Pluimveebedrijf in Otterlo uit voorzorg geruimd wegens vogelgriep
DEN HAAG (ANP) - Een vleeskuikenbedrijf in het Gelderse Otterlo met 4100 kippen is zondag uit voorzorg geruimd in verband met vogelgriep, meldt het ministerie van Landbouw.
Zaterdag werden bij een pluimveebedrijf in Grootschermer (Noord-Holland) 107.000 kippen geruimd wegens besmetting met vogelgriep. Uit onderzoek van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) blijkt dat er "risicovol contact" is geweest tussen dit besmette bedrijf en het bedrijf in Otterlo. Omdat het gevaar bestaat dat het virus is overgebracht, is besloten om de vleeskuikens preventief te ruimen. "Hoewel de kans op een besmetting bij dit bedrijf klein is, zijn de consequenties van een eventuele uitbraak op deze locatie zeer groot. In de 10 km-zone rondom het bedrijf liggen 144 pluimveebedrijven", aldus het ministerie.
Landbouwminister Carola Schouten kondigde vorige week een ophokplicht aan voor commerciƫle pluimveehouders. Zij moeten hun kippen voorlopig binnenhouden om verspreiding van het virus te beperken. Deze blijft onverkort van kracht.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Kinderen met een simpele blindedarmontsteking herstellen in de meeste gevallen goed als ze antibiotica krijgen. Een operatie om de blindedarm te verwijderen is dan niet nodig, concluderen onderzoekers van Amsterdam UMC na een studie onder driehonderd kinderen die werden behandeld in vijftien Nederlandse ziekenhuizen. De ene helft werd direct geopereerd, zoals tot nog toe standaard is, de andere helft kreeg antibiotica.
37 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tien Britse staatsburgers uit afgelegen eilandgebieden, waaronder passagiers van het cruiseschip m/v Hondius, worden naar het Verenigd Koninkrijk overgebracht voor preventieve isolatie. Dat meldt het Britse agentschap voor gezondheidsveiligheid (UKHSA).
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ministers Bart van den Brink (Asiel) en David van Weel (Justitie) veroordelen de vernielingen en het geweld bij een opvanglocatie voor asielzoekers in Loosdrecht. Ze reageren boos en verbolgen op X.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond opnieuw mensen aangehouden bij een protest tegen de opvang van asielzoekers in Apeldoorn. Dat gebeurde bij de rotonde in de wijk De Maten, de plek waar al meerdere avonden op rij wordt gedemonstreerd. Een woordvoerder van de politie bevestigt dat zeker vijf mensen zijn aangehouden voor het afsteken van vuurwerk.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van de gemeente Wijdemeren heeft dinsdagavond een noodbevel uitgevaardigd wegens "ernstige ordeverstoringen" voor het gemeentehuis van Loosdrecht, waarvan een deel is ingericht als noodopvanglocatie voor asielzoekers.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Bij de noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht is tijdens een anti-azc-demonstratie brand uitgebroken. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam is dinsdag gekozen tot de eerste internationale voorzitter van The Pact of Free Cities, meldt de gemeente in een verklaring. De in 2019 opgerichte organisatie komt op voor democratische waarden en zet zich af tegen nationaal-populisme. Wereldwijd hebben tientallen steden zich aangesloten.
8 uur geleden