Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pizzeria Ali: 'Het recht heeft gezegevierd'

Pizzeria Ali: 'Het recht heeft gezegevierd'

SINT-MAARTENSDIJK - De 25-jarige T. van der B. is afgelopen week door de rechtbank in Middelburg veroordeeld tot een celstraf van 42 maanden voor de poging tot overval bij Pizzeria Ali in Sint-Maartensdijk. Eind november 2018 vond er een gewapende overval plaats bij de pizzeria. Na de overval zijn twee daders aangehouden. Een 17-jarig meisje en een destijds 24-jarige man uit Dordrecht.

Het meisje werd meteen door de eigenaar en drie familieleden overmeesterd. De man meldde zichzelf later bij de politie. De twee hebben niets buit gemaakt. Later bleek dat het ging om een nepvuurwapen, toch raakten vier mensen licht gewond bij het overmeesteren van de vrouw. De officier van justitie eiste een gevangenisstraf van 36 maanden, maar de rechtbank oordeelde dat, gelet op de aard en de ernst van de feiten, een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van 42 maanden passender is. 

De advocaat van de verdachte stelde dat zijn cliënt inziet dat het voorval een enorme impact heeft op de betrokken personen. De advocaat stelde dat er sprake was van een impulsieve daad. "Verdachte heeft zijn betrokkenheid bij het feit erkend. Hij is naar de politie gegaan en heeft zich gemeld, omdat hij zo snel mogelijk zijn verhaal wilde doen bij de politie. Hij heeft zijn verantwoordelijkheid genomen, hij heeft spijt betuigd en hij wilde na het incident zijn excuses aanbieden."

Toch was de rechtbank het daar niet mee eens. "Naar het oordeel van de rechtbank was er geen sprake van een impulsieve daad. Integendeel, er was sprake van een zekere voorbereiding. Verdachte en de medeverdachte hebben zich vermomd met bivakmutsen, zij hadden handschoenen aan en zijn met een mes en met een veerdrukwapen naar de pizzeria gegaan. Met het veerdrukwapen is gericht en met het mes zijn stekende bewegingen gemaakt. Het veerdrukwapen leek op een echt vuurwapen. Dit alles heeft bij de slachtoffers angst doen ontstaan en hen een onveilig gevoel gegeven."

Daarnaast hield de rechtbank er rekening mee dat dit niet het eerste criminele feit was van de verdachte. Uit zijn strafblad blijkt dat hij al eerder is veroordeeld voor vermogensdelicten. "Ook heeft hij recentelijk, en wel in 2018, een onvoorwaardelijke gevangenisstraf opgelegd gekregen voor verboden wapenbezit." Daarnaast heeft hij (deels voorwaardelijke) werkstraffen, (deels voorwaardelijke) jeugddetentie, en behalve voornoemde onvoorwaardelijke gevangenisstraf, in 2016 ook een onvoorwaardelijke gevangenisstraf opgelegd gekregen.

Naast de gevangenisstraf moet T. ook een schadevergoeding betalen aan de slachtoffers van in totaal ongeveer 10.000 euro. De eigenaar van Pizzeria Ali laat weten blij te zijn met de uitspraak. "Wij zijn er eigenlijk wel klaar mee! Het is alleen maar goed dat de straf hoger is als de eis! Het zal nooit goed komen met zulke mislukkelingen, voor ons is het belangrijk om ons leven weer op te pakken en verder te gaan. Voor ons is het boek gesloten bij deze!"

Meer uit Tholen

Skeeleren, apenkooien en voetbal: Activiteiten voor Thoolse jeugd in meivakantie

THOLEN - Het team Jij op Tholen organiseert in de meivakantie weer activiteiten voor kinderen en jongeren. Er is een meidenmiddag, apenkooien, uitje naar een trampolinepark en bubbelvoetbal. Kosten wisselen per activiteit. Vooraf aanmelden is verplicht. Aanmelden kan vanaf maandag 30 maart 12.00 uur via de website van Jij op Tholen.

40 minuten geleden
UWV: ‘Meer jongeren in de WW in Zeeland, maar de krapte blijft hardnekkig’

THOLEN - De instroom in de WW van Zeeuwse jongeren is vorig jaar opnieuw toegenomen. Dat blijkt uit de Regioschets Basiscijfers Jeugd Zeeland. Tegelijkertijd biedt de aanhoudende krapte op de arbeidsmarkt genoeg kansen voor jongeren in de regio. Mbo-scholing kan daarin een belangrijke rol spelen.

4 uur geleden
Vergeet dit weekend de klok niet: Zomertijd gaat weer in

THOLEN - Dit weekend is het weer zover: de zomertijd gaat in. Twee keer per jaar verzetten we de tijd. Het zorgt regelmatig voor verwarring, want wanneer gaat de klok nu vooruit en wanneer gaat de klok achteruit? Het goede nieuws is dat er gelukkig handige ezelsbruggetjes voor zijn. Het slechte nieuws is dat we dit weekend een uurtje minder kunnen slapen. Althans, dat wordt vaak gezegd als de klok een uur vooruit gaat.

1 dag geleden
Nieuwe wandelroute Hazenpad brengt Smerdiekse locaties met verhaal tot leven

SINT-MAARTENSDIJK - Smerdiek krijgt er een bijzondere wandelroute bij. Op dinsdag 31 maart om 14.30 uur wordt op de Markt bij de waterpomp het Hazenpad officieel geopend. De opening wordt verricht door auteur Jeroen Windmeijer. Iedereen is van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn.

1 dag geleden
Vier afstanden tijdens tiende editie van jaarlijkse wandeltocht Sint Philipsland

SINT PHILIPSLAND - De jaarlijkse wandeltocht van Sint Philipsland wordt komende zaterdag voor de tiende keer gelopen. Deelnemers kunnen kiezen uit vier afstanden en kunnen achteraf genieten van een kommetje snert of een pannenkoek.

2 dagen geleden
Thoolse wethouders zien af van raadszetel en maken plaats voor andere kandidaten

THOLEN - De wethouders Peter Hoek, Corniel van Leeuwen en Hilde Moerland zien af van een zetel in de gemeenteraad van Tholen. Ze vinden de combinatie van hun functie als wethouder en raadslid onwenselijk en maken daarom plaats voor andere raadsleden.

2 dagen geleden
Jarige Accelerando houdt jubileumconcert in april: ‘De rode draad is een muzikale tijdlijn’

SINT-ANNALAND - De Koninklijke Fanfare Accelerando bestaat 145 jaar. Dat vieren de Setallandse muzikanten met verschillende activiteiten. Op zaterdagavond 11 april organiseren ze een jubileumconcert in de sportzaal van De Wellevaete. Het publiek wordt getrakteerd op een muzikale terugblik van het verleden naar het heden.

2 dagen geleden