleem met Biden en wil betere relatie
SINT-PETERSBURG (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat Rusland geen problemen heeft met de Verenigde Staten en hij niet met zijn ambtgenoot Joe Biden. Poetin zegt dat hij zoekt naar manieren om de relatie met de Amerikanen te verbeteren.
"Wij hebben geen problemen met de VS, maar zij wel met ons", aldus Poetin bij een economische conferentie in Sint-Petersburg. "Zij praten openlijk over het tegenhouden van onze ontwikkeling." De Amerikaanse sancties tegen Rusland zijn volgens Poetin vooral bedoeld als zet in een politiek spel in de VS.
Poetin en Biden spreken elkaar op 16 juni in Genève. De Russische president zegt dat hij daar wil praten over het verbeteren van de betrekkingen tussen beide landen. Beide landen gaven eerder al aan dat de hoop op een doorbraak klein is.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Secretaris-generaal António Guterres van de Verenigde Naties heeft de lidstaten laten weten dat de organisatie het risico loopt op een "dreigende financiële ineenstorting". Dat komt door onbetaalde contributies en een begrotingsregel die de organisatie dwingt ongebruikt geld terug te betalen, blijkt uit een brief van Guterres aan ambassadeurs.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen hebben zich verzameld in het centrum van Minneapolis om te protesteren tegen immigratiedienst ICE. CNN meldt dat demonstranten teksten scanderen en borden omhooghouden met de tekst 'ICE Out'.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van miljardair Jeff Bezos, heeft vrijdag aangekondigd vluchten met het New Shepard-raketprogramma te pauzeren. Dat doet het bedrijf om zich te richten op het maanlandingsprogramma in samenwerking met NASA.
4 uur geledenST. PAUL (ANP/AFP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, wordt aangeklaagd voor het schenden van burgerrechten. De bekende oud-presentator van CNN werd opgepakt voor het verhinderen van een kerkdienst. Lemon was daar naar eigen zeggen om verslag te doen van een protest tegen immigratiedienst ICE.
5 uur geleden