Plusklas doet onderzoek naar sociale omgeving
THOLEN - Het was afgelopen woensdag een bijzondere dag voor 16 verrijkingsklasleerlingen, zij mochten namelijk een aantal professionals interviewen. De leerlingen deden mee aan een project van het Wetenschapsknooppunt.
Adrianne Neele, lerares van de ‘plusklas’ is ontzettend trots op haar leerlingen. De leerlingen mochten voor het project diversen professionals interviewen. Een belangrijke voorwaarde, alle professionals moesten belangrijk zijn in de sociale omgeving.In tweetallen zijn de leerlingen aan de slag gegaan. De burgemeester werd benaderd evenals de brandweer, politie en ambulance. De buurtsportcoach was van de partij alsook een medewerker ouderenzorg. En dit allemaal voor het onderzoek naar de sociale omgeving.
Gewapend met een lijst met opgestelde vragen gingen de kinderen aan de slag. De kinderen waren vooral erg zenuwachtig maar ze sloegen zich er als echte journalisten door heen. Vooraf werd zelfs gevraagd of zij het gesprek op mochten nemen zodat zij deze later uit konden werken. De vragen zijn door ieder kind zelf bedacht en het waren lang niet de makkelijkste vragen. De burgemeester onderging een kruisverhoor over haar eigen sociale leven maar de interviewers kwamen ook met een aantal tips en vragen. “Meestal word ik geïnterviewd en dan vraagt men of ik een hond heb. Dit zijn wel even andere vragen”, vertelt ze lachend. Ook Reinier van Dis die namens de brandweer aanwezig was werd bestookt met vragen. Na afloop had hij nog wat tips voor de begaafde leerlingen. “Ga vooral zo door. Waar wij als volwassenen problemen zien, zien de kinderen vooral oplossingen”.
Tijn Verbrugge, buurtsportcoach van het eiland, was ook onder de indruk van de jonge interviewers. “Ik heb vragen gekregen waar ik als kind zijnde nooit over nagedacht zou hebben”. Adrianne legt uit dat kinderen die de verrijkingsklas volgen net iets anders denken als andere basisschoolkinderen. “Deze kinderen absorberen als een spons. Ze zijn over het algemeen vaak vier stappen verder in hun denken. Dat merk je ook tijdens zo een ochtend”.
De ochtend bracht ook nog een hele leuke verrassing met zich mee. De kinderen zijn namelijk door de burgemeester uitgenodigd om een bezoekje te brengen aan het gemeentehuis. Ook zullen zij binnenkort een bezoekje brengen aan een verzorgingstehuis om eenzame ouderen een hart onder de riem te steken.
Meer uit Tholen
THOLEN - Wie een huis wil kopen op Tholen, komt op een relatief koele woningmarkt terecht. De druk op de woningmarkt is hier de afgelopen vier jaar afgenomen, blijkt uit cijfers van Bouwfonds Gebiedsontwikkeling (BPD) die dinsdag zijn gepubliceerd.
32 minuten geledenTHOLEN - Het is vandaag officieel de warmste 3 maart ooit gemeten. Ook gisteren werd een warmterecord gebroken. Daarmee is vandaag het tweede warmterecord van dit jaar.
17 uur geledenSINT-ANNALAND - De geplande sloop van 26 verouderde huurwoningen aan de Tienhoven en de Van den Bosstraat in Sint-Annaland leidt tot onrust onder de bewoners. Tijdens de commissievergadering vorige week stelde Fractie Deurloo dat de huurders geen antwoord krijgen op hun vragen bij Stadlander. De woningcorporatie laat weten dat alle bewoners een brief hebben ontvangen met extra toelichting over de sloop.
18 uur geledenTHOLEN - Een vrouw is maandagmiddag met haar auto in een sloot beland op industrieterrein Welgelegen in Tholen. In eerste instantie werden de hulpdiensten naar de verkeerde straat gestuurd. Het is niet bekend of de bestuurster bij het ongeval gewond is geraakt.
1 dag geledenTHOLEN - Een metaalverwerkend bedrijf wil bij de Slabbecoornweg in Tholen tijdelijke woonunits bouwen voor internationale medewerkers. Vorige maand had Han van 't Hof (ABT) hierover schriftelijke vragen gesteld aan het college. Het college meldt dat de aanvraag nog nader onderzoek vergt voordat deze aan de gemeenteraad wordt voorgelegd.
1 dag geledenSCHERPENISSE - Evides Waterbedrijf zet een belangrijke stap naar de toekomstbestendige drinkwaterlevering voor de Inwoners, bedrijven en toeristen op het eiland Tholen. De start van de bouw van een nieuw pompstation in Scherpenisse is gevierd met het boren van de eerste fundatiepaal.
1 dag geledenTHOLEN - Een groene leefomgeving draagt bij aan een fijn leefklimaat en is goed voor het milieu. Mede om deze redenen heeft de gemeente Tholen samen met Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ) en de Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) opnieuw een succesvolle actie georganiseerd waarbij Tholenaren konden intekenen op een boom. Dolblij zijn de gelukkigen met hun toegewezen boom, maar hoe plant je nu zo'n boom?
1 dag geleden