Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin benoemt nieuwe gouverneur opstandige regio

Poetin benoemt nieuwe gouverneur opstandige regio

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft maandag een nieuwe waarnemend gouverneur benoemd tot het hoofd van de Russische oostelijke regio Chabarovsk. De vorige gouverneur, Sergej Foergal, werd anderhalve week geleden opgepakt op verdenking van betrokkenheid bij meerdere moorden. Zijn arrestatie leidde tot een golf van protesten,

Zaterdag gingen in de 600.000 inwoners tellende stad Chabarovsk nog tienduizenden mensen de straat op. De 50-jarige Foergal ontkent dat hij iets te maken heeft met de moorden op zakenlieden vijftien jaar geleden. Zijn rechtse Liberaal-Democratische Partij (LDPR) noemt de zaak politiek gemotiveerd. Foergal won in 2018 de verkiezingen nadat hij een rivaal van de regerende pro-Kremlinpartij Verenigd Rusland had verslagen.

Poetin haalde maandag Foergal formeel uit zijn functie en benoemde Michail Degtjarjov, ook een LDPR-lid, als waarnemend hoofd van de regio. Dat staat in een decreet dat op de website van het Kremlin is gepubliceerd.

Protesten

De protesten tegen de arrestatie van Foergal duren nu al meer dan een week. De omvang ervan is ongewoon voor regio's in Rusland, evenals het feit dat de autoriteiten nog niet hebben opgetreden tegen de actievoerders.

In september volgend jaar zijn er regionale verkiezingen. Dan kunnen de inwoners weer een nieuwe gouverneur kiezen, aldus de Russische verkiezingscommissie.

Meer uit Buitenland

Noorwegen onderzoekt corruptie ex-premier om contacten Epstein

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse justitie is een onderzoek begonnen naar vermeende corruptie door een voormalige premier, ex-voorzitter van een Nobelcomité en voormalige chef van de Raad van Europa, Thorbjørn Jagland. Aanleiding tot het onderzoek zijn recent opgedoken contacten van Jagland met de inmiddels overleden Amerikaanse zedendelinquent en investeerder Jeffrey Epstein.

3 uur geleden
Koning Felipe leeft mee met slachtoffers overstromingen

MADRID (ANP/AFP) - Koning Felipe van Spanje heeft zijn medeleven betuigd aan de slachtoffers van de overstromingen in met name de regio Andalusië. In een speech tijdens een werkbezoek in Madrid zei de vorst dat hij en koningin Letizia bezorgd zijn en aan "de duizenden mensen en gezinnen die deze uren en dagen met angst en onzekerheid beleven" denken.

3 uur geleden
Nog geen teken van leven van vermiste moeder tv-presentatrice

TUCSON (ANP) - De FBI heeft "nog geen bewijs" dat de 84-jarige vermiste moeder van de Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie in leven is. Ook is er geen verdere communicatie geweest in verband met de losgeldbrief van de vermeende ontvoering. Tijdens een persconferentie donderdag kondigde de FBI een beloning van 50.000 dollar aan voor informatie over de vermissing van Nancy Guthrie, melden Amerikaanse media.

4 uur geleden
Chef parlement Venezuela vraagt vergeving voor misdaden van staat

CARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft om vergeving gevraagd voor misdaden die de staat heeft gepleegd. "We vragen vergiffenis en ook wij moeten vergeven", zei de voorzitter die een broer is van waarnemend president Delcy Rodríguez.

4 uur geleden
Trump steunt Hongaarse premier Orbán bij herverkiezingscampagne

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump spreekt zijn steun uit voor Viktor Orbán bij de Hongaarse verkiezingen in april. De banden tussen de regeringen van de VS en Hongarije zijn volgens Trump nooit zo goed geweest als nu.

6 uur geleden
Verklaring: gesprekken over Oekraïne in de komende weken verder

ABU DHABI (ANP) - De gesprekken tussen Oekraïne, Rusland en de VS waren constructief en worden "in de komende weken" voortgezet, staat in een gezamenlijke verklaring. De statements werden door de Oekraïense onderhandelaar Roestem Oemjerov en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff op X gezet. In Abu Dhabi werd twee dagen gesproken.

6 uur geleden
Portugese oppositieleider wil uitstel verkiezingen om noodweer

LISSABON (ANP) - Een van de twee kandidaten voor de beslissende ronde van de Portugese presidentsverkiezingen zondag wil uitstel vanwege het noodweer. De rechtspopulistische oppositieleider en kandidaat André Ventura heeft tijdens een bezoek aan het door overstromingen getroffen zuiden gezegd dat er nu niet gestemd kan worden.

7 uur geleden