Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin dringt bij Russen aan te stemmen voor grondwetswijziging

Poetin dringt bij Russen aan te stemmen voor grondwetswijziging

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin drong er dinsdag bij zijn landgenoten op aan om te stemmen voor grondwetswijzigingen die hem in staat stellen opnieuw tweemaal president te worden. Hij noemde de hervormingen een garantie voor stabiliteit, veiligheid en welvaart.

Poetin deed zijn oproep aan de vooravond van de belangrijkste en laatste dag van een zevendaagse landelijke stemming die voor de eerste keer sinds 1993 de grondwet zal veranderen.

Volgens de voorgestelde wijzigingen zou Poetin na zijn huidige ambtsperiode in 2024 nog twee keer zes jaar achter elkaar mogen regeren. Peilingen laten zien dat meer dan twee derde van de kiezers de wijzigingen steunt.

Dat zou de voormalige KGB-officier, nu 67, in functie kunnen houden tot 2036, hoewel Poetin heeft gezegd dat hij nog geen definitieve beslissing heeft genomen over wat hij wil doen.

"We stemmen niet alleen voor amendementen. We stemmen voor het land waarin we willen leven, met een modern onderwijs- en gezondheidsstelsel, dat we aan onze kinderen en kleinkinderen willen doorgeven", zei Poetin.

Meer uit Buitenland

VS nemen weer olietanker bij Venezuela in beslag

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn bezig een nieuwe olietanker in de buurt van Venezuela in beslag te nemen, melden Amerikaanse functionarissen. Volgens hen stond het schip op de Amerikaanse sanctielijst en probeerde het Venezolaanse olie te exporteren.

5 minuten geleden
Interne strijd uitgebroken in Jemenitische separatistengroep STC

RIYAD (ANP/RTR/AFP) - De Jemenitische separatistische Zuidelijke Overgangsraad (STC) heeft besloten zichzelf op te heffen, meldde leider Aidarous al-Zubaidi in een verklaring uitgezonden op de Saudische staatstelevisie. De organisatie streed lange tijd zij aan zij met Arabische partners tegen de Houthi-rebellen in Jemen, maar raakte onlangs gebrouilleerd met haar partners. Een ander deel van de STC verzet zich echter tegen opheffing.

7 minuten geleden
Zwitserland herdenkt dodelijke cafébrand met minuut stilte

CRANS-MONTANA (ANP/AFP) - In Zwitserland is met landelijk een minuut stilte de dodelijke nieuwjaarsbrand in een skibar in Crans-Montana herdacht. Onder meer op het centraal station in Zürich betoonden honderden mensen eer aan de nabestaanden van de veertig doden, van wie velen minderjarig waren. Ook de rol van de brandweer en andere hulpdiensten in het voorkomen van erger leed kwam voorbij. In heel het land werden kerkklokken geluid. Op de Zwitserse tv-zenders worden de herdenkingsbijeenkomsten integraal uitgezonden.

31 minuten geleden
Meloni: ernstige gevolgen NAVO bij Amerikaanse inval Groenland

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni zegt dat een Amerikaanse inval in Groenland "ernstige consequenties" zal hebben voor de NAVO. Ze pleitte tijdens haar traditionele nieuwjaarspersconferentie voor een "aanzienlijke" aanwezigheid van de NAVO in het arctische gebied, inclusief Groenland.

2 uur geleden
Burgemeester roept inwoners Kyiv op 'tijdelijk' stad te verlaten

KYIV (ANP/RTR) - Inwoners van de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn opgeroepen "tijdelijk" de stad te verlaten. Door een nachtelijke Russische aanval is een groot deel van de stad zonder verwarming komen te zitten. Die oproep doet burgemeester Vitali Klitsjko, die kort ervoor meldde dat circa de helft van de appartementencomplexen in de Oekraïense hoofdstad was afgesloten van het warmtenet.

3 uur geleden
Trump: geen nieuwe aanval tegen Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben plannen voor een mogelijke nieuwe aanval gericht tegen Venezuela teruggedraaid. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens het Amerikaanse staatshoofd hangt het besluit samen met de bereidheid tot samenwerking die het Zuid-Amerikaanse land heeft laten zien sinds de operatie waarbij president Nicolás Maduro gevangen werd genomen, begin januari.

4 uur geleden
Zelensky: ambassade Qatar in Kyiv geraakt bij Russische aanval

KYIV (ANP) - Bij een grootschalige aanval op de Oekraïense hoofdstad Kyiv is de ambassade van Qatar geraakt door een Russische drone. Dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op sociale media. Onduidelijk is hoe groot de schade is. Zelensky sprak lof uit voor de rol die Qatar speelt in de onderhandelingen over krijgsgevangenen.

5 uur geleden