Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ploumen noemt Van Thijn 'scherpzinning en betrokken'

Ploumen noemt Van Thijn 'scherpzinning en betrokken'

DEN HAAG (ANP) - De zondag overleden Ed van Thijn was een "scherpzinnig en betrokken sociaaldemocraat", aldus PvdA-leider Lilianne Ploumen in een reactie op Twitter. "Wijs, gezaghebbend en onvoorwaardelijk strijdend voor een weerbare democratie, tegen racisme en onrecht. We gaan hem missen."

De in 1934 geboren Van Thijn speelde decennia een vooraanstaande rol in de Partij van de Arbeid. Hij was naaste medewerker van Joop den Uyl en was tijdens diens premierschap (1973-1977) fractievoorzitter in de Tweede Kamer. Hij was twee keer minister van Binnenlandse Zaken (1981-1982 en in 1994). Tussen 1999 en 2007 zat hij voor de PvdA in de Eerste Kamer.

Volgens Lodewijk Asscher, de voorganger van Ploumen als leider van de PvdA, "verliest Amsterdam een anker, de PvdA een icoon en Nederland een politicus die in leven en werk toonde dat het áltijd de moeite waard is voor een ander op te komen en te blijven hopen op beter".

Meer uit Binnenland

Anja Meulenbelt krijgt P.C. Hooft-prijs 2026

DEN HAAG (ANP) - Schrijver Anja Meulenbelt krijgt de P.C. Hooft-prijs 2026 voor haar beschouwend proza. Ze krijgt 60.000 euro, die hoort bij de belangrijke literaire oeuvreprijs voor een Nederlandse schrijver.

14 minuten geleden
Stint-ondernemers erkennen dat gebruikershandleiding niet klopte

DEN BOSCH (ANP) - Stint-ondernemers Edwin Renzen en Peter Noorlander hebben woensdag in de rechtbank toegegeven dat zij onjuiste informatie hebben opgenomen in gebruikershandleidingen. Zo schreven zij dat de elektrische bolderkar voldeed aan Europese veiligheidsrichtlijnen, terwijl dit niet klopte. Ook in een aanvraag bij het ministerie van Infrastructuur meldden zij volgens het Openbaar Ministerie ten onrechte dat de Stint voldeed aan de benodigde veiligheidseisen. Het OM verdenkt de bedrijven van het tweetal van onder meer valsheid in geschrifte.

19 minuten geleden
Vogelgriep vastgesteld bij vleeskuikenbedrijf in Uitwijk

UITWIJK (ANP) - In het dorpje Uitwijk in de gemeente Altena is vogelgriep vastgesteld op een vleeskuikenbedrijf. Alle kuikens op de locatie in Noord-Brabant worden gedood.

1 uur geleden
Regionale omroepen vanaf 2026 live te zien op streamingdienst NPO

DEN HAAG (ANP) - Regionale omroepen zijn vanaf 2026 live te volgen op NPO Start, de streamingdienst van de publieke omroep. Minister Gouke Moes (Media, BBB) heeft hiertoe besloten, omdat hij het belangrijk vindt dat regionale publieke omroepen "voor iedereen beter vindbaar en zichtbaar zijn". De demissionaire bewindsman gaat daarom ook de Mediawet aanpassen, schrijft hij in een Kamerbrief.

1 uur geleden
Ruim 2,2 miljoen mensen haalden coronaprik, minder dan vorig jaar

BILTHOVEN (ANP) - Iets meer dan 2,25 miljoen mensen hebben dit najaar een vaccinatie tegen het coronavirus gekregen. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). De opkomst is iets lager dan vorig jaar, toen er ruim 2,5 miljoen prikken werden gezet tijdens de najaarsronde. Het jaar daarvoor, in 2023, kregen ruim 2,7 miljoen mensen een coronavaccinatie.

1 uur geleden
Acteur en komiek Hans Otjes (78) overleden

HOORN (ANP) - Acteur en komiek Hans Otjes is overleden. Hij stierf maandag op 78-jarige leeftijd in zijn woonplaats Hoorn, heeft zijn familie woensdag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Undercoverteam maakte 'valse start', staat in gelekt advies

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe undercoverteam van de politie heeft een "valse start" gemaakt. Dat staat in een rapport van een commissie onder leiding van Winnie Sorgdrager. De commissie ziet een kans dat fouten uit het verleden zich herhalen.

2 uur geleden