Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin dringt bij Russen aan te stemmen voor grondwetswijziging

Poetin dringt bij Russen aan te stemmen voor grondwetswijziging

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin drong er dinsdag bij zijn landgenoten op aan om te stemmen voor grondwetswijzigingen die hem in staat stellen opnieuw tweemaal president te worden. Hij noemde de hervormingen een garantie voor stabiliteit, veiligheid en welvaart.

Poetin deed zijn oproep aan de vooravond van de belangrijkste en laatste dag van een zevendaagse landelijke stemming die voor de eerste keer sinds 1993 de grondwet zal veranderen.

Volgens de voorgestelde wijzigingen zou Poetin na zijn huidige ambtsperiode in 2024 nog twee keer zes jaar achter elkaar mogen regeren. Peilingen laten zien dat meer dan twee derde van de kiezers de wijzigingen steunt.

Dat zou de voormalige KGB-officier, nu 67, in functie kunnen houden tot 2036, hoewel Poetin heeft gezegd dat hij nog geen definitieve beslissing heeft genomen over wat hij wil doen.

"We stemmen niet alleen voor amendementen. We stemmen voor het land waarin we willen leven, met een modern onderwijs- en gezondheidsstelsel, dat we aan onze kinderen en kleinkinderen willen doorgeven", zei Poetin.

Meer uit Buitenland

Acht hoofden gevonden in Ecuador met bericht 'Verboden te stelen'

GUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.

49 minuten geleden
Nieuw team astronauten aangekomen op ruimtestation ISS

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.

2 uur geleden
Parket van Parijs wijst team aan voor Epstein-onderzoek

PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.

6 uur geleden
Zwitserland: Oman faciliteert overleg tussen VS en Iran in Genève

BERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.

7 uur geleden
Tientallen mensen gedood bij aanvallen op Nigeriaanse dorpen

ABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.

7 uur geleden
Immigratiedienst VS zette duizenden mensen onterecht vast

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.

8 uur geleden
Massale betoging in München tegen regime Iran

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.

11 uur geleden