Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Plusklas doet onderzoek naar sociale omgeving

Plusklas doet onderzoek naar sociale omgeving

THOLEN - Het was afgelopen woensdag een bijzondere dag voor 16 verrijkingsklasleerlingen, zij mochten namelijk een aantal professionals interviewen. De leerlingen deden mee aan een project van het Wetenschapsknooppunt.

Adrianne Neele, lerares van de ‘plusklas’ is ontzettend trots op haar leerlingen. De leerlingen mochten voor het project diversen professionals interviewen. Een belangrijke voorwaarde, alle professionals moesten belangrijk zijn in de sociale omgeving.In tweetallen zijn de leerlingen aan de slag gegaan. De burgemeester werd benaderd evenals de brandweer, politie en ambulance. De buurtsportcoach was van de partij alsook een medewerker ouderenzorg. En dit allemaal voor het onderzoek naar de sociale omgeving.

Gewapend met een lijst met opgestelde vragen gingen de kinderen aan de slag. De kinderen waren vooral erg zenuwachtig maar ze sloegen zich er als echte journalisten door heen. Vooraf werd zelfs gevraagd of zij het gesprek op mochten nemen zodat zij deze later uit konden werken. De vragen zijn door ieder kind zelf bedacht en het waren lang niet de makkelijkste vragen. De burgemeester onderging een kruisverhoor over haar eigen sociale leven maar de interviewers kwamen ook met een aantal tips en vragen. “Meestal word ik geïnterviewd en dan vraagt men of ik een hond heb. Dit zijn wel even andere vragen”, vertelt ze lachend. Ook Reinier van Dis die namens de brandweer aanwezig was werd bestookt met vragen. Na afloop had hij nog wat tips voor de begaafde leerlingen. “Ga vooral zo door. Waar wij als volwassenen problemen zien, zien de kinderen vooral oplossingen”.

Tijn Verbrugge, buurtsportcoach van het eiland, was ook onder de indruk van de jonge interviewers. “Ik heb vragen gekregen waar ik als kind zijnde nooit over nagedacht zou hebben”. Adrianne legt uit dat kinderen die de verrijkingsklas volgen net iets anders denken als andere basisschoolkinderen. “Deze kinderen absorberen als een spons. Ze zijn over het algemeen vaak vier stappen verder in hun denken. Dat merk je ook tijdens zo een ochtend”.

De ochtend bracht ook nog een hele leuke verrassing met zich mee. De kinderen zijn namelijk door de burgemeester uitgenodigd om een bezoekje te brengen aan het gemeentehuis. Ook zullen zij binnenkort een bezoekje brengen aan een verzorgingstehuis om eenzame ouderen een hart onder de riem te steken.

Meer uit Tholen

Bravis gaat met algoritmen de drukte op de spoedeisende hulp voorspellen

WEST-BRABANT/THOLEN - Op de spoedeisende hulp (SEH) is het vaak hollen of stilstaan. Voor het ziekenhuis en zijn medewerkers is het handig om vooraf goed in te kunnen schatten wanneer de piekmomenten zijn en wanneer het rustiger wordt. Het Expertisecentrum Zorgalgoritmen heeft hiervoor een druktevoorspeller ontwikkeld. Dit hulpmiddel wordt vanaf deze week als eerste ingezet op de SEH's van het Bravis ziekenhuis in Bergen op Zoom en Roosendaal.

4 uur geleden
Provincie Zeeland vraagt Tweede Kamer om af te zien van btw-verhoging op logies

ZEELAND - De verhoging van de btw op logies van 9 naar 21 procent kan volgend jaar leiden tot een drastische daling van het toeristisch bezoek aan Zeeland. "We maken ons grote zorgen", zegt gedeputeerde Dick van der Velde.

9 uur geleden
Inwoners geven leefbaarheid in hun eigen kern gemiddeld een ruime voldoende

THOLEN - De gemiddelde Tholenaar had in 2024 een positief beeld van de leefbaarheid in de gemeente. Inwoners geven hun eigen kern gemiddeld een 7,4, zo blijkt uit onderzoek van de gemeente Tholen en woningcorporatie Stadlander.

1 dag geleden
Tachtig nesten van Aziatische hoornaars verwijderd door gemeente

THOLEN - Het actieve seizoen van de Aziatische hoornaar loopt ten einde en dat betekent ook dat de gemeente vanaf 15 november geen nesten meer verwijderd. De insecten bereiden zich voor op de winter, waarin de werksters en het volk afsterven. Wel blijft het volgens de gemeente belangrijk om nesten te melden via de BuitenBeter-app. Zo kunnen ze een inschatting maken van het aantal te verwachten nesten in 2026.

1 dag geleden
Voorstraat tien weken dicht voor impuls als dorpshart en toeristische hotspot

SINT-ANNALAND - De Voorstraat in Sint-Annaland gaat vanaf maandag tien weken dicht voor werkzaamheden aan de stoepen. Hierdoor is de straat helemaal afgesloten voor verkeer. De woningen, ondernemingen en winkels blijven bereikbaar voor fietsers en voetgangers. Het overige verkeer wordt omgeleid via de Weststraat.

1 dag geleden
Intocht 2025: Sinterklaas komt zaterdag ook aan in Stalland en Scherpenisse

SCHERPENISSE/SINT-ANNALAND - Naast Tholen brengt Sinterklaas zaterdag ook een bezoek aan andere plaatsen. Zo arriveert hij net als voorgaande jaren met de pakjesboot in de haven van Sint-Annaland. Na zijn aankomst maakt hij nog een rondgang door het dorp, waarna het feest bij De Wellevaete verdergaat. Ook in Scherpenisse is er reden voor feest, want daar komt de Sint aan op de Hoge Markt.

2 dagen geleden
Jaap Hage en Corniel van Leeuwen voeren kieslijst ChristenUnie Tholen opnieuw aan

THOLEN - Leden van de Thoolse ChristenUnie hebben unaniem ingestemd met de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2026. Fractievoorzitter Jaap Hage en wethouder Corniel van Leeuwen voeren het team opnieuw aan. Tegelijkertijd is er ook een nieuw bestuur gekozen.

2 dagen geleden