Ploeg Pogacar verdient in Tour het meeste geld: 623.930 euro
PARIJS (ANP) - De ploeg van eindwinnaar Tadej Pogacar heeft tijdens de Tour de France, die zondag eindigde in Parijs, het meeste geld verdiend. UAE Team Emirates verliet de Franse hoofdstad met 623.930 euro aan prijzengeld. Het grootste deel van dat bedrag is te danken aan Pogacar, die met zijn sensationele triomf 500.000 euro opstreek.
De Nederlandse wielerploeg Jumbo-Visma hield 359.460 euro aan een bewogen Tour over. Het team van Trek-Segafredo eindigde met een bedrag van 165.150 euro op de derde plaats in het geldklassement.
Het team van Arkéa-Samsic belandde met een bedrag van 15.800 euro op de 22e en laatste plaats.
Meer uit Sport
AL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
8 uur geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
12 uur geledenADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger Josko Gvardiol van Manchester City heeft zijn rechterscheenbeen gebroken. De Kroaat wordt volgens zijn club snel geopereerd. Het is nog onduidelijk hoelang hij moet revalideren.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen debuteert volgende maand in de Premier League. De verliezend WK-finalist is zoals verwacht door de bond PDC opgenomen in een select gezelschap van acht darters.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse tennissers treden in februari aan zonder Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp voor de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup in India. Dat maakte captain Paul Haarhuis bekend.
1 dag geleden