Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pluimveebedrijf in Otterlo uit voorzorg geruimd wegens vogelgriep

Pluimveebedrijf in Otterlo uit voorzorg geruimd wegens vogelgriep

DEN HAAG (ANP) - Een vleeskuikenbedrijf in het Gelderse Otterlo met 4100 kippen is zondag uit voorzorg geruimd in verband met vogelgriep, meldt het ministerie van Landbouw.

Zaterdag werden bij een pluimveebedrijf in Grootschermer (Noord-Holland) 107.000 kippen geruimd wegens besmetting met vogelgriep. Uit onderzoek van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) blijkt dat er "risicovol contact" is geweest tussen dit besmette bedrijf en het bedrijf in Otterlo. Omdat het gevaar bestaat dat het virus is overgebracht, is besloten om de vleeskuikens preventief te ruimen. "Hoewel de kans op een besmetting bij dit bedrijf klein is, zijn de consequenties van een eventuele uitbraak op deze locatie zeer groot. In de 10 km-zone rondom het bedrijf liggen 144 pluimveebedrijven", aldus het ministerie.

Landbouwminister Carola Schouten kondigde vorige week een ophokplicht aan voor commerciële pluimveehouders. Zij moeten hun kippen voorlopig binnenhouden om verspreiding van het virus te beperken. Deze blijft onverkort van kracht.

Meer uit Binnenland

Berendsen vindt deelname Rusland aan Paralympics 'onbegrijpelijk'

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.

4 uur geleden
KLM-repatriëringsvlucht vanuit Oman uitgesteld om veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.

5 uur geleden
Iraniërs op de Dam willen actie van Nederlandse regering

AMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Verdachte moord Haagse garagehouder vrijgelaten voor uitspraak

DEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.

6 uur geleden
Corendon-repatriëringsvlucht uit Oman uitgesteld om veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.

8 uur geleden
Familie: Lenferink zal vast gniffelen om verkeerd geboortejaar

AMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.

12 uur geleden
Ook repatriëringsvlucht uit Oman op Schiphol aangekomen

SCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

12 uur geleden