
Plannen voor groot zonnepark bij Ritthem?
RITTHEM - Zijn er plannen voor een twintig hectare groot zonnepark bij Ritthem, met windmolens tot 150 meter hoog? De Partij Souburg-Ritthem (PSR) stelt hierover schriftelijke vragen aan het Vlissingse college van burgemeester en wethouders.
De PSR zegt te horen van particuliere initiatieven voor een 'mega zonne-energiepark met daarbij mogelijk ook megagrote windmolens', schrijft PSR-gemeenteraadslid Sjaak Vermeulen in zijn vragen. Dat zou volgens hem gerealiseerd worden rondom de boerderij aan de Krukweg, tussen de Koedijk en Sloeweg en de dijk van Vlissingen-Oost en doorlopend tot aan het crossterrein in Vlissingen-Oost. 'Het zou een terrein van twintig hectare (!) betreffen en windmolens tot wel 150 meter hoogte.'
Plattelandskarakter
De partij wil dat Ritthem en omgeving een vitaal plattelandskarakter behouden en zonnepanelen bij voorkeur op daken geplaatst zien. 'In het coalitieakkoord staat "We letten goed op dat Ritthem en omgeving een vitaal plattelandskarakter behouden". Passen deze initiatieven binnen deze afspraak?'
Ook vraagt Vermeulen of het klopt dat er deze week of op korte termijn al gesprekken plaatsvinden over de plannen en zo ja, welke partijen hierbij dan betrokken zijn.
Meer uit Vlissingen
MIDDELBURG - Keti Koti 2025. Op 1 juli is het twintig jaar geleden dat in Middelburg een monument werd opgericht ter herdenking aan de Zeeuwse betrokkenheid bij slavernij. De afgelopen decennia is steeds duidelijker geworden dat kerken een belangrijke rol gespeeld hebben in dit verleden.
22 uur geledenVLISSINGEN - De politie is dringend op zoek naar getuigen van het schietincident zondagochtend op het Bellamypark in Vlissingen. 'Wij weten dat er meerdere mensen zijn die meer inzicht kunnen geven over wat er precies gebeurd is, wie er betrokken zijn en wat de aanleiding is. Wij doen dan ook een oproep aan hen om zich te melden.'
1 dag geledenOOST-SOUBURG - De politie is halfverwege de avond donderdag ingezet voor een bedreiging met een vuurwapen in Oost-Souburg. Er is een luchtbuks in beslag genomen in een woning aan de Julianastraat.
1 dag geledenVLISSINGEN - Een vrouw is donderdagmiddag lichtgewond geraakt nadat zij met haar fiets in aanrijding kwam met een andere fietser. Het slachtoffer is naar de huisartsenpost gebracht.
1 dag geledenVLISSINGEN - Van donderdag tot en met zondag vindt in de Vlissingse binnenstad festival Piekstroom plaats.
1 dag geledenVLISSINGEN - De brug voor fietsers en voetgangers in de Dokhaven in het Vlissingse Scheldekwartier heeft de naam Battapor toegekend gekregen.
2 dagen geledenVLISSINGEN - De wijk Westerzicht in Vlissingen wordt dit najaar heringericht. Als deze werkzaamheden klaar zijn, plaatst de gemeente een kunstwerk dat verwijst naar de plaatselijke historie bij de entree van de wijk langs de Nieuwe Zuidbeekseweg. De bekende Vlissingse kunstenaar Hans Bommeljé tekende voor het ontwerp van het kunstwerk met twee poortwachters en twee beelddragers. De poortwachters hebben daarnaast de functie van mussenhotel en vleermuizenkast.
2 dagen geleden