Pochettino bondscoach van Amerikaanse voetballers
NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse voetbalbond heeft Mauricio Pochettino aangesteld als bondscoach van de mannenploeg. De Argentijn, onder meer voormalig coach van Chelsea en Paris Saint-Germain, is de opvolger van Gregg Berhalter, die na een tegenvallend optreden afgelopen zomer op de Copa América werd ontslagen. De VS is samen met Canada en Mexico gastheer voor het WK van 2026 en hoeft zich daarom niet te kwalificeren.
Pochettino (52) vertrok na één seizoen in mei bij Chelsea. Hij noemt zijn nieuwe baan er een die hij niet kon weigeren. "De energie, de passie en de honger iets heel bijzonders te bereiken, dat zijn dingen die me inspireren", meldde hij in een verklaring. "Ik zie een groep met heel veel talent en potentie. Samen gaan we naar iets toewerken dat het land trots zal maken."
Technisch directeur Matt Crocker van de Amerikaanse bond US Soccer noemde Pochettino "een echte winnaar met een enorme passie voor het beter maken van spelers". Pochettino begon zijn trainersloopbaan bij Espanyol en was daarna werkzaam in Engeland bij Southampton en Tottenham Hotspur waarmee hij in 2019 ten koste van Ajax de finale van de Champions League bereikte. Daarin verloor de ploeg van Liverpool. Na anderhalf jaar op de bank bij Paris Saint-Germain, keerde hij in 2023 terug naar Engeland, maar bij Chelsea werd zijn contract na een teleurstellend seizoen ontbonden.
Onder interim-coach Mikey Varas verloor Team USA zaterdag een oefenduel met Canada (1-2), gevolgd door een gelijkspel drie dagen later tegen Nieuw-Zeeland (1-1). In oktober volgen oefenduels met Panama en Mexico.
Meer uit Voetbal
MONACO (ANP) - AS Monaco heeft vrijdag de eerste plaats in de Franse voetbalcompetitie in handen genomen. Het elftal van de Braziliaanse trainer Filipe Luís versloeg RC Lens in de slotfase met 2-1.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft ook de derde thuiswedstrijd van dit seizoen met ruime cijfers gewonnen. De regerend landskampioen versloeg Union Berlin in de Duitse competitie met 7-0. Bij rust was de stand al 3-0. De van PSV overgekomen Ismael Saibari maakte als invaller zijn eerste doelpunt voor Bayern.
10 uur geledenALMERE (ANP) - Heracles Almelo is in de eerste divisie niet langer zonder puntenverlies. De Overijsselse club ging in de slotfase met 1-0 onderuit bij Almere City FC. De Belg Martin Wasinski maakte in de 80e minuut het doelpunt.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na ruim een maand weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in de Euroborg met 3-0 te sterk voor PEC Zwolle.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst was vrijdag niet helemaal verrast dat hij ontbrak in de selectie van het Nederlands elftal. De nieuwe bondscoach Xavi Hernández besloot de 34-jarige spits van FC Twente niet op te nemen in zijn groep van 26 man voor de komende vier Nations League-wedstrijden tegen Duitsland, Servië (twee keer) en Griekenland.
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De nieuwe Franse voetbalbondscoach Zinédine Zidane heeft vijf debutanten opgeroepen voor zijn eerste interlandperiode. Doelman Guillaume Restes (Toulouse), verdedigers Jérémy Jacquet (Liverpool) en Andy Diouf (Internazionale), middenvelder Lucas Da Cunha (Como) en aanvaller Estéban Lepaul (Rennes) zitten voor het eerst bij de selectie.
13 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Tyrell Malacia zet zijn voetballoopbaan voort in de Verenigde Staten. De 27-jarige linkervleugelverdediger heeft een contract tot de zomer van 2027 ondertekend bij FC Cincinnati.
13 uur geleden