Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin en Xi benadrukken goede onderlinge relatie tijdens overleg

Poetin en Xi benadrukken goede onderlinge relatie tijdens overleg

MOSKOU (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin en de Chinese leider Xi Jinping hebben tijdens een videogesprek de uitstekende relatie tussen hun landen benadrukt. De twee landen hebben in toenemende mate een gespannen relatie met het Westen, maar de onderlinge samenwerking is volgens Poetin een voorbeeld voor de rest van de wereld.

In westerse hoofdsteden klinkt momenteel kritiek op de Russische troepenopbouw bij Oekraïne en de mensenrechtensituatie in China. De twee landen waren vorige week ook niet welkom op een democratietop van de Amerikaanse president Biden, waar Nederland wel aan meedeed.

Meerdere landen, waaronder Verenigde Staten, hebben ook al aangekondigd de Olympische Spelen in Beijing deels te boycotten door er geen toppolitici heen te sturen. Poetin verzekerde zijn "goede vriend" Xi in het gesprek dat hij in elk geval wel komt. "In februari kunnen we elkaar eindelijk persoonlijk ontmoeten in Beijing."

Veiligheidsbelangen

Xi zei op zijn beurt dat China en Rusland vaker samen moeten optrekken om elkaars veiligheidsbelangen te waarborgen. De Chinese leider vertelde zijn ambtsgenoot dat "bepaalde internationale krachten" zich onder het mom van democratie proberen te bemoeien met de interne aangelegenheden van hun landen.

Het gesprek duurde volgens het Kremlin ongeveer anderhalf uur. Een topadviseur van Poetin stelde dat de leiders vonden dat de relatie tussen hun landen "een ongekend hoog niveau heeft bereikt".

Meer uit Buitenland

President Mexico: strengere controle na schietpartij Teotihuacán

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum wil dat er strengere controle komt op wapenbezit en er meer beveiliging komt bij toeristische trekpleisters. Ze sprak na een schietpartij in het tempelcomplex van de piramiden van Teotihuacán ten noordoosten van de hoofdstad Mexico-Stad.

9 minuten geleden
Zelensky meldt dat Droezjba-pijpleiding is gerepareerd

KYIV (ANP) - De Droezjba-pijpleiding die Russische olie naar Oost-Europa vervoert, is gerepareerd en kan weer in gebruik worden genomen. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een bericht op X.

43 minuten geleden
Pakistan roept op tot verlenging bestand tussen Iran en VS

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar dringt er bij Iran en de VS op aan hun wapenstilstand te verlengen. Dit staat in een verklaring van zijn ministerie. De Verenigde Staten willen snel een tweede ronde directe onderhandelingen met Iran in Pakistan, dat als bemiddelaar optreedt.

1 uur geleden
Trump wil bestand met Iran niet verlengen, dringt aan op deal

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump wil het bestand met Iran niet verlengen. De Amerikaanse president heeft tegen nieuwszender CNBC gezegd dat zijn land in plaats daarvan een deal met Iran zal sluiten over het stoppen van de oorlog.

2 uur geleden
Tiener aangeklaagd voor brandstichting bij synagoge in Londen

LONDEN (ANP) - Een 17-jarige jongen is aangeklaagd voor brandstichting bij een synagoge in Londen. In de Britse hoofdstad hebben de afgelopen weken aanvallen op diverse Joodse locaties plaatsgevonden, wat heeft geleid tot extra veiligheidsmaatregelen.

4 uur geleden
Paus Leo herdenkt voorganger Franciscus, een jaar na overlijden

MALABO (ANP/RTR/DPA) - Paus Leo heeft een jaar na het overlijden van Franciscus stilgestaan bij de nalatenschap van zijn voorganger. Leo sprak zijn dankbaarheid uit voor wat Franciscus tijdens zijn leven heeft betekend voor de katholieke kerk en voor de wereld.

4 uur geleden
Duitse minister: opschorten associatieverdrag Israël ongepast

LUXEMBURG (ANP) - Het opschorten van het EU-associatieverdrag met Israël is "ongepast", vindt de Duitse minister Johann Wadephul van Buitenlandse Zaken. Wel is het noodzakelijk om "cruciale kwesties" met Israël te bespreken, zoals de invoering van de doodstraf. Dat zei Wadephul in Luxemburg, waar de EU-ministers van Buitenlandse Zaken dinsdag onder meer de situatie in het Midden-Oosten bespreken.

4 uur geleden