Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin en Xi benadrukken goede onderlinge relatie tijdens overleg

Poetin en Xi benadrukken goede onderlinge relatie tijdens overleg

MOSKOU (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin en de Chinese leider Xi Jinping hebben tijdens een videogesprek de uitstekende relatie tussen hun landen benadrukt. De twee landen hebben in toenemende mate een gespannen relatie met het Westen, maar de onderlinge samenwerking is volgens Poetin een voorbeeld voor de rest van de wereld.

In westerse hoofdsteden klinkt momenteel kritiek op de Russische troepenopbouw bij Oekraïne en de mensenrechtensituatie in China. De twee landen waren vorige week ook niet welkom op een democratietop van de Amerikaanse president Biden, waar Nederland wel aan meedeed.

Meerdere landen, waaronder Verenigde Staten, hebben ook al aangekondigd de Olympische Spelen in Beijing deels te boycotten door er geen toppolitici heen te sturen. Poetin verzekerde zijn "goede vriend" Xi in het gesprek dat hij in elk geval wel komt. "In februari kunnen we elkaar eindelijk persoonlijk ontmoeten in Beijing."

Veiligheidsbelangen

Xi zei op zijn beurt dat China en Rusland vaker samen moeten optrekken om elkaars veiligheidsbelangen te waarborgen. De Chinese leider vertelde zijn ambtsgenoot dat "bepaalde internationale krachten" zich onder het mom van democratie proberen te bemoeien met de interne aangelegenheden van hun landen.

Het gesprek duurde volgens het Kremlin ongeveer anderhalf uur. Een topadviseur van Poetin stelde dat de leiders vonden dat de relatie tussen hun landen "een ongekend hoog niveau heeft bereikt".

Meer uit Buitenland

Von der Leyen: Rusland tart diplomatie met aanvallen

BRUSSEL (ANP/RTR) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft op X kritiek geuit op "een van de langste en meest meedogenloze droneaanvallen tegen Oekraïne" door Rusland. "Terwijl Rusland diplomatieke inspanningen openlijk tart, blijven wij Oekraïne versterken."

1 uur geleden
Paus uit kritiek op Europese herbewapening

ROME (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft kritiek geuit op Europese landen die meer geld uitgeven aan hun krijgsmacht. Hij zei tegen universiteitsstudenten in Rome dat de wereld "door oorlogen verminkt" raakt. Hij zei ook dat de term 'defensiebestedingen' eigenlijk niet goed is.

2 uur geleden
Deense koningin Margrethe in ziekenhuis met pijn op borst

KOPENHAGEN (ANP) - De Deense koningin Margrethe is donderdag opgenomen in het ziekenhuis met pijn op haar borst. Dat meldt het Deense hof op de officiële website. De koningin is "moe, maar ze houdt moed", aldus het koninklijk hof.

2 uur geleden
Britse minister stapt op: vertrouwen in Starmer verloren

LONDEN (ANP) - De Britse minister van Volksgezondheid Wes Streeting is opgestapt. Hij schrijft in zijn ontslagbrief niet langer vertrouwen te hebben in het leiderschap van premier Keir Starmer. Streeting wordt gezien als een potentiële uitdager van Starmer.

3 uur geleden
Abbas belooft op partijcongres nieuwe verkiezingen

RAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft in een toespraak op zijn partijcongres gezegd bereid te zijn om weer presidents- en parlementsverkiezingen te houden. Ook zei hij door te gaan met hervormingen binnen de Palestijnse Autoriteit.

3 uur geleden
Trump en Xi spreken bij staatsbanket van hoop op goede contacten

BEIJING (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping hebben in hun toespraken bij een staatsbanket gezegd dat ze blijven werken aan nauwere banden. Volgens Xi kunnen Trumps doelen en de ontwikkeling van China goed samengaan.

4 uur geleden
Letse premier stapt op na crisis rond Oekraïense drones

RIGA (ANP/DPA/RTR) - De Letse minister-president Evika Siliņa treedt terug. In het land brak een politieke crisis uit nadat vorige week twee Oekraïense drones vanuit het Russische luchtruim Letland waren binnengevlogen.

5 uur geleden