Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Play-offs eredivisie ingekort, geen voetbal op zondag 20.00 uur

Play-offs eredivisie ingekort, geen voetbal op zondag 20.00 uur

ZEIST (ANP) - De play-offs in de eredivisie om Europees voetbal en om promotie/degradatie worden komend seizoen ingekort. Iedere ronde bestaat uit enkele duels in plaats van een uit- en een thuiswedstrijd. De play-offs worden tussen 17 en 23 mei 2021 gespeeld.

De KNVB liet bij de presentatie van de nieuwe speeldagenkalender ook weten dat er vooralsnog op zondagavond 20.00 uur geen wedstrijden worden gepland. De clubs hebben er wel over gesproken om dat als vast aanvangstijdstip op te nemen in het competitieschema, maar de voetbalfans zien wedstrijden op zondagavond niet zitten en daar wordt nu ook van afgezien. Clubs die op een donderdag in de Europa League spelen, kunnen ook komend seizoen wel het verzoek indienen om de zondag daarop om 20.00 uur te spelen.

De KNVB streeft als gevolg van de coronacrisis en een mogelijke tweede golf aan besmettingen "maximale flexibiliteit" na met de speeldagenkalender. De competitie moet op tijd zijn afgerond omdat in juni 2021 het EK begint. De eredivisie start op 12 september, na twee interlands van het Nederlands elftal. Er zijn vier midweekse speelrondes in het programma opgenomen, de eerste vlak voor kerst op dinsdag 22 en woensdag 23 december.

Geen echte winterstop

Van een echte winterstop is komend seizoen geen sprake. De eredivisie wordt hervat met een midweekse speelronde op 12, 13 en 14 januari. Eventuele afgelaste wedstrijden uit de eerste seizoenshelft moeten in de kerstvakantie worden ingehaald. De andere midweekse speelrondes zijn op 26/27/28 januari en op Hemelvaartsdag, 13 mei. Drie dagen daarna, op 16 mei, is de laatste speelronde.

"Corona heeft ons geleerd dat we in een nieuwe realiteit en met nieuwe onzekerheden leven", zegt Jan Bluyssen, manager competitiezaken betaald voetbal bij de KNVB. "Ook bij onverwachte onderbrekingen willen we de competitie kunnen uitspelen. Hiervoor hebben we extra momenten ingebouwd waarop wedstrijden kunnen worden ingehaald. We hebben bovendien de mogelijkheid gecreëerd om uit te kunnen wijken naar andere regio’s in Nederland, mochten ergens regionale beperkingen gelden."

De bond wil dat iedere club aan het einde van de eerste seizoenshelft minimaal veertien wedstrijden heeft gespeeld, om het competitieverloop zo eerlijk mogelijk te houden. In de eredivisie wordt voornamelijk op zaterdag en zondag gespeeld. Op verzoek van de clubs en uitzendgemachtigde FOX Sports beginnen de wedstrijden op zaterdagavond om 18.45, 20.00 en 21.00 uur. Mogelijk komen er ook wedstrijden die op zaterdag om 16.30 uur beginnen, wat nieuw zou zijn. De KNVB verwacht in de tweede helft van juli het speelschema te kunnen presenteren.

Meer uit Voetbal

Almere City FC bedwingt FC Emmen in eerste duel finale play-offs

ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft in de eerste wedstrijd van de finale van de play-offs om promotie/degradatie FC Emmen verslagen. Op eigen veld won de formatie van trainer Alex Pastoor met 2-0.

3 uur geleden
Media: Paris Saint-Germain stuurt trainer Galtier weg

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft trainer Christophe Galtier laten weten dat hij kan vertrekken. Dat heeft het Franse persbureau AFP gehoord van bronnen dicht bij de club. Galtier had nog een contract voor een jaar.

6 uur geleden
Maldini vertrekt als technisch directeur AC Milan

MILAAN (ANP) - Paolo Maldini vertrekt als technisch directeur van AC Milan. De 54-jarige clublegende had nog een doorlopend contract in Milaan.

7 uur geleden
Juventus stapt uit project Super League

TURIJN (ANP/RTR) - Juventus stapt uit het project van de Super League. Dat heeft de Italiaanse voetbalclub volgens het Spaanse persbureau EFE laten weten aan Real Madrid en Barcelona, de enige twee andere overgebleven deelnemers aan het initiatief. Juventus liet later in een officiële reactie weten dat het allemaal nog niet definitief is.

7 uur geleden
Di María vertrekt na één seizoen bij Juventus

TURIJN (ANP) - Ángel Di María vertrekt bij Juventus, waar hij pas sinds de zomer van 2022 speelde. De Argentijnse vleugelspeler, 35 jaar oud, maakte zijn vertrek zelf bekend via Instagram. De Zuid-Amerikaan kwam een jaar geleden transfervrij over van Paris Saint-Germain.

8 uur geleden
Belgische bondscoach roept vier nieuwelingen op

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Bondscoach Domenico Tedesco van België heeft vier nieuwelingen opgeroepen voor de komende duels in de kwalificatie voor het Europees kampioenschap voetbal. Het gaat om doelman Arnaud Bodart (Standard), verdediger Ameen Al-Dakhil (Burnley) en de middenvelders Olivier Deman (Cercle Brugge) en Mike Trésor (KRC Genk).

8 uur geleden
Guardiola vindt dat spelers van City niet arrogant mogen worden

MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola heeft de spelers van Manchester City gewaarschuwd niet arrogant te worden. De club won dit seizoen al de Engelse titel en de FA Cup en is nu in voorbereiding op de finale van de Champions League tegen het Italiaanse Inter (zaterdag).

9 uur geleden