'Plastic en drankkartons voortaan beter gescheiden'
THOLEN - Zakken met plastic afval, waarin ook ander afval wordt aangetroffen, worden voortaan niet meer meegenomen. Inwoners moeten deze zakken zelf mee terug nemen en alsnog goed scheiden.
De Zeeuwse Reinigingsdienst gaat vanaf deze week zakken voor verpakkingsafval strenger controleren. Regelmatig komt het voor dat niet de juiste zak wordt aangeboden of dat er meer dan alleen plastic verpakkingsafval en drankkartons in de zak zit, waardoor de gehele zak niet gerecycled kan worden. "Dit is een verspilling van grondstoffen." Deze zakken worden vanaf deze week voorzien van een sticker. Hierop staat dat het afval niet is meegenomen, omdat er in de speciale PD-zak afval is aangetroffen dat er niet in mag, of dat de juiste zak niet is gebruikt.
De gemeente Tholen en de ZRD willen dat inwoners hun zak weer mee terug naar binnen nemen en het verkeerde afval eruit halen. "Biedt het de volgende ophaalronde in een nieuwe PD-zak weer aan." Deze zakken moeten voor 07.30 uur buiten liggen. Het verkeerde afval kunnen inwoners via de daarvoor bestemde containers aanbieden. "Het is belangrijk dat het juiste verpakkingsafval in de PD-zak wordt gedaan. Anders brengt dit extra kosten met zich mee. Uiteindelijk ook voor de bewoners, want deze kosten worden doorberekend via de afvalstoffenheffing." De gemeente verwacht ook dat inwoners elkaar aanspreken. "Samen zorgen we voor een schonere buurt en een beter milieu."
Meer informatie
Raadpleeg het afvalalfabet op www.zrd.nl om te zien wat er in de zak mag. De juiste zakken kunnen gratis opgevraagd worden via www.zrd of bel 0900- 44 33 33. Download de afvalwijzer app voor de afvalkalender.
Meer uit Tholen
THOLEN - Op woensdag 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Twintigduizend Tholenaren mogen dan hun stem uitbrengen om de koers van de gemeente te bepalen. Inwoners kunnen terecht bij zeventien stembureaus verspreid over alle kernen. Ook rijdt er een mobiel stembureau langs verschillende locaties. Een compleet overzicht van alle stembureaus staat onderaan dit artikel.
2 uur geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor aan de kiezers. Ook burgemeester Marleen Sijbers heeft een boodschap.
5 uur geledenTHOLEN - Tholen kiest woensdag een nieuwe gemeenteraad. Tijd voor een opfriscursus: hoe ziet de huidige raad er ook weer uit en wie zitten er nu in het college van burgemeester en wethouders? Een overzicht van de zetelverdeling en het dagelijks bestuur in Tholen.
7 uur geledenTHOLEN - Het jaarlijkse Concordia Concert van Koninklijke Muziekvereniging Concordia staat op zaterdag 21 maart om 20.00 uur op het programma in De Meulvliet. Tijdens deze avond laten alle orkesten en groepen van de vereniging van zich horen.
22 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Vier spannende koersen zorgden afgelopen zaterdag voor spektakel tijdens de 77e wielerronde van Oud-Vossemeer. De wind brak het peloton al vroeg open, waarna een aantal renners voor de aanval koos. Remco Weterings legde de wielerklassieker weer vast.
1 dag geleden[Advertorial] - De Thoolse Open Banen Dagen, die op 20 en 21 maart weer plaatsvinden, zijn uitgegroeid tot een belangrijk jaarlijks ontmoetingsmoment voor werkzoekenden en lokale Thoolse bedrijven. Tijdens deze vijfde editie openen acht bedrijven hun deuren. Bezoekers kunnen zonder verplichtingen kennismaken met het bedrijf en haar medewerkers.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Was de container met huisraad en bouwafval die pontificaal voor de deur van gemeenschapshuis De Vossenkuil stond een voorteken voor de uitkomst van het Thools politiek debat? Om de lijsttrekkers nog een laatste kans te geven om hun partijprogramma over te brengen aan de inwoners, werd door Omroep Tholen voor de eerste keer het Thools politiek debat georganiseerd.
1 dag geleden