Poetin heeft geen probleem met Biden en wil betere relatie
SINT-PETERSBURG (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat Rusland geen problemen heeft met de Verenigde Staten en hij niet met zijn ambtgenoot Joe Biden. Poetin zegt dat hij zoekt naar manieren om de relatie met de Amerikanen te verbeteren.
"Wij hebben geen problemen met de VS, maar zij wel met ons", aldus Poetin bij een economische conferentie in Sint-Petersburg. "Zij praten openlijk over het tegenhouden van onze ontwikkeling." De Amerikaanse sancties tegen Rusland zijn volgens Poetin vooral bedoeld als zet in een politiek spel in de VS.
Poetin en Biden spreken elkaar op 16 juni in Genève. De Russische president zegt dat hij daar wil praten over het verbeteren van de betrekkingen tussen beide landen. Beide landen gaven eerder al aan dat de hoop op een doorbraak klein is.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
8 uur geleden