Pizzeria Ali: 'Het recht heeft gezegevierd'
SINT-MAARTENSDIJK - De 25-jarige T. van der B. is afgelopen week door de rechtbank in Middelburg veroordeeld tot een celstraf van 42 maanden voor de poging tot overval bij Pizzeria Ali in Sint-Maartensdijk. Eind november 2018 vond er een gewapende overval plaats bij de pizzeria. Na de overval zijn twee daders aangehouden. Een 17-jarig meisje en een destijds 24-jarige man uit Dordrecht.
Het meisje werd meteen door de eigenaar en drie familieleden overmeesterd. De man meldde zichzelf later bij de politie. De twee hebben niets buit gemaakt. Later bleek dat het ging om een nepvuurwapen, toch raakten vier mensen licht gewond bij het overmeesteren van de vrouw. De officier van justitie eiste een gevangenisstraf van 36 maanden, maar de rechtbank oordeelde dat, gelet op de aard en de ernst van de feiten, een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van 42 maanden passender is.
De advocaat van de verdachte stelde dat zijn cliënt inziet dat het voorval een enorme impact heeft op de betrokken personen. De advocaat stelde dat er sprake was van een impulsieve daad. "Verdachte heeft zijn betrokkenheid bij het feit erkend. Hij is naar de politie gegaan en heeft zich gemeld, omdat hij zo snel mogelijk zijn verhaal wilde doen bij de politie. Hij heeft zijn verantwoordelijkheid genomen, hij heeft spijt betuigd en hij wilde na het incident zijn excuses aanbieden."
Toch was de rechtbank het daar niet mee eens. "Naar het oordeel van de rechtbank was er geen sprake van een impulsieve daad. Integendeel, er was sprake van een zekere voorbereiding. Verdachte en de medeverdachte hebben zich vermomd met bivakmutsen, zij hadden handschoenen aan en zijn met een mes en met een veerdrukwapen naar de pizzeria gegaan. Met het veerdrukwapen is gericht en met het mes zijn stekende bewegingen gemaakt. Het veerdrukwapen leek op een echt vuurwapen. Dit alles heeft bij de slachtoffers angst doen ontstaan en hen een onveilig gevoel gegeven."
Daarnaast hield de rechtbank er rekening mee dat dit niet het eerste criminele feit was van de verdachte. Uit zijn strafblad blijkt dat hij al eerder is veroordeeld voor vermogensdelicten. "Ook heeft hij recentelijk, en wel in 2018, een onvoorwaardelijke gevangenisstraf opgelegd gekregen voor verboden wapenbezit." Daarnaast heeft hij (deels voorwaardelijke) werkstraffen, (deels voorwaardelijke) jeugddetentie, en behalve voornoemde onvoorwaardelijke gevangenisstraf, in 2016 ook een onvoorwaardelijke gevangenisstraf opgelegd gekregen.
Naast de gevangenisstraf moet T. ook een schadevergoeding betalen aan de slachtoffers van in totaal ongeveer 10.000 euro. De eigenaar van Pizzeria Ali laat weten blij te zijn met de uitspraak. "Wij zijn er eigenlijk wel klaar mee! Het is alleen maar goed dat de straf hoger is als de eis! Het zal nooit goed komen met zulke mislukkelingen, voor ons is het belangrijk om ons leven weer op te pakken en verder te gaan. Voor ons is het boek gesloten bij deze!"
Meer uit Tholen
THOLEN/SINT-MAARTENSDIJK - Op 5 mei openen de gemeentelijke zwembaden De Spetter in Tholen en Haestinge in Sint-Maartensdijk weer hun deuren. Om de zwembaden klaar te maken voor het nieuwe seizoen is er op zaterdag 11 april een klusdag.
8 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis Ziekenhuis ondervindt ook hinder van het data-incident bij ChipSoft. Woensdagochtend werd bekend dat meerdere Brabantse ziekenhuizen hiermee te kampen hebben. Uit voorzorg heeft Bravis diverse systemen offline gehaald, zoals MijnBravis en de HiX Patiënt App. "De zorgverlening kan gewoon doorgang vinden. Voor zover bekend zijn er geen persoonsgegevens buitgemaakt", laat het ziekenhuis weten.
14 uur geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Jan van Tienen is vanavond te zien in de finaleweek van De Slimste Mens. Hij neemt het op tegen Bibi Roos en Maaike Schoon. Aan het eind van de week weten we of hij de winnaar van dit seizoen is.
16 uur geledenTHOLEN - De spreiding van de HUB-borden binnen de gemeente Tholen roept vragen op bij de VVD. De fractie vindt dat de borden niet altijd op logische plekken zijn geplaatst. Volgens hen is dat een gemiste kans. "Zeker in deze tijd van hoge brandstofprijzen, waardoor alternatieve vervoersmogelijkheden relevanter zijn dan ooit."
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De broers Wout en Aart van Oostrum zitten met de handen in het haar. 38.000 kilo witte zoete aardappelen en geen afnemers in zicht. De Bonita's waren geteeld voor de chipsindustrie, maar die wil ze niet. Zonder nieuwe bestemming dreigen de aardappelen te worden vernietigd. Daarom doen Wout en Aart mee aan de Nationale Aardappelweek, een landelijke actie van voedselcollectief No Waste Army om samen met een groeiend aantal partners 500 miljoen kilo aardappelen te redden van verspilling.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Naasten kunnen in het Bravis ziekenhuis tijdens een opname actief meedoen in de zorg, als patiënten én naasten dat willen. Op verschillende verpleegafdelingen loopt sinds deze maand de proef Samen zorgen, waarin partners, familieleden of andere naasten ondersteunen bij dagelijkse handelingen zoals eten en drinken, bewegen of aanwezig zijn bij gesprekken met zorgverleners.
2 dagen geledenTHOLEN - De Partij van de Arbeid (PvdA) Tholen gaat verder als PRO. Het lokale fractiebestuur nam dit besluit naar aanleiding van de landelijke fusie met GroenLinks.
2 dagen geleden