Ploumen: doorgaan met oude coalitie blamage van jewelste
DEN HAAG (ANP) - "Een blamage". Dat vindt PvdA-leider Lilianne Ploumen van het voornemen van de oude coalitiepartijen om ruim zes maanden na de verkiezingen te gaan onderhandelen over een nieuw kabinet. Volgens Ploumen is voortzetting van de oude coalitie slecht nieuws voor onder anderen de slachtoffers van de Toeslagenaffaire, Groningers met aardbevingsschade en "de tolken die zijn achtergelaten in Afghanistan".
"Het is een blamage van jewelste dat het kabinet dat hiervoor verantwoordelijk is, straks gewoon doorgaat. En de resultaten uit het verleden bieden weinig goede hoop voor de toekomst."
Ploumen sprak zaterdag in Eindhoven op een congres van haar partij. Ze wil de komende tijd niet alleen met partijen, maar ook met maatschappelijke progressieve organisaties de handen ineenslaan, zoals de klimaatbeweging, de vakbonden en Black Lives Matter. "Samen kunnen we verandering afdwingen." Dat wil ze de komende tijd bereiken bij de begrotingsbehandelingen, waar het demissionaire kabinet op zoek zal zijn naar bredere steun dan alleen van de oude coalitie. Die heeft in de Eerste Kamer geen meerderheid.
Samenwerking GroenLinks
Op de ledenraad werd ook de nieuw gekozen voorzitter, Esther-Mirjam Sent, officieel op het schild gehesen. Vrijdag bleek dat zij ruim 52 procent van de stemmen had gekregen in een interne verkiezing, waarin zij zeven tegenstanders had.
Sent prees het feit dat de PvdA en GroenLinks in de formatie samen optrokken en alleen samen wilden aanschuiven. VVD en CDA wilden wel één linkse partij erbij, maar niet allebei. Sent zei blij te zijn dat Ploumen zich "niet een kabinet in liet rommelen zonder GroenLinks".
Meer uit Binnenland
EMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.
17 uur geleden