Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Plastic en drankkartons voortaan beter gescheiden'

'Plastic en drankkartons voortaan beter gescheiden'

THOLEN - Zakken met plastic afval, waarin ook ander afval wordt aangetroffen, worden voortaan niet meer meegenomen. Inwoners moeten deze zakken zelf mee terug nemen en alsnog goed scheiden.

De Zeeuwse Reinigingsdienst gaat vanaf deze week zakken voor verpakkingsafval strenger controleren. Regelmatig komt het voor dat niet de juiste zak wordt aangeboden of dat er meer dan alleen plastic verpakkingsafval en drankkartons in de zak zit, waardoor de gehele zak niet gerecycled kan worden. "Dit is een verspilling van grondstoffen." Deze zakken worden vanaf deze week voorzien van een sticker. Hierop staat dat het afval niet is meegenomen, omdat er in de speciale PD-zak afval is aangetroffen dat er niet in mag, of dat de juiste zak niet is gebruikt.

De gemeente Tholen en de ZRD willen dat inwoners hun zak weer mee terug naar binnen nemen en het verkeerde afval eruit halen. "Biedt het de volgende ophaalronde in een nieuwe PD-zak weer aan." Deze zakken moeten voor 07.30 uur buiten liggen. Het verkeerde afval kunnen inwoners via de daarvoor bestemde containers aanbieden. "Het is belangrijk dat het juiste verpakkingsafval in de PD-zak wordt gedaan. Anders brengt dit extra kosten met zich mee. Uiteindelijk ook voor de bewoners, want deze kosten worden doorberekend via de afvalstoffenheffing." De gemeente verwacht ook dat inwoners elkaar aanspreken. "Samen zorgen we voor een schonere buurt en een beter milieu."

Meer informatie

Raadpleeg het afvalalfabet op www.zrd.nl om te zien wat er in de zak mag. De juiste zakken kunnen gratis opgevraagd worden via www.zrd of bel 0900- 44 33 33. Download de afvalwijzer app voor de afvalkalender.

Meer uit Tholen

Nieuw kunstgebit? Loop in juli vrijblijvend binnen en ontdek de mogelijkheden

[Advertorial] BERGEN OP ZOOM - Op dinsdag 26 mei vond de Dag van de Tandprotheticus plaats, een bijzondere dag waarop we onze deuren openden voor het publiek. Bezoekers konden vrijblijvend hun vragen stellen en zelf zien welke stappen er nodig zijn om een gebit te maken. Van de traditionele ambachtelijke methode tot de nieuwste digitale printtechnieken: het was er allemaal te zien.

34 minuten geleden
Code oranje van kracht in Zeeland door extreme hitte tot 37 graden

THOLEN - Het wordt vandaag zeer warm met temperaturen tussen de 33 en 37 graden. Vanaf 12.00 uur is in negen provincies, waaronder Zeeland, code oranje van kracht vanwege de hitte. Ook het Nationaal Hitteplan van het RIVM is actief.

21 uur geleden
Gewonde bij woningbrand in Tholen, brandweer voorkomt overslag naar buren

THOLEN - Bij een woningbrand aan de Kotterstraat in Tholen is in de nacht van dinsdag op woensdag één persoon gewond geraakt. De brandweer wist te voorkomen dat brand oversloeg naar naastgelegen woningen. De politie heeft het huis verzegeld voor verder onderzoek.

1 dag geleden
Foodtruckfestival Kiwanis haalt ruim 3.800 euro op voor goed doel [FOTOALBUM]

THOLEN - Het foodtruckfestival van Kiwanis Tholen op de Markt heeft afgelopen zaterdag 3.849 euro opgeleverd. De opbrengst gaat rechtstreeks naar het project Tholen Op Vakantie (TOV). De organisatie spreekt van een geslaagde dag.

1 dag geleden
Brandweer rukt uit voor bermbrand langs de Eendrachtsweg in Tholen

THOLEN - De brandweer is maandagavond uitgerukt voor een bermbrand aan de Eendrachtsweg in Tholen. Het vuur was snel onder controle en na ongeveer een kwartier volledig geblust.

1 dag geleden
Sijbers wordt in november herbeëdigd voor tweede termijn als burgemeester

THOLEN - Marleen Sijbers wordt officieel herbenoemd als burgemeester van de gemeente Tholen. De gemeenteraad droeg haar in februari al voor voor een nieuwe termijn, maar de procedure is nu bijna afgerond. Haar tweede ambtstermijn begint op 15 november 2026.

2 dagen geleden
Het gaat er komen: Aanleg glasvezel in dorpen en buitengebied Tholen definitief

THOLEN - Goed nieuws voor iedereen die zich de afgelopen periode heeft ingeschreven voor een glasvezelaansluiting. Het minimum aanmeldpercentage van 40 procent is bereikt, waardoor de aanleg van het netwerk definitief kan doorgaan.

2 dagen geleden