Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin en Xi benadrukken goede onderlinge relatie tijdens overleg

Poetin en Xi benadrukken goede onderlinge relatie tijdens overleg

MOSKOU (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin en de Chinese leider Xi Jinping hebben tijdens een videogesprek de uitstekende relatie tussen hun landen benadrukt. De twee landen hebben in toenemende mate een gespannen relatie met het Westen, maar de onderlinge samenwerking is volgens Poetin een voorbeeld voor de rest van de wereld.

In westerse hoofdsteden klinkt momenteel kritiek op de Russische troepenopbouw bij Oekraïne en de mensenrechtensituatie in China. De twee landen waren vorige week ook niet welkom op een democratietop van de Amerikaanse president Biden, waar Nederland wel aan meedeed.

Meerdere landen, waaronder Verenigde Staten, hebben ook al aangekondigd de Olympische Spelen in Beijing deels te boycotten door er geen toppolitici heen te sturen. Poetin verzekerde zijn "goede vriend" Xi in het gesprek dat hij in elk geval wel komt. "In februari kunnen we elkaar eindelijk persoonlijk ontmoeten in Beijing."

Veiligheidsbelangen

Xi zei op zijn beurt dat China en Rusland vaker samen moeten optrekken om elkaars veiligheidsbelangen te waarborgen. De Chinese leider vertelde zijn ambtsgenoot dat "bepaalde internationale krachten" zich onder het mom van democratie proberen te bemoeien met de interne aangelegenheden van hun landen.

Het gesprek duurde volgens het Kremlin ongeveer anderhalf uur. Een topadviseur van Poetin stelde dat de leiders vonden dat de relatie tussen hun landen "een ongekend hoog niveau heeft bereikt".

Meer uit Buitenland

Trump: Iran werkt aan plan en overleg eind deze week mogelijk

NEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.

1 uur geleden
Zelensky noemt voortgang EU-lening aan Oekraïne 'juiste signaal'

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky is blij dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne steeds dichterbij komt. Hij noemt het opheffen van de Hongaarse blokkade op X "het juiste signaal onder de huidige omstandigheden".

1 uur geleden
Duitsland wil sterkste krijgsmacht van Europa

BERLIJN (ANP) - Duitsland heeft plannen uitgestippeld om binnen dertien jaar het militair sterkste land van Europa te worden. De Europese grootmacht zet daarvoor onder meer in op langeafstandswapens, luchtverdediging, drones en kunstmatige intelligentie, staat in zijn nieuwe militaire strategie.

2 uur geleden
Libanon wil bestand met Israël met een maand verlengen

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.

3 uur geleden
EU-ambassadeurs nemen belangrijke horde voor lening aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.

4 uur geleden
Bronnen: VS gebruiken Oekraïens antidronesysteem in Saudi-Arabië

RIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.

4 uur geleden
België koopt vijftien 'luchtafweertanks' voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - België koopt vijftien rijdende luchtverdedigingskanonnen voor Oekraïne, schrijft de Belgische krant L'Echo. Met de oude zogeheten Gepards zou Oekraïne Russische drones uit de lucht kunnen schieten.

5 uur geleden